ח"כ חיים כץ מפזר דיון על הצ"ח של האוצר

הח"כ דורש להסיר את מבחני ההכנסה לניצולי שואה בזכאות לשעות סיעוד: "6 שנים מוליכים אותי בכחש, אם זה לא יהיה - לא יהיה כלום. הניצולים לא פחות חשובים מאף אחד"

ח"כ חיים כץ מפזר דיון על הצ"ח של האוצר חיים כץ

יו"ר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות ח"כ חיים כץ פיזר לפני זמן קצת את דיון הוועדה בנושא הצעת חוק שתעניק פטור למעסיקים מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי בריאות עבור עובדים השוהים בחל"ת, זאת בדרישה להסיר את מבחני ההכנסה בהם עומדים ניצולי שואה לצורך קביעת זכאותם לשעות סיעוד.

לדבריו: "ניצול שואה שהגיע לארץ ולמרות הכל שיקם את עצמו כלכלית, יצא לפנסיה ויש לו היום מקורות הכנסה של 10,552 ₪ בחודש והוא סיעודי ב-100%, נענש היום על ידי האוצר ומקבל 5070 ₪ פחות מאדם מרוויח שני שקלים פחות ממנו ברוטו בחודש. החישוב הזה מורכב מ- 9 שעות סיעוד שהוא לא מקבל ועוד 50% שהורידו לו מגמלת הסיעוד.

בעוד 10 ימים הכנסת הזאת לא תהיה ואני לא יודע אם תהיה לי את האפשרות לעמוד כאן. שש שנים אני נאבק על זה ומוליכים אותי בכחש. אז עכשיו, בכל ה-100 מיליארד ש"ח שנתתם לקורונה, תמצאו את התקציב לתקן את העוול הזה שנמשך כל כך הרבה שנים ויפה שעת אחת קודם, כי הם נפטרים כל יום".

ח"כ ענת כנפו הצטרפה לדרישה: "אלו אנשים שאנחנו צריכים להצדיע להם. אם נתקן את זה נעשה מצווה ענקית לכל עם ישראל".

עו"ד טלי ארפי ממשרד האוצר השיבה: "זו הפעם ראשונה שאנחנו שומעים על הדבר הזה ולא יודעים מה זה אומר. יכול להיות שנכון להסדיר את זה אבל יש לזה עלות תקציבית ניכרת שאין בצידה מקור ולכן אין לנו אפשרות לתמוך כרגע בהצעה כזאת. הדרך היא באמצעות הצעת חוק ממשלתית שתונח בפני הוועדה ולאחר כל הבחינות הנדרשות. אנחנו גם בתקופת בחירות ויש צורך לבחון את הדברים בהתאם".

בתגובה אמר ח"כ חיים כץ: "דיברתי על זה עם שר האוצר והוא אמר שילך איתי ב-30 מיליון ₪, זה יספיק לתיקון לפחות חלקי של העוול. מדינת ישראל יכולה לתת את זה. הגרמנים שילמו למדינת ישראל עבור הניצולים ומדינת ישראל לא צריכה להרוויח על גבם. הם בנו את המדינה. אם זה לא יהיה- לא יהיה כלום. כי הם לא פחות חשובים מאף אחד, גם לא מהעצמאים".

מהן ההשלכות של קריסת חברת אוונגרד הסינית?
ועדת הכלכלה החלה היום את הדיונים בסעיפי התחבורה מתוך חוק ההסדרים
ועדת הכספים החלה לדון במתווה החוק להעלאת גיל הפרישה לנשים
ועדת הכלכלה החלה את הדיון ברפורמת הייבוא
ועדת הפנים דנה היום ברפורמה לחיזוק והגדלת שוק השכירות לטווח ארוך
39% מהלקוחות שהם גופים ציבוריים - אינם משלמים לספקים בזמן
בשיתוף עם העירייה: השר אלקין יעניק חבילת סיוע לדיירי הבניין שקרס
מהי הלוואה חוץ בנקאי ומי רשאי לקחת אותה?
במסגרת תיקון חוק החל״ת נפגעו גם נשים ששהות בחופשת לידה
מועצת מקרקעי ישראל אישרה את תכניתו של השר אלקין: מחיר מטרה 2.1