אשר נפרד מגרוטו: "זה עלה לו בבריאות"

יו"ר ועדת החוקה יעקב אשר נפרד מפרופ' גרוטו: "הישרות שלו היא יתרונו הגדול, זה עלה לו בבריאות"

אשר נפרד מגרוטו: "זה עלה לו בבריאות"

היו"ר ח"כ אשר פתח את דיון הוועדה על התקנות לפתיחת המסחר: "שמענו בצער על עזיבתו של פרופ' גרוטו, שהיה מבכירי משרד הבריאות, האיש הכי מזוהה עם הטיפול במגיפה של הקורונה, זכורה שליחותו ליפן לאניית הישראלים שנתקעו. על דעת כל חברי הוועדה, אני אומר שאיתמר הוא איש מקצוע מהמדרגה הראשונה, מסור מאוד, לוקח דברים גם מעבר וזה מראה את הייחודיות שלו והאנושיות שלו. למרות שלא תמיד הסכמנו ולפעמים חלקנו עליו, תפקידו היה לייצג את ההחלטות וזה לא תמיד תפקיד קל וחביב.

"הישירות והיושרה שלו הן יתרונו הגדול. היתרון ואולי גם החיסרון שלו במקומות מסוימים היה שהוא אמר את מה שהוא חושב וחשב את מה שהוא אמר וזה עלה לו גם בבריאות. אני מצטער על עזיבתו וככל שזה היה תלוי בי, כחלק מהפסיפס שמשרד הבריאות מייצג, טוב שאיתמר היה נשאר שם. אנחנו מכבדים את החלטתו ומאחלים לו הצלחה רבה בכל אשר יעשה".

בהתייחסו לתקנות שאפשרו את פתיחת חנויות הרחוב אמר: "אנחנו מברכים על ההחלטה לפתוח את החנויות. במאבק במגיפה אין טובים או רעים, לא משרד הבריאות הוא הרע ולא הח"כים הם הטובים שמבקשים להקל. החלטנו פה הרבה דברים שמוגדרים "לא טובים" בנושאי צווי סגירה, קנסות, הגבלות, אבל ראוי שיישמעו דעות נוספות. ואם נשקף את הדעה בתוך הממשלה, הרבה גבות הורמו על נושא החנויות. אם יש הגדרה של "פתח לרחוב" הוא פתח לרחוב, בת"א או בבני ברק. תצטרכו לגייס הרבה יכולות הסברה בעניין הזה כי אנחנו מתקשים להעביר את זה".

ח"כ אשר נפרד מפרופ' גרוטו שהתפטר מתפקיד משנה למנכ"ל משרד הבריאות

ערוץ הכנסת

תיקי ציוד רפואי חולקו לחובשים החדשים באומן
טיפול מקיף באירוע מוחי, הכולל ניתוח מורכב , בתוך חמשה ימים בלבד
המרכז הרפואי 'צאנז' השיק יחידה לכירורגית ילדים
שוב: תן נגוע בכלבת נמצא בקיבוץ רשפים
כרבע מיליון שקלים לעובד בית הזיקוק שנפגע בתאונה
נחנך האמבולנס הראשון ביישוב החרדי 'טלזסטון'
שוחרר המאושפז האחרון מפיגוע התופת בכניסה לירושלים
בית שמש: סב הכלה התמוטט לפתע במהלך החתונה
מת מפצעיו הפצוע אנוש מפיגוע בכניסה לירושלים
רגע לפני הממשלה החדשה: השר העניק אות הוקרה לארגון 'רפואה ושמחה'