אשר נפרד מגרוטו: "זה עלה לו בבריאות"

יו"ר ועדת החוקה יעקב אשר נפרד מפרופ' גרוטו: "הישרות שלו היא יתרונו הגדול, זה עלה לו בבריאות"

אשר נפרד מגרוטו: "זה עלה לו בבריאות"

היו"ר ח"כ אשר פתח את דיון הוועדה על התקנות לפתיחת המסחר: "שמענו בצער על עזיבתו של פרופ' גרוטו, שהיה מבכירי משרד הבריאות, האיש הכי מזוהה עם הטיפול במגיפה של הקורונה, זכורה שליחותו ליפן לאניית הישראלים שנתקעו. על דעת כל חברי הוועדה, אני אומר שאיתמר הוא איש מקצוע מהמדרגה הראשונה, מסור מאוד, לוקח דברים גם מעבר וזה מראה את הייחודיות שלו והאנושיות שלו. למרות שלא תמיד הסכמנו ולפעמים חלקנו עליו, תפקידו היה לייצג את ההחלטות וזה לא תמיד תפקיד קל וחביב.

"הישירות והיושרה שלו הן יתרונו הגדול. היתרון ואולי גם החיסרון שלו במקומות מסוימים היה שהוא אמר את מה שהוא חושב וחשב את מה שהוא אמר וזה עלה לו גם בבריאות. אני מצטער על עזיבתו וככל שזה היה תלוי בי, כחלק מהפסיפס שמשרד הבריאות מייצג, טוב שאיתמר היה נשאר שם. אנחנו מכבדים את החלטתו ומאחלים לו הצלחה רבה בכל אשר יעשה".

בהתייחסו לתקנות שאפשרו את פתיחת חנויות הרחוב אמר: "אנחנו מברכים על ההחלטה לפתוח את החנויות. במאבק במגיפה אין טובים או רעים, לא משרד הבריאות הוא הרע ולא הח"כים הם הטובים שמבקשים להקל. החלטנו פה הרבה דברים שמוגדרים "לא טובים" בנושאי צווי סגירה, קנסות, הגבלות, אבל ראוי שיישמעו דעות נוספות. ואם נשקף את הדעה בתוך הממשלה, הרבה גבות הורמו על נושא החנויות. אם יש הגדרה של "פתח לרחוב" הוא פתח לרחוב, בת"א או בבני ברק. תצטרכו לגייס הרבה יכולות הסברה בעניין הזה כי אנחנו מתקשים להעביר את זה".

ח"כ אשר נפרד מפרופ' גרוטו שהתפטר מתפקיד משנה למנכ"ל משרד הבריאות

ערוץ הכנסת

לא יגבה תשלום על פינוי באמבולנס בפטירה טרם אשפוז והנחה לקשישים
הצוותים הרפואיים פתחו בשביתה: "נחריף את הצעדים עד שמישהו יתעורר"
"רופאים מספקים מרשמים לתרופות ממכרות תחת איומים"
המחקר קבע: העלייה בדלקת קרום ושריר הלב אינה במחלימי הקורונה
מחקר חדש: עלייה דרמטית במספר ליקוי ראייה לאחר תקופת סגרים
סכנה לאנושות מתחת לקרח: האם המגפה הבאה תגיע מאנטרקטיקה?
"החיסיון על תביעות רשלנות רפואית פוגע בכולנו"
מקרה שני של אבעבועות הקוף התגלה בישראל
80 נדבקים ב-12 מדינות: נגיף אבעבועות הקוף ממשיך להתפשט
ההזנחה בביה"ח העמק: בדיקות ריאה שמסכנות את חיי החולים