משרד האוצר: 87% מהנסיעות שיחויבו במס הגודש, ע''י תושבי גוש דן

מול הטענה כי המיסוי יפגע דווקא בתושבי הפריפריה המגיעים לגוש דן שהעלו חברי כנסת במהלך הדיונים על חוק מס הגודש בגוש דן, הציגו במשרד האוצר נתונים לגבי האוכ...

משרד האוצר: 87% מהנסיעות שיחויבו במס הגודש, ע''י תושבי גוש דן אילוסטרציה

מול הטענה כי המיסוי יפגע דווקא בתושבי הפריפריה המגיעים לגוש דן שהעלו חברי כנסת במהלך הדיונים על חוק מס הגודש בגוש דן, הציגו במשרד האוצר נתונים לגבי האוכלוסייה הצפויה לשלם את האגרה ומהיכן היא מגיעה.

כך הוצג כי עפ"י סקר סלולארי בשנים 2018 – 2019, בשעות השיא בבוקר, בין השעות 6 וחצי עד 10: 87% מהנסיעות בהן נחצתה לפחות אחת הטבעות שיחויבו בתשלום במסגרת החוק המוצע, התחילו במרכז הארץ.

מקרב 13% הנותרים - הנסיעות שהגיעו מיתר חלקי הארץ: כ-50% התחילו בחיפה, ירושלים או באר שבע, בהן לעמדת האוצר קיים מענה רכבתי טוב. נתוני שעות השיא בצהריים, מציגים מספרים דומים לנתוני הבוקר.

עפ"י נתוני הנסיעה ברכבת שעלו בסקר – בשעת השיא בבוקר: 70% מתושבי מטרופולין חיפה שהגיעו לאזור, הגיעו ברכבת, כך גם 44% מתושבי מטרופולין ב"ש.

לעניין זקיפת גובה שימוש לעניין האגרה בתלוש השכר לשכירים, הקבועה בחוק המוצע, קרא יו"ר הוועדה, ח"כ אלכס קושניר להשית את עלות ההטבה על המעסיק: "מעסיק שיקבל עוד ועוד חיובים בגין עובדיו הוא זה שישנה את הדפוס, ויורה להם לעבוד מהבית ולהגיע מאוחר יותר, העובד השכיר תלוי בממונה שלו, לא בידיו הכוח לשנות. אני מבקש שתבחנו את זה".

צפו: צעירים ניסו לשדוד חלפן כספים בבני ברק
רעידת אדמה הורגשה בארץ
בני ברק: ילד ננעל ברכבו של מתנדב ידידים
בנט קבע: הגבלות הכיתה הירוקה על ערים צהובות
בן 14 נפגע מרכב בביתר עילית
משרד החקלאות: בעוד 6 שנים לא יהיו כלובים
ועדת הכלכלה אישרה את התכנית להגברת אכיפה בנת"צים
ועדת הכלכלה אישרה: יבוטל המחיר המרבי לשעת חניה
יתושים נגועים בנגיף קדחת מערב הנילוס התגלו בנחל הקישון ובעפולה
אושר החוק שיביא לראשונה רכבת תחתית בישראל