ביידן אישר: איראנים ששירתו במשמרות המהפכה - יוכלו להיכנס לארה"ב

הממשל האמריקני הסיר את איסור כניסתם של מי ששירתו בארגון שנמצא ברשימת הטרור של מחלקת המדינה

ביידן אישר: איראנים ששירתו במשמרות המהפכה - יוכלו להיכנס לארה"ב נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן

במקביל לשיחות התקועות בווינה להחייאת הסכם הגרעין, הודיע ממשל ביידן בסוף השבוע כי בכוונתו להסיר את האיסור על כניסת איראנים ששירתו במשמרות המהפכה כחלק מחובת השירות שלהם. כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

ההודעה שמסרו מחלקת המדינה והמשרד להגנת המולדת בממשל ביידן יצאה לאחר שדנו בסוגיה עם משרד המשפטים האמריקני, והגיעו למסקנה שאין צורך להטיל איסור מוחלט על כניסה לארה"ב עבור מי ששירת בארגון שנמצא ברשימת הטרור של מחלקת המדינה (שכוללת את משמרות המהפכה).

בהודעה נאמר כי ההגמשה הזאת נקבעה בגלל שאנשים ששירתו באופן רגיל במשמרות המהפכה כחלק מגיוס החובה שלהם באיראן "אינם מהווים סכנה לביטחון הלאומי ולביטחון הציבור".

כזכור, בחודשים האחרונים איראן הציבה דרישה להסיר את הארגון מהרשימה כתנאי להשלמת שיחות הגרעין בווינה, שהושלמו למעשה. ארה"ב הודיעה שלא תסכים למהלך הזה כי הוא אינו קשור להסכם הגרעין, ולכן השיחות נתקעו.

בסוף השבוע, במקביל להודעה האמריקנית על הגמשת תנאי הכניסה לגורמים איראניים, ביקר מתאם מדיניות החוץ באיחוד האירופי, ז'וזפ בורל באיראן ונפגש עם מקבילו האיראני חוסיין אמיר עבדולחיאן.

בתום הביקור הודיע בורל כי המגעים בין ארה"ב לאיראן יתחדשו בימים הקרובים, ככל הנראה במטרה לפתור את הסוגיה. יצוין כי לאיראן וארה"ב אין יחסים דיפלומטיים, כך שהצעד של הגמשת התנאים לכניסה לארה"ב מיועד למהגרים שמעוניינים לעזוב את איראן ולכאורה "לעבור" לצד האמריקני, אך בהקשר הנוכחי של השיחות ייתכן שמדובר בצעד בונה אמון מצד ארה"ב לקראת הסרה חלקית או מלאה של הארגון מרשימת ארגוני הטרור.

דיווח: הפשיטה על אחוזת טראמפ נועדה לאתר מסמכים קשורים לנשק גרעיני
אחותו של קים ג'ונג און סיפרה שחלה - והקהל פרץ בבכי
‏תיעוד מארה"ב: מטוס התרסק באמצע כביש מהיר בקליפורניה ועלה בלהבות
טילים שוגרו מאודסה לחצי האי קרים ותקפו את חיל האוויר הרוסי בקרים
סיבה לדאגה: רוסיה שיגרה לוויין צבאי עבור איראן
ביידן הכריז: מצב חירום לאומי במאבק באבעבועות הקוף
סמוך לבית הלבן: ארבעה אנשים במצב קשה לאחר שנפגעו מברק
התלקחות בקווקז: לחימה עזה בין אזרבייג'ן וארמניה
תביעות ענק נגד מטא: "השתמשה במידע רפואי ללא ידיעת החולים"
הוצאה להורג בירי: כך חמאס בונה הרתעה