ועדת החוקה אישרה את המתווה המתוקן לפתיחת הקניונים

נקבע כי בנוסף לכלל לפיו התפוסה תהיה לפי יחס של אדם ל– 7 מ"ר ועד 10 אנשים, בחנויות שגודלן עולה על 150 מ"ר, התפוסה המרבית תהיה ביחס של אדם ל– 15 מטרים רבועים

ועדת החוקה אישרה את המתווה המתוקן לפתיחת הקניונים

יו"ר ועדת החוקה ח"כ יעקב אשר: "התיקון שנעשה היום הוא תיקון חכם תוך כדי תנועה אבל צריך לזכור שהפיילוט היה רק פיילוט. לא נסכים להשאיר אותו כהעתק הדבק; חייבים להגדילו בצורה משמעותית. שבו תהפכו אבן על אבן. על הממשלה לקבל החלטה עד יום ראשון לכאן או לכאן, כולל התייחסות לחנויות גדולות שאינן בקניונים, אין שום פריבילגיה לדחות את ההחלטה".

ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) התייחס לדרישת היו"ר ח"כ אשר לדרכון ירוק של 72 שעות למי שיערוך בדיקה ויימצא שלילי: "במקרה זה אני מסכים עם יו"ר הוועדה וזה לא קורה הרבה. יש ליקויים גדולים בהתנהלות הממשלה במגיפה הזו, איתור מחלימים גם בבדיקות סרולגיות הוא כלי והדרך לפתוח את ענף התרבות ומלונות לא רק באיים הירוקים עוברת שם. זה לא מעודד הדבקה זו שטות לומר את זה ואנשים ייזהרו. מי שכבר חלה והחלים למה למנוע ממנו פעילות? מדובר במאות אלפי אנשים"

ח"כ אוסאמה סעדי (הרשימה המשותפת): "התיקון נחוץ כדי שלא נראה שוב את המראות שראינו בעת פתיחת הפיילוט בבלאק פריידי. כבר מזהירים אותנו מסגר שלישי ואנחנו מקבלים פניות נואשות מבעלי מסעדות בצפון שלא מבינים למה אפשר לפתוח את הקניונים ולא לקבוע להם תו סגול עם תפוסה בחוץ ובפנים, בעיקר כשהפיצוי שניתן הוא לעג לרש ובקושי מכסה הוצאות בסיסיות. הם על סף פשיטת רגל ואני קורא למשרד הבריאות למצוא פתרונות מידיים".

לפי התקנות שאושרו ונכנסו לתוקף אתמול:

1. בנוגע לתפוסה המרבית המותרת בשטח הקניון, התפוסה שונתה מיחס של אדם ל– 7 מטרים רבועים, ליחס של אדם ל– 15 מטרים רבועים.

2. בנוגע לשטח שבחנויות עצמן, נקבע כי בנוסף לכלל החל בתקנות העיקריות (לפיו התפוסה תהיה לפי יחס של אדם ל– 7 מ"ר ועד 10 אנשים), בחנויות "גדולות", שגודלן עולה על 150 מ"ר, התפוסה המרבית תהיה ביחס של אדם ל– 15 מטרים רבועים (וללא קביעת 'תקרה מספרית' על מספר השוהים).

חישוב השטח לעניין התפוסה המותרת בקניון (בשטחים המשותפים) לא יכלול שטח של מקום ציבורי ועסקי שהפעלתו אסורה המצוי בתוך קניון (כגון, שטח של אולם קולנוע המצוי בקניון).

התקנות אושרו בתמיכת היו"ר ח"כ יעקב אשר; ח"כ ניצן הורוביץ נמנע בהצבעה

חחאישור המתווה המתוקן לפתיחת הקניונים - חח
חדירה לפרטיות: נחשף מידע אישי על 140,000 חולי קורונה ללא ידיעתם
'מים חיים': כך ינצלו חיי הגלמודים
וויזאייר משיקה קו ישיר בין תל אביב לאבו דאבי
הרצליה מדיקל סנטר: עם הפנים לציבור החרדי
ח"כ פורר לשר אוחנה: הפסק את ההתעללות בנהגים
בשורה טובה: עוקץ הקשישים יורד דרסטית
LG חשפה סמארטפון עם מסך נגלל
לראשונה: רישום ילדים לגן בבית הכנסת
בני ברק: העירייה נתבעת על מאות אלפי ש''ח
תעריף החשמל ירד: חברת החשמל משיקה מחשבון לחישוב הירידה בתשלומים