חתנו אובחן כחיובי: חבר המועצת יכנס לבידוד

בבית המדרש 'יחווה דעת' בשכונת הר נוף בירושלים בראשות הגאון הגדול רבי דוד יוסף שליט"א חבר מועצת חכמי התורה, ששה אברכים אובחנו כחולי קורונה בשבת קודש בינהם חתנו של הגר"ד יוסף

חתנו אובחן כחיובי: חבר המועצת יכנס לבידוד הגר

בבית המדרש 'יחווה דעת' בשכונת הר נוף בירושלים בראשות הגאון הגדול רבי דוד יוסף שליט"א חבר מועצת חכמי התורה, ששה אברכים אובחנו כחולי קורונה בשבת קודש בינהם חתנו של הגר"ד יוסף.


בית המדרש נסגר לעת עתה והאברכים נכנסו לבידוד, הגר"ד יוסף ככל הנראה יאלץ גם להיכנס לבידוד.


לאחר פורים הגר"ד יוסף נכנס לבית מדרשו וביקש האברכים להתפזר לביתם כפי הנחיות משרד הבריאות. כמו"כ היה מבין הראשונים שסגרו את בית הכנסת.


אני פונה לכל אחד ואחד אנחנו חייבים לשמור על נפשותינו אנחנו לא יכולים לסמוך על דברי נבואות ולהגיד שמי שלומד תורה אז הקב"ה ישמור עליו כי כתוב בפרוש כי שלומי מצווה אינם ניזוקים אבל במקום ששכיחא הזיקא גם שלוחי מצווה ניזוקין.


לכן אני רוצה שתדעו מה שהחליטו אתמול בלילה שאסור להתאסף יותר מעשרה, לא סתם מחליטים כך. יש שם אנשים מומחים, רופאים גדולים. יש מדינות אחרות שאסורו אפילו יותר מזה, יש שם הסגר שאסור לצאת מהבתים.


לכן אני מבקש מכולם, ללא יוצא מן הכלל, בבקשה תשבו ותלמדו בבית, שלא יהיה ביטול תורה. אנחנו עוד היום נדאג להודיע לכל האברכים את הסדר הלימוד מה להספיק מבחינת זה עד סוף הזמן מה ללמוד כל כולל, נקבע הספקים וילמדו בבית, מי שרוצה לקחת לו חברותא ללמוד בבתים תבוא עליהם הברכה, אין בעיה. אבל פה אני לא מסכים, אנחנו צריכים לשמור מה שאומרים לנו ונשמרתם מאד לנפשותיכם, אני מבקש מכולם לאסוף עכשיו וללכת הבית.

null

null

תענית 'על שום מה'? ביהדות ישנם צומות למיניהם מה תכליתם ומטרתם?
חדש: הגאון הרב יעקב עדס שליט"א בֵּין הַמְּצָרִים ותקופת הקורונה
שיעור מאת מרן הרב אשר וייס שליט''א בענין צומות בתקופת הקורונה
הילולת צדיקים: הרא''ש
ברוך דיין האמת: החזן המיתולוגי בקלויז באומן נפטר באופן פתאומי
זמני כניסת ויציאת צום י"ז בתמוז תש"פ
מרן ראש הישיבה: השומרים על כללי הזהירות יהיו בריאים בעז"ה
רבני חב"ד: חולי קורונה פטורים מלצום
סוגיה: האם חתן צריך להתענות בי''ז בתמוז?
הלכה ומנהג: מה אירע בשבעה עשר בתמוז?