ח"כ בן גביר: "לפטר את השובתים המזדהים עם הטרור"

היום הוכרזה שביתה במגזר הערבי ובעקבותיה הודיעו מספר רב של עובדים ערבים, על הצטרפותם לשביתת ההזדהות עם הטרור הערבי מעזה ומערי ישראל. בעקבות הפרסום, פנה י...

ח"כ בן גביר: "לפטר את השובתים המזדהים עם הטרור"

היום הוכרזה שביתה במגזר הערבי ובעקבותיה הודיעו מספר רב של עובדים ערבים, על הצטרפותם לשביתת ההזדהות עם הטרור הערבי מעזה ומערי ישראל.

בעקבות הפרסום, פנה יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר במכתב לשרי הבריאות והתחבורה, על מנת להתריע שעובדים המזדהים כיום עם הטרור במערכת הציבורית, עלולים לבצע ח"ו מעשים מסוכנים כלפי יהודים.

במכתבו דרש בן גביר מהשרים "להורות על הנחיה חד-משמעית, לכל העובדים במערכת הציבורית, שעובד שלא יגיע לעבודה בשל השביתה, יישב כתומך בטרור ויש להזמינו לשימוע בטרם פיטורין לאלתר. בנוסף הזהיר ח"כ בן גביר: "יש למצות עימם את הדין לפני שייגרם ח"ו אסון על רקע לאומני".

כפי שדיווחנו הבוקר מעל 'בימה' זו, ועדת המעקב החליטה כי "השביתה תכלול את כל הענפים, למעט החינוך המיוחד ומערך ההכנה למבחני הבגרות. השביתה באה במחאה על המלחמה ועל המתקפה על הפלסטינים בירושלים, על שיח' ג'ראח ומסגד אל-אקצה. נגד המתקפה על הציבור הערבי בכלל ובערים מעורבות בפרט".

איתמר בן גביר

כתוצאה מכך, ישנו מחסור חמור בנהגים בחברת קווים. מחברת 'קווים' נמסר: "נוסעים נכבדים, בשל מחסור באוטובוסים עקב נזקים קשים שנגרמו בימים האחרונים לאוטובוסים שלנו, ובשל מחסור בנהגים, ובצל איום השביתה של נהגנו מהמגזר הערבי, יהיו שיבושים בלוח זמנים".

בעקבות המחסור בנהגים, ממועצת בנימין נמסר כי תשקול האפשרות להחליף את הנהגים הללו בשל: "השיבושים הרבים שנוצרו הבוקר במערך התחבורה הציבורית בבנימין שוחח ראש המועצה ישראל גנץ עם שרת התחבורה מירי רגב שאמר לה כי לא יכול להיות שתושבי בנימין יהיו תלויים בנהגים אלו. וכי ראוי שמעתה בכל מצב כזה, יופעל מיידית מנגנון שיאפשר למועצה להשלים את הפער בנהגים שהיא תגייס".

עוד צויין כי: "השרה רגב קיבלה את הרעיון ואמרה כי תשקול אותו בחיוב ותעלה זאת לדרגי המקצוע. ראש המועצה ישראל גנץ אמר כי ״זהו כיוון נכון שמפחית את התלות שלנו באלה שמזדהים עם האוייב שלנו, וגם מאפשר לתושבים שגרה של תחבורה ציבורית ככל הניתן".

חוסמים יציאה מהישוב: כך שומרים על שביתה בדיר חנא

ללא

בתוך טרקטור: ניסה להבריח אמל''ח בשווי חצי מיליון
שער שכם: בני מיעוטים יידו ירקות ואבנים לעבר חרדי
הח"כ והעוזרת הפרלמנטרית הותקפו ע"י ערבים
חברון: ניסיון פיגוע במערת המכפלה
מעצר אלים: צעיר חרדי נפצע, למרות התיעוד השופט האריך את מעצרו
ראשוני: ניסיון דריסה ליד חיזמא
רעידת אדמה הורגשה בדרום • הנחיות פיקוד העורף
לראשונה בממשל בנט: צה"ל תוקף כעת מטרות של ארגון חמאס ברצועת עזה
מפקד חדש לשייטת 13: אלוף-משנה א׳
בנט נועד עם ארגמן: כהונתו תוארך עד לחודש אוקטובר