הכן מזגנך לחורף: טיפים לשימוש נבון ויעיל במזגן

הלילות והבקרים נעשים קרים יותר וזה הזמן לתכנן את חימום הבית לקראת הקור הבא עלינו לטובה. מומחי מכון התקנים הישראלי קיבצו מספר טיפים שיסייעו לכם להכין את ...

הכן מזגנך לחורף: טיפים לשימוש נבון ויעיל במזגן אילוסטרציה

הלילות והבקרים נעשים קרים יותר וזה הזמן לתכנן את חימום הבית לקראת הקור הבא עלינו לטובה. מומחי מכון התקנים הישראלי קיבצו מספר טיפים שיסייעו לכם להכין את המזגן לחורף ולהשתמש בו ביעילות המקסימלית.

כדי שהמזגן יפעל בצורה יעילה יותר עם אוויר בריא יותר וללא אבק, מומלץ לנקות את הפילטרים שלו מידי כמה חודשים. מומלץ לכוון את טמפרטורת המזגן ל-25 מעלות, טמפרטורה זו נעימה לגוף, וצריכת החשמל בה תהיה נמוכה יחסית. ככל שמעלים את הטמפרטורה מעל ל-25 מעלות כך גם צריכת החשמל תעלה.

אל תחממו את הבית יתר על המידה - מבזבז חשמל ועלול לפגוע בבריאות.

מומלץ לכוון את פתחי האוורור כלפי מטה, כפי שידוע אוויר חם נע כלפי מעלה ואוויר קר כלפי מטה, לכן כדי לשפר את פיזור האוויר החם בחדר מומלץ לכוון את פתחי אוורור כלפי מטה.

וודאו שפתחי המזגן (יניקת/פליטת האוויר) אינם מכוסים.

מומלץ להשאיר פתח קטן בחלון כדי שיכנס אוויר צח לפנים הבית.

למי שרוכש מזגן חדש, מומלץ שדירוג האנרגיה שלו יהיה A. כמה שדירוג האנרגיה של המוצר גבוה יותר (A הגבוה ביותר) כך המזגן יעיל יותר.

כדי לבחור מזגן מתאים יש לקחת בחשבון את עומס החום בחלל אותו רוצים לחמם. עומס החום /הקור תלוי בין היתר בבידוד הקירות והחלונות, כיווני הקירות, האזור אקלימי, גודל החלל, מספרם ושטחם של החלונות בחלל, הימצאותם של מכשירי חשמל פולטי חום נוספים בסביבה ומספר האנשים הצפויים לשהות בחדר.

כדאי לקחת בחשבון שככל שטמפרטורת הסביבה נמוכה יותר תפוקת החימום של המזגן יורדת. באזורים שבהם ידוע כי הטמפרטורה יורדת מתחת ל 7 מעלות, מומלץ לוודא כי היצרן מצהיר שהמזגן מיועד לעבוד גם בטמפרטורות נמוכות מ-7 מעלות.

למה אנחנו כל כך אוהבים טריוויה?!
כשהפלוס הוא בעצם מינוס
רוצים לדעת מתי הטיש? תרכשו מנוי חודשי לקו הקהילה!
המיזם הלאומי לשילוב חרדים בהייטק מגייסים נשים חרדיות
לקראת חנוכה: טיפים לבטיחות
עומדים לבצע השקעה? מחשבון תשואה הוא חובה!
אושרה בקשת דחייה לקורס נהיגה מונעת באינטרנט
נמאס לכם מפתרונות זמניים?
במעמד ראש העיר: נחנך המרכז הרפואי "קארו" באלעד
זהירות: כך עוקצים אתכם ברשת