בר לב על המחבל: "לא מהפחע״י", בן גביר: "טמטום כזה עוד לא היה לנו"

לאחר הביפוע בירושלים בראיון לכלי התקשורת הסביר ‏השר לבט"פ בר לב על המחבל בירושלים כי הוא איש חמאס, מהפלג המדיני, לא מהפחע"י. ח"כ בן גביר תקף את בר לב שמ...

בר לב על המחבל: "לא מהפחע״י", בן גביר: "טמטום כזה עוד לא היה לנו"

לאחר הביגוע בירושלים בראיון לכלי התקשורת הסביר ‏השר לבט"פ בר לב על המחבל בירושלים כי הוא איש חמאס, מהפלג המדיני, לא מהפחע"י.

ח"כ בן גביר תקף את בר לב שמנסה לדבריו לחפות על כשלונו. "טמטום כזה עוד לא היה לנו", תקף יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר את השר בר לב.

לדברי בן גביר, "עמר בר לב מנסה לחפות על הכישלון המודיעיני וטוען שהמחבל הוא מהפלג המדיני של חמאס ולא מהפלג הפחע"י, אולי הוא לא מעודכן אבל אפילו בריטניה הכריזה על הזרוע המדינית של חמאס כארגון טרור. טרור הוא טרור הוא טרור, לא משנה מאיזה פלג הוא. השר בר לב צריך ללכת הביתה".

ח"כ בן גביר הדגיש בדבריו כי חמאס הוא ארגון טרור ותומכיהם הם האחים המוסלמים: "עד שמקבלי ההחלטות בממשלה הרעה הזאת לא יפנימו שארגון חמאס הוא ארגון טרור ותומכיהם הם האחים המוסלמים, לא נוכל להכניע את הטרור שמרים ראש. תומכי הטרור יושבים בכנסת ובממשלה ומדבררים את החמאס, צריכים לעשות לזה סוף".

ראש הממשלה, נפתלי בנט, בפתח ישיבת הממשלה התייחס לפיגוע בירושלים: "הבוקר היה בעיר העתיקה בירושלים פיגוע ירי קשה. יש לנו כרגע הרוג אחד ושלושה פצועים. בשם שרי הממשלה, אני מבקש להשתתף בצער המשפחה, ומבקש להצטרף לתפילה לרפואת הפצועים. קיבלתי מוקדם יותר הבוקר משר הבט"פ וממפכ"ל המשטרה עדכון על פרטי האירוע".

בנט שיבח את השוטרים: "הייתה שם פעולה מהירה מאוד של כוחותינו, שתי השוטרות והשוטרים שהיו במקום, שנטרלו במהירות רבה את המחבל".

עוד אמר: "עם זאת, זה הפיגוע השני שמתרחש בזמן האחרון בירושלים. הוריתי לכוחות הביטחון להיערך בהתאם ולגלות דריכות, גם מחשש לפיגועי השראה. אנחנו צריכים להגביר את הדריכות ולמנוע פיגועים המשכיים".

ראש האופוזיציה ויו״ר הליכוד בנימין נתניהו: "אני שולח תנחומים מעומק הלב למשפחת הנרצח ומתפלל יחד אתכם לרפואת הפצועים בפיגוע הקשה בירושלים. חמאס שעומד מאחורי הפיגוע חייב לשלם מחיר כבד על הרצח הנפשע הזה בלב בירתנו".

ח''כ יואב בן צור הגיב לפיגוע: "הלב שותת דם ממאן להכיל את המראות הכואבים של יהודים עטורי תפילין פצועים. בימים מורכבים אלו אני מחזק את ידיהם של לוחמי מג"ב פלוגה ג' בעיר העתיקה אשר עומדים כחומה בצורה וכאגרוף ברזל מול הטרור הרצחני הגואה ברחובות ירושלים".

ראש העיר ירושלים משה ליאון הבוקר במקום הפיגוע: "האירוע הבוקר הוא עליית מדרגה בהתנהלות גורמי הטרור. צריך להגביר את השמירה בעיר העתיקה. אני מקווה שכוחות הביטחון יעשו את המיטב בבדיקה וחקירת האירוע, ובביטחון האזור.

עוד אמר: "מוקדם עדיין להסיק מסקנות אבל אין ספק שהפיגוע הוא חמור מאוד ומתוכנן היטב מראש. אני רוצה לשלוח את תנחומיי למשפחת ההרוג - אזרח שהלך להתפלל בכותל ונרצח על לא עוול בכפו, וכן איחולי החלמה לפצועים. ירושלים ידעה ויודעת אירועים קשים. אנחנו צריכים לדעת להתמודד איתם ולהמשיך את שגרת החיים התקינה".

חה"כ שמחה רוטמן: "היום נרצח יהודי בגלל שהוא יהודי, בארץ ישראל, במדינת ישראל, ליד שריד בית מקדשנו. השם יקום דמו. על פי הפרסומים, המחבל "הסתובב" והעביר "שיעורים" בהר הבית והוא מוכר כאיש חמאס. חבריו יוכלו להמשיך לעלות להר הבית ולהדריך סיורים. על יהודים יאסרו להתפלל בהר. חושבים שכך נלחמים בטרור?".

שר התקשורת יועז הנדל בפתח ישיבת הממשלה על הפיגוע הבוקר בירושלים: "בוקר לא פשוט. אף ארגון טרור לא יסיט את הצומוד שלנו לקרקע ולא ימנע מאיתנו להיות בכל מקום בארץ ישראל. רוצה לציין את החתירה למגע של השוטרים. מקצועיות שהסתיימה בחיסול המחבל והצילה חיי אדם".

עוד אמר: "נצטרך לבחון מחדש את תפיסת ״המגנומטרים״ הישראלית. כל אדם שנכנס לעיר העתיקה צריך לעבור בידוק זהה. שולח תנחומים למשפחתו של הנרצח והחלמה מהירה לפצועים".

ח״כ גדי יברקן בטוויטר הגיב: "שולח תנחומים למשפחת הנרצח ומאחל החלמה מהירה לפצועים. מי שלא מבין איך הטרוריסטים עובדים קיבל הדגמה הבוקר. כשהממשלה "מכילה" הצד השני מתרגם את זה כחולשה. כשאתה חלש תוקפים אותך. הטרוריסטים יודעים שלא תהיה תגובה כי הממשלה עדיין "מכילה"".

השר לביטחון פנים בר לב
חוק בתי הדין נפל בכנסת
"המפכ"ל עסוק להאשים את איתמר בן גביר שבגללו יש אינתיפאדה"
מתווה הכותל: גפני וקריב ''מתאחדים'' נגד כוונות הממשלה
הרב יצחק בצרי: "בלי כדור אחד נמחקים מעם ישראל אלפים רבים"
בן גביר: "למשטרה לא ברור שאת האמצעי מפעילים רק במצב אין ברירה"
חוק החשמל עבר בקריאה ראשונה
אייכלר: "מסמנים את החרדים לגזור עליהם והעם שותק"
ליברמן על רפורמת הגיור: "נקדם את הצעת החוק עם או בלי קשר למתווה"
בעקבות ניגוד העניינים: תוקם וועדה ציבורית לשכר חברי הכנסת
בנט: "עם הרבה גאווה, אני עומד כאן כראש ממשלת ישראל"