ברגע האחרון: האמירויות חתמו על עסקת ה-F-35 עם ארה"ב

האמירותים ניצלו את השעות האחרונות לכהונת ממשל טראמפ על מנת לחתום על עסקת הנשק הכוללת 50 מטוסי קרב חמקניים ועשרות מל"טים

ברגע האחרון: האמירויות חתמו על עסקת ה-F-35 עם ארה"ב

F-35 ביצועים

איחוד האמירויות חתמה היום (רביעי) על עסקת נשק ענקית עם ארצות הברית הכוללת אספקה של 50 מטוסי קרב מדגםF-35 לידי חיל האוויר האמירותי יחד עם כמות גדולה של מל"טים וטילים מונחים, כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס.

על פי הפרסום של נטע בר בישראל היום, איחוד האמירויות ניצלה את השעות האחרונות של כהונתו של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, שממשלו קידם את העסקה, מתוך חשש שממשל ביידן יסרב לאשרה. העסקה זכתה לביקורת מצד חוגים שונים, שבהם כאלו שטענו כי היא עלולה לפגוע בעליונות הטכנולוגית של ישראל באזור.

על פי סוכנות הידיעות רויטרס, המסמך נחתם פחות משעה לפני השבעתו של הנשיא ביידן ונתן לאיחוד האמירויות את האפשרות להסכים למועד ההעברה ומכלול הרכישה. עוד נטען כי האמירותים החזיקו בניירות ההסכם במשך יותר משבוע לפני שהחליטו לחתום.

אתמול אמר מועמדו של הנשיא ביידן לתפקיד מזכיר המדינה, אנטוני בלינקן, כי הממשל יבחן את העסקה. בעבר טען בלינקן כי מכירת המטוסים לאיחוד האמירויות מרגישה כמו "יד רוחצת יד" בכל הנוגע להסכמי השלום עם ישראל.

באיחוד האמירויות, השוכנת במפרץ הפרסי וחולקת גבול ימי עם איראן, מעוניינים בכלי הטיס החדשים על מנת לשמור על עליונות אווירית מול איראן במקרה של הסלמה צבאית באזור. איראן פלשה בעבר לאיים שהיו בבעלות איחוד האמירויות ובאבו דאבי חוששים שצעדי תוקפנות כאלו יתרחשו בעתיד.

נעצר בברוטליות לילה "בטעות" עקב מנגנון כושל של המשטרה
צפו: בנט תוקף מראיין ממוסקבה שיוצא כנגד ישראל
נעצרו מוכרי כלי נשק באמצעות אפליקציה • צפו
הזמר חיים ישראל מותקף על ידי תומכי איראן
גנב נייד מסופרמרקט ונתפס ע"י חוקרים בבני ברק
האיומים הצליחו: המערב נסוג מהדרישה לגנות את איראן
צפו: הכלב קלט את הסיגריות
המכלית שזיהמה את החופים אכן הגיעה מאיראן!
סער: בשנים הבאות נהיה חייבים לבסס את ההתיישבות ביהודה ושומרון
במהלך אימון: נשדד נשקו של חייל