ח"כ יעקב אשר: "ניסו להכפיש את הוועדה"

חה''כ יעקב אשר ניסה לגונן על וועדת ומשפט מהתקנות עליהם מחלטים בוועדה • "על משרד הבריאות וחברי הקבינט להפיק לקחים ולהביא תקנות שיש בהן היגיון, שכל וזהירות"

ח"כ יעקב אשר: "ניסו להכפיש את הוועדה"

יו"ר ועדת החוקה, חוק ומשפט ח"כ יעקב אשר: "ניסו להכפיש את הוועדה על ההתעקשות לכלול את המעטפת התיירותית באילת, והיום כולם רבים מי הולך לפתוח קודם את האטרקציות באיי התיירות; על משרד הבריאות וחברי הקבינט להפיק לקחים ולהביא תקנות שיש בהן היגיון, שכל וזהירות"

היו"ר ח"כ אשר פתח את דיון הוועדה בתקנות לפתיחת המסחר והתייחס לחוק איי התיירות שאישרה הוועדה לאחר המחלוקות על פתיחת האטרקציות אותה דרשה הוועדה לכלול: "היו כמה כותרות שניסו להכפיש את יו"ר הוועדה ואת חברי הוועדה שהתעכבנו בהעברת חוק 'איי התיירות', והיום כולם רבים ביניהם מי הולך לפתוח קודם את האטרקציות. ואני אומר לכם בסוד, שזה אנחנו. אילולא היינו מכניסים את זה בתקנות והלחץ הציבורי, זה לא היה קורה. אחרי שהשגנו את מה שרצינו והעברנו את החוק - רק מחר ייפתחו האיים, כי לא ניצלו את הזמן כראוי להכין את הפתיחה".

היו"ר ח"כ אשר נתן דוגמאות של עיכוב פתיחת ה'ביגים' ו'גני החיות' שהתיקון בעניינם צפוי להגיע עוד היום לוועדה ואמר כי "מי שחוזר על טעויות לא הפיק לקחים": "אחד הדברים שנאשר היום הוא נושא ה"ביגים". ישבנו לפני שבוע ואמרנו שזו טעות כי חנות שפתוחה לרחוב פחות מסוכנת, בין אם היא באלנבי ובין אם היא בביג עפולה. בפועל, רוב ה"ביגים" היו פתוחים, אז מה עשינו?

דוגמה נוספת היא מאבק שהחל ח"כ מיקי לוי לפתיחת גני החיות. למרות שפתחו את שמורות הטבע, מן ההיגיון היה שייפתחו גם גני החיות. גם את זה אני מקווה לאשר היום. מי שחוזר על טעויות לא הפיק לקחים. אנחנו לא ועדה לעומתית. אנחנו לא מעיפים תקנות ומשאירים כאוס, אבל אני כן רוצה לדבר להיגיון של משרד הבריאות וחברי הקבינט – הפיקו לקחים והביאו תקנות שיש בהן היגיון, שכל וזהירות גם יחד".

קרדיט: דוברות הכנסת רונית גל, דוברת הוועדה

ברוב של 61 תומכים: אושרה הצעת חוק התפזרות הכנסת
פינדרוס מפרגן לגפני: "הישגים"
הרשימה המשותפת הודיעו: נתמוך בהצעת החוק לפיזור הכנסת
סגן השר בן צור בראיון: ניסנקורן גורר את גנץ לבחירות
סקר 103FM: הליכוד 29 מנדטים • ימינה 23 מנדטים
הליכוד: צריך אחדות ולא בחירות
לאחר הצהרתו של גנץ - במערכת הפוליטית מגיבים
גנץ בהצהרה: נתניהו לא הוליך שולל אותי - אלא את אזרחי ישראל כולם
דקות להצהרתו של גנץ: נתניהו לגנץ; תעשה פרסה
אייכלר:"הבסיס המוסרי של הממשלה היא לאפשר לבני הישיבות ולתשב"ר ללמוד בלי הפרעה"