השרים החליטו: העיר 'אלעד' ושכונות בטבריה 'אזורים מוגבלים'

על רקע העליה בתחלואה: ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס הערב את ועדת השרים לקביעת ״אזור מוגבל״ בראשותו. הוועדה החליטה להכריז על אלעד ושכונות בטבריה כ״אזורים מוגבלים״

השרים החליטו: העיר 'אלעד' ושכונות בטבריה 'אזורים מוגבלים' הסגר באזורים מוגבלים

על רק העליה בתחלואה: ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס הערב את ועדת השרים לקביעת ״אזור מוגבל״ בראשותו. הוועדה החליטה להכריז על אלעד ושכונות בטבריה כ״אזורים מוגבלים״


הוועדה החליטה על השטח המוניציפאלי של העיר אלעד ועל השכונות הבאות בטבריה כ ״אזורים מוגבלים״: רמת טבריה ב', רמת טבריה ג', שכונת 200, שכונת טבריה עילית ושכונת בן גוריון.


ההכרזה על אזור מוגבל תהיה למשך 7 ימים החל מיום ד' ה- 24.6 (ב' בתמוז התש"ף) בשעה 8:00 בבוקר ועד ליום ד'- 1.7 (ט' בתמוז התש"ף) בשעה 8:00 .


המשמעות היא שתיאסר כניסה ויציאה של מי שאינו תושב מקומות אלו, למעט יציאה לעבודה ולבגרויות. ההחלטה על אזור מוגבל התקבלה לאור עלייה בנתוני התחלואה בכלל הארץ ובערים ובשכונות המדוברות בפרט.


בטבריה יש 60 חולים פעילים, שיעור החולים הפעילים למאה אלף איש הוא 133.5 ושיעור העלייה בתחלואה על בסיס חולים פעילים בשבעת הימים האחרונים הוא 122.2%. רוב החולים בעיר נמצאים בשכונות רמת טבריה ב, רמת טבריה ג ושכונת 200, וכן שכונת טבריה עילית ובן גוריון.


באלעד יש 83 חולים פעילים, שיעור החולים הפעילים למאה אלף איש הוא 174.6 ושיעור העלייה בתחלואה על בסיס חולים פעילים בשבעת הימים האחרונים הוא 102.4%.


באזור המוגבל תיאסר הכניסה אל האזור והיציאה ממנו, למעט במקרים החריגים המפורטים בתקנות, ובנוסף תותר יציאה של עובד מהאזור וכניסה אליו לצורך הגעה לעבודה או חזרה ממנה וכן הגעת תלמיד לבחינת בגרות או חזרה ממנה. לא יחולו הגבלות על יציאת אדם המתגורר דרך קבע באזור המוגבל למרחב הציבורי ועל פעילות עסקים וחנויות בתוך האזור.


משרד הבריאות שב וקורא לציבור להקפיד על הכללים החשובים של שמירה על ריחוק פיזי, עטיית מסכות והיגיינה על מנת להתמודד עם נגיף הקורונה ולמנוע את התפשטות המחלה.


ראש הממשלה נתניהו אמר בתום הדיון: "בעקבות עליית התחלואה קיבלנו הערב בוועדת השרים את המלצת משרד הבריאות להטיל מגבלות על כמה שכונות בעיר טבריה וביישוב אלעד.


אנחנו מחר בבוקר נבדוק גם יישובים אחרים. הדרך הבטוחה ביותר לעצור את המגפה זה שכל אזרחי ישראל יעטו מסכות וישמרו על מרחק. בכל מקרה אנחנו מחר נידרש ליישובים אחרים ונודיע בהתאם את ההחלטות שלנו."


מוקדם יותר היום, בהתייעצות שקיים ראש הממשלה בנימין נתניהו לאור הנתונים, סוכם כי אם קצב התחלואה יימשך, תוקדם הבאת האמצעים הדיגיטליים לשולחן הממשלה לפני יום ראשון.


בצהרים שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר בהצהרה בבית החולים 'שיבא': "יש מוקדים שמוגדרים כעת כתומים-אדומים ויכול להיות שבמהלך היום נכריז עליהם כאזורים מוגבלים". הוא ביקש מהתושבים שם "לקבל את העניין בהבנה", והוסיף: "לא נגיע לסגר טוטאלי אם יהיה שיתוף פעולה של התושבים והרשויות".


מעיריית טבריה נמסר בתגובה: "העירייה לא קיבלה הודעה רשמית מממשלת ישראל בנושא סגירת שכונות בעיר ולהבנתנו, נכון להיום, אין בכך צורך. בעיר יש 50 חולים ולא כמופיע בדוחות משרד הבריאות וזאת לאור העובדה שנתוני משרד הבריאות לא עדכנו בנתונים את החולים שהחלימו. בשטח טבריה עצמה ישנם רק 37 חולים וזאת בשל פינוי חולים למלוניות, מגמה שתתגבר בימים הקרובים. כמו כן מתוך 37 החולים יש 12 חולים הממתינים לתוצאות הבדיקה השנייה ובמידה ויצאו שליליים ירדו אף הם מהסטטיסטיקה".

null

null

20% מהמיילדות בבית החולים מעייני הישועה חולי קורונה
1,360 נדבקים מאומתים במהלך השבת
משרד הבריאות: מדיניות ה-14 יום לא נכונה
רבני ביתר בקריאה למשפחות שנדבקו להתפנות מהעיר
הקורונה במספרים - עפ"י הנתונים הרשמיים:
קורונה בעולם: מעל 12 מיליון נדבקים, ארה"ב בראש הנפגעים
פחות רכבים פרטיים - פחות זיהום באוויר
משה ליאון: "הסגר המוצע עשוי להפוך את השכונות הרלוונטיות למדגרות קורונה"
המרכז הרפואי הדסה: לראשונה בעולם חולים קשים בקורונה יוכלו להעזר בחולי קורונה
ביממה האחרונה: 1,348 נדבקים מאומתים. שיא במספר הבדיקות