הותרו לפרסום שמות הנרצחים מהפיגוע אמש

הותרו לפרסום שמות שני ההרוגים מהפיגוע בתל אביב אשר התרחש אמש, בעקבותו נרצחו שני אזרחים ועשרה נוספים נפצעו בדרגות שונות. שמות הנרצחים הם: תומר מורד ואיתם...

הותרו לפרסום שמות הנרצחים מהפיגוע אמש

הותרו לפרסום שמות שני ההרוגים מהפיגוע בתל אביב אשר התרחש אמש, בעקבותו נרצחו שני אזרחים ועשרה נוספים נפצעו בדרגות שונות. שמות הנרצחים הם: תומר מורד ואיתם מגיני הי"ד מכפר סבא.

לאחר הפיגוע, נמלט המחבל ומסגד ביפו כאשר מאות שוטרים, לוחמי מג"ב, יחידות משטרה ולוחמי צה"ל, עסקו במשך שעות בסריקות לאיתור המפגע בסיוע מסוק, נפרסו מחסומים, ובוצעה פעילות חקירתית מודיעינית וטכנולוגית מקיפה במטרה לאתרו. חוקרי זיהוי פלילי של משטרת ישראל עסקו באיסוף ראיות פורנזיות בזירה, שהועברו לבדיקות מעבדה, בכדי להתחקות אחר המבצע.

כתוצאה מהירי נהרגו שני אזרחים (27, 28),ארבעה פצועים במצב קשה (ירי), שני פצועים באורח בינוני (ירי), 4 פצועים במצב קל, 3 נפגעי חרדה.

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל קוראת לציבור להמשיך בשגרת החיים" אך, יחד עם זאת "להימנע מהתקהלויות, לגלות ערנות רבה ולדווח למשטרת ישראל על כל חשד".

בתום מרדף של כוחות הביטחון, אותר וסוכל המחבל אשר ביצע את הפיגוע בתל אביב. המחבל, פלסטיני מאיו"ש, אותר ע"י השב"כ כשהוא מסתתר בסמוך למסגד ביפו ובמהלך חילופי אש עם כוח לוחמי שב"כ וימ"מ, נהרג במקום. בחסד ה' ללא נפגעים לכוחותינו. חקירת הפיגוע נמשכת.

המפכ"ל, רב ניצב יעקב שבתאי מתייחס לאיתור וחיסול המחבל שביצע את הפיגוע הקשה בתל אביב: "אחרי לילה קשה, ולאחר שעות ארוכות של פעילות משטרת ישראל, שב"כ וצה"ל, הצלחנו הבוקר, בשיתוף פעולה מבצעי ומודיעיני לסגור מעגל ולחסל בחילופי אש את המחבל. הדגשנו אמש שיקח ככל שיקח, אנחנו נשים את ידנו על המחבל, חי או מת, ואכן המגע שנוצר איתו הבוקר חייב תגובה מהירה ונחושה של לוחמי השב"כ והימ"מ ביפו.

שר הביטחון, בני גנץ: "‏תם ולא נשלם- שמנו את ידינו על המחבל הנתעב. נרחיב את הפעולות שלנו מול גל הטרור בהתקפה, בהגנה ובמודיעין. המחיר שנגבה מהמפגעים ושולחיהם יהיה כבד. אני משתתף בצער משפחות הנרצחים, מאחל החלמה לפצועים ומביע הערכה לכוחות שפעלו וממשיכים לפעול מסביב לשעון. נמשיך לפעול בכל מקום בו יהיה צורך."

שר החוץ יאיר לפיד, בתגובה לפיגוע בתל אביב אמר: "נלחם בטרור יחד, נכה במחבלים השפלים בכל מקום שהם יסתתרו, נמצא את שולחיהם וסייעניהם בכל מקום ולא ננוח עד שהשקט יחזור לרחובות. הלילה היכה טרור רצחני בלב העיר תל אביב. צעירים ישראלים שלא עשו רע לאיש נרצחו רק משום היותם ישראלים. הטרור הזה הוא פרי מורעל של הסתה מתמשכת מצד ארגוני טרור המונעים מאידאולוגיה של שנאה. נלחם בטרור ללא פשרות".

עוד אמר: "הלב עם משפחות הנרצחים, אנחנו בוכים אתכם בבוקר הזה. אני שולח ברכת החלמה מהירה לפצועים, ומקווה שישובו מהר לביתם. הטרור לא ינצח אותנו. כולנו יחד במאבק הזה. מחזק את כוחות הבטחון הפועלים ימים ולילות ארוכים למען בטחון האזרחים. נתפלל יחד לשבת שקטה.

תומר מורד ואיתם מגיני הי''דבנט וגנץ בהצהרה לתקשורת
לוחם גבעתי שהתבטא פוליטית שוחרר הבוקר מהכלא הצבאי
מזג האוויר: מעונן חלקית עד בהיר בעננות גבוהה ובינונית
דרמה בנתב"ג: פלסטיני שב"ח ניסה לפרוץ את המחסום ונורה
זוועה: פלסטינים השפילו עוברי אורח חרדים בעיר העתיקה ונעצרו
מהיום: "נתיב פלוס" יחל לפעול בכביש 1
מזג האוויר: בהיר וחם מהרגיל
החובש יואל סוויסה ז"ל נהרג בתאונת דרכים קטלנית בדרום
ביהמ"ש שיחרר ממעצר פורעים שביצעו לינץ' במשפחה יהודית
הפעוט יאיר צפירה ז"ל בן 3 חודשים נמצא הבוקר ללא הכרה בביתו
רשות המסים והמשטרה סיכלו ניסיון הברחה של 20 ק"ג תכשיטי זהב בנתב"ג