קרב טרום בחירות • נתניהו: יאיר אתה צייצן המחנה; לפיד בתגובה: אתה מודה שאני לגיטימי

לפיד: "נתניהו הוא אלוף העולם בשיווק - אבל הוא לא יכול לשכנע מובטלים שיש להם עבודה" נתניהו בתגובה: "יאיר לפיד, היית כתב 'במחנה'. היום אתה צייצן המחנה"

קרב טרום בחירות • נתניהו: יאיר אתה צייצן המחנה; לפיד בתגובה: אתה מודה שאני לגיטימי

צילום: דוברות הכנסת

לפני שעה קלה הסתיים דיון "40 החתימות" בכנסת, שיזמה מפלגת מרצ בנוגע לניהול משבר הקורונה על ידי ראש הממשלה, אשר חויב להשתתף בדיון בעקבות חתימה של 40 חברי כנסת.


אחר שנאמו חכי"ם מהאופוזציה אמר נתניהו לחברי הכנסת מהאופוזיציה: "שמעתי את דברי הסרק שלכם, את הטענות על קריסת הכלכלה מאנשים שהתנגדו לתוכנית הכלכלית של שוק חופשי שהבאתי שהרימה את ישראל לצמרת הכלכלה העולמית".


"אני רוצה לדבר על עובדות. כפי שקורה במדינות רבות בעולם, גם בישראל מתמודדים עם הגל השני של הקורונה. התפקיד שלנו הוא להוריד את רמת התחלואה כדי לקטוע את שרשרת ההדבקה בתוך כמה שבועות. זה יאפשר לנו לפתוח את שנה"ל והכלכלה ולחזור לשגרת חיים כמעט נורמלית, שגרת הקורונה. זה מלווה בתנאי אחד - שהציבור ומנהיגיו יעטו מסכות, ישמרו על מרחק ועל היגיינה. אני מבין שגם אם הייתי מביא חיסון לקורונה ושלום עולמי הייתם שאולים, 'למה רק עכשיו?'"


ראש הממשלה הוסיף: "אתמול ביקרתי בפיקוד העורף ופגשתי את החיילים והחיילות שלנו. הם מגויסים למאבק בנגיף ועושים עבודה מצוינת. אני מצדיע להם. אנחנו עובדים מסביב לשעון למען בריאותם ופרנסתם של אזרחי ישראל".


"השבוע העברנו מענק ל-40 אלף עסקים נוספים, כפי שהבטחנו ברשת הביטחון הכלכלית. אני עובד עם שר האוצר על תוכניות נוספות שיוצגו לממשלה ולציבור בזמן הקרוב ביותר. אני מדבר עם הציבור וקשוב אליו".


במהלך נאומו התייחס ראש הממשלה גם להפגנות שמתקיימות נגדו על ידי האנרכיסטים בזמן האחרון וכינה אותן: "הפגנות ספונטניות של השמאל, שמאורגנות ממלונות פאר ומגדלי יוקרה. להפגנות השמאל של האופוזיציה אין גבולות. יש שם ביזוי של סמלי המדינה והסתה לרצח. כשאנחנו נלחמים במחלה - השמאל נלחם בממשלה".


אחרי זה נאם יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד אשר פתח: "אנחנו שילמנו על הכיסא שעליו אתה יושב עכשיו, הוא לא שלך - אלא של כל אזרחי ישראל".


"המפגינים באים לבלפור כי הם בעלי הבית - זה הבית שלהם, הם הגיעו כדי להגיד לך שהחוזה נגמר. הם לא יפטרו אותך כי הם שמאלנים, אנרכיסטים, מפיצי מחלות, או כל אחד מהשמות המכוערים שבהם קראת להם. הם יפטרו אותך בגלל סיבה פשוטה בהרבה - כי אתה עושה עבודה לא טובה. פעם עשית, אתה כבר לא. הם יפטרו אותך בגלל הכלכלה, ובגלל שהם לא יכולים לסבול את מה שאתה מעולל למערכת הפוליטית. הם יפטרו אותך כי צעירים בני 30 לא רוצים לחזור לגור אצל ההורים", הוסיף.


"יש איזו נקודה שהשיווק נעצר. אפילו אלוף העולם בשיווק – ואתה אלוף העולם בשיווק, אבל אתה לא יכול למכור לאנשים חולים שהם בריאים. לא יכול לשכנע מובטלים שיש להם עבודה. לא יכול לגרום לאנשים שאין להם כסף, לחשוב שיש להם כסף. אין להם. כי נכשלת. נכשלת בטיפול במחלה. נכשלת בטיפול בכלכלה. נכשלת בטיפול באבטלה".


שוב עלה ראש הממשלה והשיב במשפט אחד על דבריו: "יאיר לפיד, היית כתב 'במחנה'. היום אתה צייצן המחנה". אמר והוסיף "יש עוד כמה דברים שאתה צריך לעשות באמצע בשביל להיות ראש ממשלה".


אם הייתם חושבים שזה נגמר ככה, אז אתם טועים כי אם הייתם צופים בנעשה הייתם רואים את יאיר לפיד רץ למיקרופון ואומר: "לעמוד מול כל הבניין ולהבהיר להם שהלחצתי אותך. לתקוף אותי אישית אחרי הנאום הזה, זה כמו להגיד הוא מועמד לגיטימי לראשות ממשלה. אולי כדאי שאביך היה נותן לך את ההצעה הבאה: תכבד את האנשים סביבך".


‏אז כנראה שאף אחד לא טועה - הנאומים האלה הם סך הכל איזה מקדמה קטנה למערכת הבחירות הבאה עלינו... 

ח"כ אשר מברך את חברו גפני על חזרתו לפעילות
ח"כ משה גפני: "לא ידעתי שיש לי לב"
52 קסדות יוצבו הבוקר על שולחן הועדה לקידום הבטיחות בדרכים
דרעי זועק את זעקת בתי הכנסת לבל ישארו מיותמים ביום הקדוש. כמובן - ליברמן מתריס
ח"כ מהליכוד: דין הפגנות כדין תפילות(!) פיקוח נפש דוחה הכל!
שרת התחבורה : אם בתי הכנסת יהיו סגורים ביום הכיפורים זה יהיה אות קלון למדינה
הגר"ד יוסף על המחליטים: "רשלנות פושעת"
'כראש הממשלה': 20 פעולות שהייתי עושה הערב
ח"כ אשר: תפילות במנין ביום כיפור ורכישת ארבעת המינים זה חיוני כמו חנויות אוכל
אוחנה מגיב לאיומי כחול לבן לפוצץ את קבינט הקורונה