מועצת הכבלים הסירה מ''הוט'' ערוץ מיסיונרי שפעל במרמה

מועצת הכבלים הסירה מ''הוט'' ערוץ מיסיונרי נוצרי בשם ''שלנו'', אשר החל לפעול לפני כחודשיים. הערוץ שיקר בבקשת הרישיון בכך שפונה לאוכלוסיה נוצרית, כאשר בפועל פנה ליהודים. אך הסכנה עדיין לא חלפה

מועצת הכבלים הסירה מ''הוט'' ערוץ מיסיונרי שפעל במרמה אילוסטרציה

מועצת הכבלים הורתה לחברת הכבלים "הוט" לנתק תוך שבוע שידורי הערוץ המיסיונרי "שלנו" ((Shelanu TV), כיוון שהפר את התנאים של הרישיון. "הערוץ פונה ליהודים עם תוכן נוצרי, בניגוד לבקשה המקורית לאישור הערוץ בה נכתב כי הערוץ מיועד לאוכלוסייה הנוצרית", מסרה המועצה.

כפי הודיעה המועצה לקיים שימוע לערוץ, כהמשך להוראת דוד אמסלם, שר התקשורת היוצא לבדיקת הערוץ מחשד לפעילות מסיונרית, אשר אסורה על-פי החוק, אולם רק בתנאים מסויימים. ברוך ה' הערוץ החל את שידוריו רק לפני כחודשיים. אמנם הנגע עוד פה, כאשר בהוט משודרים עדיין ערוצים נוצריים בנוסף אליו, שאינם בשפה העברית.

אשר ביטון, יו"ר המועצה החליט להסיר את הערוץ: "לאור אי התאמה בין הבקשה להעלאת הערוץ לתכניו בפועל" - "הערוץ המשודר הוא לא הערוץ שאושר". אמנם הסכה לא חלפה, כיוון ש"הוט" יכולה להגיש בקשה מחודשת לאישור של רישיון הערוץ.

"במסמך איפיון הערוץ שהוגש למועצה במסגרת הבקשה לאישור הערוץ נכתב מפורשות כי הערוץ מיועד לאוכלוסייה הנוצרית", נמסר מהמועצה, "כמו כן נמסר במסגרת הבקשה לאישור הערוץ כי הערוץ ישלב מספר תכניות עם תוכן ייעודי לישראל, והובהר, בתשובה לשאלות שהופנו להוט, כי התוכן הייעודי יכלול תכניות המיועדות גם הן לאוכלוסייה הנוצרית בארץ".

אלא ש"מבדיקת אגף הפיקוח של המועצה, עולה כי הערוץ אינו פונה לאוכלוסייה הנוצרית בישראל אלא דווקא ליהודים. לכן, איפיון הערוץ שהוגש לאישור אינו משקף את שידוריו. אגף הפיקוח מצא כי גם אחרי פרסום השימוע, הערוץ ממשיך לפנות ליהודים תוך ניסיון ללמד אותם את עקרונות האמונה הנוצרית/היהודית-משיחית (יהודים המקבלים את ישו כמשיח) ולשכנע אותם בתקפותה. דברים אלו תואמים לדברים שאמר מנכ"ל ונשיא הערוץ בנאומים שפורסמו ברשת לאחר אישור העלאת הערוץ לאוויר".

במועצה נתלו באיי התאמה ביחס להצהרה לזמן בקשת הרישיון: "פנייה ליהודים עם תוכן נוצרי אינה פסולה בהכרח, אלא כי הערוץ הפועל באופן שכזה ומשדר תוכן נוצרי ליהודים, אינו הערוץ שיו"ר המועצה התבקש לאשר – ערוץ המיועד לאוכלוסייה הנוצרית. במקרה כזה יש לבצע בדיקות נוספות, למשל לבחון את הרגישות הקשורה בשידורי דת לקטינים מאחר שהחוק אוסר להמיר דתו של קטין או לשדל קטין להמרת דת", נמסר מהמועצה.

ערוץ "שלנו" הוא חלק מרשת שידורים נוצרית עולמית בשם GOD TV, שמקורה בבריטניה. אחת האמונות הנוצריות שהרשת מקדמת היא זו של היהודים המשיחיים, המקיימים פעילות מיסיונרית ענפה בישראל ומעוררים התנגדות עזה בקרב חוגים יהודים דתיים. בערוץ 7 דווח בזמנו כי ארגון "יד לאחים", הנלחם למען "טוהר גזע" יהודי, שיבח את שר התקשורת אמסלם על פעולתו.

ארגון ''יד לאחים'' אשר נלחם בהקמת הערוץ מסר: "אנו שמחים כי שר התקשורת, יועז הנדל, וצוות משרדו הבינו את כוונתם של מפעילי הערוץ, ופעלו לסגירתו. במכתב ששלחנו לשר התקשורת הקודם, דוד אמסלם, וליו"ר ועדת הכבלים, אשר ביטון, כבר לפני כמה חודשים, התרענו כי המיסיונרים הקימו את הערוץ הזה במטרה להטיף למאות-אלפי ישראלים להמיר את דתם לנצרות, וכי קיבלו את האישור להפעלתו במרמה".

נקווה שהערוץ לא יקום שוב, ויסגרו כל הערוצים הנוצריים הקיימים ב'הוט'.

"אי חבישת מסכה עוולה גדולה ועבירה חמורה" מרן הגר"ד לנדו במכתב חריף
ממתק לשבת פרשת בלק תש"פ עם הרב נחמיה וילהלם
הוחלט: בגלל הקורונה ההילולא תבוטל
בני ברק: 'זקן החכמים' מרן הגר"ש בעדני פרץ בבכי - לעיני מרנן ורבנן
השיא של הגל השני: כמעט אלף חולים ביממה האחרונה
מחאת מרן הראשל"צ: אסור להכשיר נשים לרבנות - זה נגד ההלכה והיהדות!
האזינו: השפע חיים זי"ע בפסוקי דזמרה
באר שבע: רבי פנחס אבוחצירא אובחן כחיובי
קרעו שערי שמיים: בחתונת נכדתו האדמו"ר מקוזמיר התמוטט
צפו: בן האדמו"ר בריקוד עם המחותן מאחורי הקפסולה