האיחוד האירופי מקדם שורה נוספת של סנקציות נגד רוסיה

שרי האנרגיה של מדינותה האיחוד דנים על מהלך נוסף של עיצומים נגד רוסיה בעקבות פלישתה לאוקראינה, ו"סגירת הברז" של הגז נגד בולגריה ופולין

האיחוד האירופי מקדם שורה נוספת של סנקציות נגד רוסיה הפרלמנט האירופאי

שרי האנרגיה של האיחוד האירופי מכונסים היום (שני) בבריסל כדי לדון על מהלך נוסף של עיצומים נגד רוסיה בעקבות פלישתה לאוקראינה ב-24 בפברואר ו"סגירת הברז" של הגז נגד בולגריה ופולין, כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

במקביל, מדינות האיחוד תלויות באופן משמעותי בגז ובדלק הרוסי, חלקם באופן טוטאלי. סך הכל, מוסקבה מספקת כ-40 אחוזים מהגז וכ-25 אחוזים מהדלק ל-27 המדינות אשר מרכיבות את האיחוד וזאת הסיבה שהכלכלות החזקות ביבשת ובראשם גרמניה מחפשות חלופות למשאבים הרוסיים.

עם זאת, הדרך עוד ארוכה והצעדים הדרמטיים בכיוון זה עלולים להתחיל רק לקראת סוף השנה הנוכחית, אם הסדקים שכבר מתגלים בתוך האיחוד לא יגרמו לקריסת האסטרטגיה של בידוד כלכלי וחרם על מוסקבה. מאז שהחלה המלחמה, האיחוד רכש אנרגיה רוסית בשווי של 45 מיליארד דולר, כך על פי מחקר שערך המרכז לחקר אנרגיה ואוויר נקי (CREA) הממוקם בהלסינקי, בירת פינלד אשר צוטט בסוכנות הידיעות רויטרס.

"אם אמברגו נפט כולל עומד לקרות, אני לא יודע", אמר הבוקר (שני) סגן הקנצלר ושר הכלכלה הגרמני רוברט האבק בשני, שעות לפני פסגת שר האיחוד. "מדינות אחרות עדיין לא שם ואני מאמין שצריך לכבד את זה. תמיד הצגתי את עמדתה של גרמניה, למשל בעניין הגז, שגם בו אנו עדיין לא שם". שר הכלכלה הגרמני ציין כי הדבר "תקף גם למדינות אחרות: הצעדים שאנו נוקטים חייבים להיות חכמים כדי לא לגרום לקטסטרופה כלכלית כי פעלנו בלי לחשוב".

גם ביפן שופכים מים קרים סביב החרם על הגז הרוסי ומתכוונים להמשיך עם ייבוא המשאב מסיביר, כך על פי קניצ'י חורי, יו"ר חברת ההשקעות "מיטסוי" אשר צוטטה בוול סטריט ג'ורנל כמחזיקה של 10 אחוזים של פרויקט ממשלתי משותף עם הקרמלין. "בהתחשב בביקוש העתידי של גז טבעי נוזלי במדינתנו ובעולם, עלינו להתקדם עם הפרויקט הזה. אחרת מאזן האנרגיה בעולם יקרוס, או שייווצר מחסור", אמר.

מאז תחילת המלחמה, המערב בהובלת ארה"ב נקט במדיניות של סנקציות נגד הכלכלה הרוסית כמו גם עיצומים נגד המעגל הקרוב של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. בנקים, מוסדות פיננסים וחברות מקומיות הוחרמו ומיליוני דולרים נקפאו בחשבונות בחו"ל במקביל להזרמה של נשק לקייב כדי שזו תתגונן נגד הפולש.

ביידן אישר: איראנים ששירתו במשמרות המהפכה - יוכלו להיכנס לארה"ב
הותר לפרסום: חוליית טרור נעצרה בטורקיה, חיי קבוצת תיירים ניצלו
פסיקה דרמטית בארה"ב בתחום הנשק: מיליונים נוספים זכאים לרישיון
במעמד שגריר ישראל ורבנים: נחנך מרכז החסד האירופאי בבירת גיאורגיה
אסון ענק באפגניסטן: 955 הרוגים ברעידת אדמה
הטייס שנעצר בארגנטינה - דמות מפתח במשלוחי הנשק האיראניים
"2.2 מיליון יהפכו לנזקקים למזון": האו"ם מזהיר מאסון בלבנון
דיווח: איראן ויתרה על הדרישה להסיר את משמרות המהפכה מארגוני הטרור
צפו: סודות חכמת המזלות וכיצד קשורות המלחמות לכוכבי הלכת
תנועת ה-BDS פרסמה "מפה של הקשרים היהודיים" ועוררה סערה