שר הביטחון מזהיר: "המצב בלבנון הולך ומחמיר"

גנץ חשף: "בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית במספר ההתקפות שביצעו גורמים עוינים, כולל איראן ושלוחותיה, המבקשים לגשת למערכות התקשוב של התשתית הלאומית"

שר הביטחון מזהיר: "המצב בלבנון הולך ומחמיר"

שר הביטחון, בני גנץ, נאם היום במסגרת שבוע הסייבר הבינלאומי של אוניברסיטת תל אביב.

על ירי הרקטות משטח לבנון אמר: "למדינת ישראל יש אינטרס בלבנון יציבה ומשגשגת כלכלית. לצערנו, המצב בלבנון הולך ומחמיר, וחיזבאללה וארגוני טרור נוספים פועלים נגד האינטרסים של העם הלבנוני. הגבנו בלילה, ונמשיך להגיב ולפעול בזמן ובמקום הנכונים מול כל הפרה של ריבונות ישראל".

עוד אמר: "מדינת לבנון היא האחראית לנעשה משטחה. אנחנו הושטנו יד ללבנון והצענו לה סיוע הומניטארי. אותה היד שהושטה, היא גם אגרוף הברזל שיגיב מול כל תוקפנות והפרת ריבונות ואני קורא לקהילה הבינלאומית לפעול להשבת היציבות בלבנון".

על ניסיונות של מתקפות סייבר על ישראל: "בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית במספר ההתקפות שביצעו גורמים עוינים, כולל איראן ושלוחותיה, המבקשים לגשת למערכות התקשוב של התשתית הלאומית של ישראל. לנוכח העלייה הזו - מכמה התקפות בודדות לעשרות התקפות בשנה - ישראל הוכיחה את היכולת לפתח את חוסנה, את היתרון הטכנולוגי שלה ואת היתרון האיכותי שלה באזור".

גנץ אמר כי: "ישראל פועלת באופן רציף להגנה מפני מתקפות סייבר- במאי 2019, כחלק מהסכסוך המתמשך של ישראל עם ארגוני הטרור ברצועת עזה, ביצעה ישראל לראשונה מתקפה קינטית על הבניין בו ישב פיקוד הסייבר של חמאס".

עוד אמר: "המתקפה בוצעה בעקבות פעילויות שמטרתן הייתה לפגוע בתשתיות הישראליות במרחב הסייבר, כפי שניסו לעשות תוקפי הסייבר של חמאס בהנחיית איראן. במהלך מבצע "שומר החומות", פגענו בראש פיקוד הסייבר של חמאס, ג'ומעה טחלה. כמו כן זיהינו ופגענו בכמה תוקפי סייבר, ציוד ותשתיות אשר שימשו את פיקוד הסייבר של חמאס".

לסיום אמר: "המסר שלנו הוא ברור - תהיה זו רקטה או מקלדת - לא נסבול איום על אזרחי ישראל".

על היתרי הייצוא הביטחוני ממשרד הביטחון המאפשר לרגל אחרי אזרחים ונמצא בשימוש במשטרים דיקטטוריים ברחבי העולם: "אנו מודעים לפרסומים האחרונים על שימוש במערכות שפותחו על ידי חברות סייבר ישראליות מסוימות. ישראל, כדמוקרטיה מערבית ליברלית, מפקחת על יצוא מוצרי סייבר לפי חוק הפיקוח על הייצוא הביטחוני ובהתאם למשטרי פיקוח בין-לאומיים".

עוד הסביר: "כמדיניות, מדינת ישראל מתירה ייצוא של מוצרי סייבר מפוקחים אך ורק לממשלות, אך ורק לשימוש חוקי, וספציפית למטרות מניעה וחקירה של פשעים וטרור. על המדינות הרוכשות מערכות אלה לעמוד בהתחייבויותיהן לדרישות אלה. אנו לומדים כעת את המידע המתפרסם בנושא".

שר הביטחון גנץ
"לטפל באיש הגזען והאנטישמי הזה ולהושיבו בכלא"
הנגב הפרוע: כך נראה מצב הפשיעה בארבע השנים וחצי האחרונות באזור
בעקבות חשד לחדירה: פצצות תאורה גרמו לשריפה
בישראל יעלה מס הפחמן, לעזה: הנחה במע''מ
פאדיחה: נגנבה ניידת למשטרה
בני ברק: צלבי קרס רוססו על בית כנסת
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
"לפתוח בחקירה בהולה נגד השייח' יוסוף אלבאז שממשיך להסית"
החלטה מקוממת: המחבל שדקר חרדי ירצה 9 שנים פחות בכלא
58 מיליארד: סוכם תקציב הביטחון