הנגשת מערת המכפלה: עבר התקציב

עוד ניצחון בדרך להנגשת מערת המכפלה: עבר תקציב משרד הדתות להנגשת מערת המכפלה

הנגשת מערת המכפלה: עבר התקציב מערת המכפלה

לאחר עיכוב ארוך ומתמשך, ועדת הכספים של הכנסת בראשות היו"ר ח"כ משה גפני אישרה כעת העברה בסך של כמליון וחצי שקלים לטובת הנגשת מערת המכפלה לנכים בעיר האבות בחברון.


כזכור נושא הנגשת מערת המכפלה מעוכב שנים רבות. למרות הקונצנזוס העמוק שיש בהבנה של חשיבות הנגשת מערת המכפלה וכן בחשיבות הנגשה.


בהסכם חברון נמסרה השליטה של מערת המכפלה לידי הווקאף הערבי שסרב בעקשנות לאשר כל פרוייקט הנגשה.


לאחר איום על הווקאף הערבי שינגיש בעצמו וסירובו, ניטלו ממנו כל הסמכויות וצו הפקעה ניתן לשטח. כך שזכינו ששטח מערת המכפלה חזר לידי מדינת ישראל.


חרף זאת הוגשו שוב ושוב עררים כולל עתירה לבג"ץ לעצור את ההנגשה. ואכן משרד הביטחון המשיך לעכב את ההנגשה בין היתר בטענה שאין בידו מספיק תקציב להנגיש את המערה עקב שנת הבחירות.


הבוקר לאחר לחץ ממושך העביר משרד הדתות בוועדת הכספים את תקציב ההנגשה בסך 1.6. מיליון שקל למשרד הביטחון. בהצבעה התנגד ח"כ מיקי לוי שטען שישנם דברים חשובים יותר לעשות בשנה זו. כמו כן התנגד חבר הכנסת אחמד טיבי.


מי שתקף אותם היה ח"כ הרב משה אבוטבול שטען בכל תוקף שנושא הנגשת מערת המכפלה הינו נושא אוניברסלי הומנטרי ולא פוליטי - לא ייתכן שאנשים יתנגדו אליו .


ואכן ההצעה עברה ברוב דחוק של שלשה מול שני מתנגדים כאשר חבר הכנסת אחמד טיבי תקף בחריפות את תוצאות ההצבעה ומסר שאמנם זה עבר חוקית אך לא מוסרית.


יו"ר ועדת הכספים של הכנסת ח"כ משה גפני אמר: "יש חשיבות עצומה לנושא של הנגשת המקומות הציבוריים לנכים ועל אחת כמה וכמה למקום קדוש זה כמו מערת המכפלה בחברון, נמשיך לעזור ולסייע להם*


מארגון זכויות האדם בצלמו שנאבקו בעד הדבר ברכו ומסרו: "עוד שלב בדרך להנגשת המערה והענקת זכויות אדם שוות לכולם. זכויות אדם לא נעצרות בקו הירוק. לא מפתיע שאחמד טיבי תומך השאהידים מתנגד להנגשה הומניטרית, מצער שמיקי לוי הצטרף אליו לפגיעה באנשים עם מוגבלות אנחנו מודים לשר הדתות ויו"ר הוועדה וכן חברי הוועדה קטי שיטרית ומשה אבוטבול על מאבקם עד לאישור הדבר".

הקלות בארנונה: מועצת עיריית בני ברק מאשרת את הארנונה
יוקר המחיה מכה בעזה: "המשבר הכלכלי יוביל לפיצוץ"
בשורה לעשרות אלפי סייעות: מענק של 1,500 ש''ח לשנת הלימודים
חיסכון לנוטלי המשכנתאות: עמלת פתיחת תיק הלוואה תוגבל ל-360 ש''ח
בזמן הקרוב: יוארך התוקף לפיצוי משפחות חטופי ילדי תימן והבלקן
הממשלה תאשר: 72 מיליון שקלים להקמת חברה שתעביר כספים לרש"פ
דיון דחוף במשבר המזון: האם בקרוב נראה מדפים ריקים בסופר?
נחתם צו לביטול מכסים על מוצרים וחומרי גלם לתעשייה
מחיר הדלק שוב מזנק: ליטר בנזין 95 יתייקר השבוע ב-66 אגורות
אושר בטרומית: הגדלת תשלום על שקיות חד-פעמיות והרחבה לחנויות קטנות