סמוטריץ': בירוקרטיית הקורונה החדשה פוגעת במוסדות התורה

נהלי קורונה חדשים שיפגעו במוסדות תורניים - משוללי הצדקה והיגיון, כך במכתב ששלח אמש יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' לשר החינוך יואב גלנט • כל הפרטים

סמוטריץ': בירוקרטיית הקורונה החדשה פוגעת במוסדות התורה ח''כ סמוטריץ'

אמש (ג') שיגר יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' מכתב לשר החינוך גלנט בבקשה לשנות את הנוהל החדש באופן שלא יפגע בסדרי הלימוד ובצנעת הפרט של הלומדים ולא יעמיס עלויות והתעסקות בירוקרטית מיותרת.

המכתב שנשלח אף לח"כ ישראל כץ, שר האוצר של מדינת ישראל דן בעודף הרגולציה והפגיעה בעצמאות המוסדות התורניים:

לאחרונה פרסם אגף בכיר מוסדות תורניים במשרד שר החינוך נוהל המבקש להסדיר את הלימודים במוסדות שבאחריות האגף בתקופת הקורונה או באמצעים מקוונים.

בנוהל החדש ישנן שתי הנחיות אשר מקשות באופן ממשי על סדרי העבודה במוסדות, אשר יגרמו להוצאה מיותרת של כספי ציבור ואשר יש בהן כדי לפגוע בצנעת הפרט ובעצמאות המוסדות התורניים.

הנוהל דורש את התחייבות המוסד לדווח בכל בוקר ולא יאוחר מהשעה 10:00 על תלמידים חולים או כאלה שנדרשים להיכנס לבידוד.

על דרישה זו טוען ח"כ סמוטריץ' כי הינה מופרכת מיסודה, כיוון שאי נוכחות מסיבות של בידוד או מחלה אינה מוגבלת לשעה מסויימת. זאת ועוד, במידה ואדם יעדר מסיבה של בידוד או מחלה ולא ידווח על כך עלול המוסד להיכשל בביקורת בלי הצדקה והגיון. גם ברמת צנעת הפרט, הדרישה לקבל נתונים על מצבם הבריאותי של אנשים ספיציפיים משוללת כל הגיון.

בשנה האחרונה מתמודדים ראשי המוסדות, המנהלים והתלמידים עם אתגר אדיר של קיום המוסדות והמשך לימוד התורה בצל מגיפת הקורונה, הצורך לשמור על הבריאות והמגבלות הנובעות מכך. הדבר דורש השקעה עצומה, בכסף בזמן ובאנרגיה. הדבר האחרון שצריכה המדינה לעשות כרגע זה להכביד על המוסדות בעוד רגולציה ובירוקרטיה.

מה שמתבקש כעת מהמדינה זה להקל ולאפשר למוסדות להשקיע כל בדל אנרגיה בלימוד התורה.

בחתימת מכתבו מבקש ח"כ בצלאל סמוטריץ' מהשרים להנחות את אנשיהם לשנות את הנוהל באופן שלא יפגע בסדרי הלימוד ובצנעת הפרט של הלומדים ולא יעמיס עלויות והתעסקות בירוקרטית מיותרת בשעה שממילא מייצרת קשיים ואתגרים רבים.

בין הזמנים: טיול שיא לבחורי הישיבות
הרב חיים רבי השיא את נכדתו, רבנים ואישי ציבור עלו לברך • גלריה‎‎
שמחת הבר מצוה לנכד האדמו"ר מקראלי זצ"ל‎‎ • גלריה
אסון אוקראינה: נספי האסון יובאו למנוחות
ראיתם אותו? בן ציון בהרן נעדר
"ראיות ועדויות הולכות לאיבוד כאשר אין מי שידאג לאסוף אותם"
החובה להתקין מערכת שתמנע שכחת ילדים ברכב נדחתה לשנה הבאה
אסון המטוס: אלו שמות הנספים
"5 שניות אחרי, וזה היה נגמר בהלוויה"
משרד החינוך מציג את תכנית העבודה לשנה הבאה בסימן הקורונה