בעקבות 'נאום נצרת': 'המשותפת'-מגנים, בליכוד-מתגוננים

בעקבות ההאשמות נגד 'נאום נצרת' בו הלך נתניהו בכדי לצבור קולות מהערבים נחלצים להגנתו בליכוד • במהלך ההפגנות בנצרת נוכחו חברי כנסת מהרשימה המשותפת

בעקבות 'נאום נצרת': 'המשותפת'-מגנים, בליכוד-מתגוננים

סוער בנצרת: חברי כנסת סונדוס סאלח ומטאנס שחאדה מהרשימה המשותפת הגיעו להפגין נגד נאום ראש הממשלה שחפץ לסחוף אחריו את הבוחרים הערבים. במהלך ההפגנות ח''כ סונדוס סאלח מהרשימה המשותפת נגררה ממקום ההפגנות על ידי השוטרים ואף פנתה לטיפול לבית חולים.

בעקבות אירועים אלו הגן יו"ר הכנסת יריב לוין על נתניהו: "אני מברך את ראש הממשלה בנימין נתניהו על ביקורו החשוב היום בעיר נצרת, ביקור שנועד להדגיש את המאחד בין כל אזרחי ישראל ואת המחויבות שלנו לדאוג לתושבי כל עיר וכל ישוב בכל רחבי הארץ".

"הניסיונות של גורמים קיצוניים למנוע את הביקור ראויים לכל גינוי. עם זאת, אין לקבל את הרחקתם של חברי הכנסת סונדוס סאלח ומטאנס שחאדה כפי שבוצעה היום על ידי המשטרה".

"חופש התנועה של חברי הכנסת הוא מרכיב הכרחי ביכולתנו למלא את תפקידנו. יש להקפיד כי זכות זו תכובד גם על ידי המשטרה".

יו״ר הרשימה המשותפת, ח״כ איימן עודה הגיב: "נתניהו חושב שהזכרון של ערבים קצר יותר מהזכרון שלו בחקירות. הוא לא יצליח לחלק אותנו לערבים טובים ורעים. הדרך היחידה להבטיח את האינטרסים של החברה הערבית הוא קול מאוחד של האזרחים הערבים ושותפים יהודים שנאבקים בכבוד וזקיפות קומה על האינטרסים שלנו – שלום, שווין, דמוקרטיה, וצדק חברתי".

ח״כ עאידה תומא-סלימאן בתגובה לנאום נתניהו: ״נאום נתניהו בנצרת עכשיו הוא ניסיון עלוב לקושש קולות מהציבור שנגדו נתניהו הסית במשך שנים. בדרך לנאומו בנצרת נתניהו נתקל בהתנגדות האמיתית של החברה הערבית - שרואה בו איום על החברה הערבית, ולא שותף שלה".

"נתניהו התגנב לעיר בחסות אלימות ברוטאלית של המשטרה, שהתנהלה כמו משטרה פוליטית בשירות ראש הממשלה - הכתה חברי כנסת, עצרה לפחות 8 פעילים והפעילה כוח חסר פרופורציות. אם המשטרה הייתה מפעילה כוח כזה נגד העבריינים אולי המצב היה טוב יותר".


"נתניהו - הנאומים וההבטחות הריקות שלך לא יעזרו. התרפסות בה התקבלת בבנין העירייה לא מייצגת את הציבור הערבי. הציבור הערבי מבין טוב מאוד שאתה לא שותף שלו, ושהמטרה הפטריוטית שלנו היא להפיל אותך.״


יו״ר הרשימה המשותפת, ח״כ איימן עודה: "במהלך עשור בשלטון נתניהו אפשר לארגוני הפשע להחריב את הרחובות שלנו ומנע תוכניות מתאר שהובילו להריסות הבתים שלנו. מעולם לא היה ראש ממשלה הסית נגד האוכלוסייה הערבית כמו נתניהו – מהערבים נוהרים ועד לסמן את כולנו כאיום קיומי. מי שמוריד ראש בפני גזען סופו להפוך לקורבן שלו. אין קיצורי דרך, רק קול מאוחד של החברה הערבית ושותפים יהודים תבטיח את האינטרסים של החברה הערבית".

מעדאלה – המרכז המשפטי לזכויות המיעוט הערבי בישראל נמסר: ״האזרחים שמפגינים בנצרת ביקשו להביע את מחאתם הפוליטית בדרכים חוקיות ולגיטימיות, ותפקידה של המשטרה היתה להגן על זכותם החוקתית לעשות כן. במקום זאת, משטרת ישראל הפעילה אלימות אכזרית וקיצונית, המצטרפת לפגייעה המתמשכת בזכויות האדם של האזרחים הערבים, ובמיוחד בזכות להפגין ובחופש הביטוי. התנהלות זו היא תוצר של מדיניות שיטתית וארוכת שנים המונעת מאותה גזענות והסתה שבאו המפגינים למחות נגדה״

ח״כ אחמד טיבי יו״ר תע״ל ויו״ר סיעת הרשימה המשותפת "נתניהו משקר בלי למצמץ. הוא הסית נגד כל המצביעים הערבים בהיותם ערבים. הוא עשה זאת בבחירות 2015 ושב והסית נגד האזרחים בשלוש מערכות הבחירות שנערכו בשנתיים האחרונות".

"נתניהו לא דיבר על המשותפת, אלא על עצם האיום הנובע מהצבעה חוקית של אזרחים ערבים. לאחרונה הוא גילה באמצעות יועצים את הקול הערבי וכעת הוא מנסה להפוך אותנו לטמבלים השימושיים שלו"

עוס הוסיף: "זאת אהבה זמנית לקול הערבי והיא תתפוגג מיד בתום הבחירות. הרופאים והאחיות הערביים שטיפלו בהוריו גם הם נהרו לקלפיות לפני שנתניהו ינהר ליישובים הערביים".

יו״ר מפלגת תנופה, חכ״ל עופר שלח: "‏אין קץ לציניות של נתניהו. האיש שמחק בטוש את הצבעתם של 90% מהערבים בישראל, מחזר אחריהם עכשיו כדי לנצח בבחירות ולהשיג חסינות. וגדולה ממנה רק הפחדנות של מי שאמר ״לא נקים ממשלה עם המשותפת״. הפחדנים והציניקנים, אותו חומר".

יו״ר מפלגת הישראלים, רון חולדאי: "‏ביבי, תחסוך מאתנו את ההצהרות המביכות. מי שמפלג ומסית בכל הזדמנות נגד האזרחים הערבים, מי שחתום על האפליה המתמשכת של 20% מהציבור הישראלי, שלא יצפה לתמיכתם ביום הבחירות".

יו״ר מפלגת מרץ, ח״כ ניצן הורוביץ כעת בחשבון הטוויטר שלו: "הפשיעה בחברה הערבית הרקיעה שחקים בתקופתו עקב הזנחה פושעת שעלתה בחיי מאות בני אדם. נתניהו, שקרן כפייתי, רוצה לשתות מהבאר שהוא ירק לתוכה כדי לשרוד פוליטית".

ח״כ קארין אלהרר, 'יש עתיד' בתגובה לנאום נתניהו: "עשור שהוא חובט, מפלה ומסית נגד הציבור הערבי. אבל כשהוא צריך את הקול שלו? נתניהו נעמד בלי שום בושה מול המצלמות ומנסה לשכתב את ההסטוריה הציניות, האופורטוניזם והפופוליזם מצאו היום תחתית חדשה. חייבים להחליף אותו, להביא ממשלה שלא מתנהגת אל הציבור כאילו הוא מטומטם או סובל מבעיית זכרון".

טיבי ונתיהו
"מי יודע מה יהיה": פרוש עלה למעונו של הגר"ד לנדו להתייעצות‎‎
"הציבור הישראלי אינו בן ערובה לא ביחס למועד הבחירות ולא לתקנות"
בן גביר: "אתה שותף של אוסאמה, הפכת את הוועדה לקרקס"
במוסד ילחצו על לפיד: אל תשנה מדיניות - תתנגד להסכם עם איראן
בדרך לפריימריז בציונות הדתית - הוקמה הועדה הציבורית
"טיבי יועצו של ערפאת הוא שותפך": בן גביר מגיב ללפיד
"דיונים פופוליסטיים": מקלב על כינוס הועדה לדיון בחוקי פיזור הכנסת
"יהדות התורה לא תיכנס עם השמאל": לשכת גפני בתגובה לפרסומים
חוק האקלים של גילה גמליאל, אושר בקריאה טרומית במליאת הכנסת
"המשטרה חייבת לתת תגבור": מקלב על החיפושים אחר מוישי קלינרמן