למרות הפיתוי הכספי: סירב לנגן בחתונת יהודי מומר ונוצרייה

בארגון יד לאחים מעלים על נס את ע', נגן מקצועי בחמת חלילים, שבעצמו ניצל בעבר מנישואי עכו"ם, ומשוכנעים: זוהי הוכחה לכך שאסור לוותר על שום יהודי

למרות הפיתוי הכספי: סירב לנגן בחתונת יהודי מומר ונוצרייה חופה על הים

פנייה מיוחדת של צעיר ירושלמי ריגשה השבוע את אנשי המחלקה למניעת התבוללות ביד לאחים.

ע., צעיר ירושלמי, חב תודה גדולה ליד לאחים לאחר שבשנים האחרונות סייעו לו להינצל מנישואין לנכריה מאירופה שהכיר במסגרת שהותו במקום לצורך עבודה. מאז הספיק ע. להינשא באושר כדת משה וישראל ולעשות חיל כנגן מקצועי בחמת חלילים סקוטית.

השבוע פנה ע' אל הרב יואב-זאב רובינסון, מנהל המחלקה למניעת התבוללות ביד לאחים, והדהים אותו כשסיפר כי לאחרונה קיבל פנייה בלתי שגרתית. יהודי שנשבה בכת הנוצרית 'היהודים המשיחיים' עמד להינשא לנוצרייה והזמינו לנגן בחתונה. ההצעה כללה ביצוע יחיד של רצועה מוזיקלית בת עשר דקות, בתמורה לשכר גדול בסדר גודל משמעותי.

"לא התלבטתי", סיפר ע. "ידעתי שאני לא יכול ליטול חלק בחתונה כזו. קל וחומר שלא לעשות זאת באמצעות מנגינה מיוחדת שתזכיר את החתונה הזו למשתתפיה עוד שנים רבות. דחיתי במקום את הפנייה והבהרתי לחתן כי למרות הפיתוי הכספי הגדול לא אוכל לתת יד לנישואין כאלו. אני שמח ומאושר בצעד שעשיתי ומשוכנע כי פרנסה מהשמים", אמר בכנות מרגשת.

הנגן בעל הרגש היהודי לא אמר די בכך אלא מסר את פרטיו של המומר היהודי ליד לאחים כדי שיצרו עימו קשר וינסו להשיבו לעמו ולמולדתו. הרב רובינסון מצדו חיזק את ע' על החלטתו האצילית ועל עמידתו האיתנה בניסיון.

ביד לאחים אישרו השבוע את פרטי הסיפור ואמרו כי "זוהי הוכחה נוספת ומרגשת לכך שאסור לוותר על שום יהודי וכי לב ישראל ער".

במסגרת הכרת הטוב על המעשה המופלא, ביד לאחים קוראים לכל הרוצה להזמין את ע. לכל שמחה – לפנות למוקד יד לאחים בטלפון 9234* ולהשאיר את פרטיו.

בני ברק: במהלך הלילה בוצע ירי לעבר עסק, האופנוע נמצא מתחת לבניין
רק בישראל: דו"ח תחת דו"ח
נהג משאית נעצר לאחר שביצע עקיפות מסוכנות
ירושלים: בת שנה וחצי לא התעוררה משנתה
ביתר עילית: בת 13 נפגעה מרכב עובר
בצל איומי חמאס: בן גביר עלה הבוקר להר הבית
באותו יום שבו בן גביר עלה: 3 נערים יהודים נעצרו בהר הבית
כשמחרשה פוגשת עמוד חשמל | צפו!
33 נוסעים: תאונה מחרידה בין משאית לאוטובוס שמסיע ילדים | צפו
בני ברק: פלסטיני תקף אישה כשיצאה ממעלית בבני ברק