ח''כ אייכלר: "בגלל המריבות והמחלוקות אנחנו לא נגאלים"

ח''כ אייכלר על ההסתה נגד הציבור החרדי של ליברמן לזרוק את החרדים למזבלה: "כל אלו שצחקו סביבו, הם כמו אותם שלא מחו נגד ההסתה בכל ימי ההיסטוריה"

ח''כ אייכלר: "בגלל המריבות והמחלוקות אנחנו לא נגאלים" אייכלר באחד מנאומיו עם תוצאות ההסתה נגד החרדים

ח"כ ישראל אייכלר זעק על ההסתה נגד הציבור החרדי. ח"כ ישראל אייכלר הזכיר את סיבת אריכות הגלות: "בהגדה של פסח אנו אומרים מה נשתנה הלילה הזה מכל הלילות. בדרך רמז אומרים שהלילה זו הגלות, והשאלה היא מה נשתנה הגלות האחרונה של אלפיים שנה מכל הגלויות שהיו קצרות יותר? שהלילה הזה, הגלות הזו, כולו מצה, מצה זו מריבה. בגלל המריבות והמחלוקות אנחנו לא נגאלים".

עוד אמר: "השנה האחרונה הייתה שנת קורונה. מה עוד אמור לאחד את העם יותר מאשר וירוס שפוגע בכולם מבלי להבחין בין ציבורים ומגזרים? ומה שקרה בפועל, שנוצרה הסתה נגד הציבור החרדי שהוקע כמפיץ המחלה. כל התכניות היו כיצד ליזום סגרים דווקא בחגים, ודווקא בבתי הכנסת ששם לדבריהם הכי מסוכן".

עוד הוסיף: "היה דו"ח של משטרת ישראל שבפורים המשולש ישנה סכנה כי יש מנהג להשתכר תוך כדי קריאת המגילה, ולכן צריך לסגור את העיר בשושן פורים. מדינת ישראל המתיימרת להיות מדינת העם היהודי אינה יודעת שבפורים המשולש לא קוראים מגילה, ושבקריאת מגילה לא שותים. הדו"ח לא נכתב בערבית או בפולנית, אלא בעברית".

עוד זעק: "זה היה רק סמל להתנהלות מול המגזר החרדי. כשאיש ציבור מופיע בטלוויזיה ואומר שצריך לקחת את החרדים במריצה ולזרוק אותם למזבלה, בלי לפחד שיגיבו לו, זה מראה שיש לו תומכים שמגבים אותו. כל אלו שצחקו סביבו, הם כמו אותם שלא מחו נגד ההסתה בכל ימי ההיסטוריה, נגד מה שנעשה לעם היהודי".

עוד הזדעק אייכלר: "תארו לכם, איש ציבור או איש תקשורת באירופה שיגיד על היהודים שצריך לזרוק אותם במריצה למזבלה טובה. הוא הרי לא היה מחזיק בתפקידו עוד יום אחד".

ח"כ אייכלר אמר לסיום: "אמרנו לאורך כל התקופה שהסגר השכונתי אינו תרופה. וזה הוכח לאורך כל השנה האחרונה. הסגר לא מנע שום דבר. ובכל זאת רצו לעשות דווקא סגרים על בני ברק ושכונות חרדיות. האשימו את החרדים שבגללם סוגרים את כל המדינה. לכן אני מבקש להתנגד לתקנות בפרט שהן על מה שהיה בדיעבד. ובעיקר אני מבקש להסיר את התקנות של המצור על ירושלים".

ח''כ כהנא על בנט: "מעוניין להפסיק את תפיסת העולם החרדית"
הליכוד על בנט: "משסה הורים אלו באלו"
בנט: "אני רוצה שההורים יריבו אחד עם השני"
לקראת חקירת פרשת הצוללות? בנט נפגש עם יו״ר התנועה לאיכות השלטון
בן גביר: "ההר הוליד עכבר, בנט צריך להתנצל"
חה"כ אבי מעוז הגיש בג"צ נגד ניר אורבך ומיקי לוי
בנט: "למדנו שהטלת הספק היא תנאי הכרחי לניהול חיינו"
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
כאסח בין ימינה ולציונות הדתית
גרמניה תעביר 100 מיליון יורו לרשות הפלסטינית