טרגדיה: נפטרה כלה לפני חופתה

"נהפך לאבל מחולנו": נפטרה כלה 10 ימים לפני חופתה וקבורתה עוכבה על ידי המשטרה שאף דרשה לעשות ניתוח בגופה

טרגדיה: נפטרה כלה לפני חופתה

אתמול בשעות הבוקר בחורה צעירה עשרה ימים לפני חופתה נפצעה מדלת זכוכית בביתה, וכתוצאה מכך נפטרה. משטרת ישראל תחנת מודיעין החליטה לא לשחרר את גופתה לקבורה ודרשה לנתח אותה כדי לקבוע את סיבת המוות.

למרות שסיבת מותה ברורה וידועה ולא היה חשד לפלילים, לא התחשבו בתחנת מודיעין במצב המשפחה וברגישות המקרה וגררו הבוקר חג הפורים את המשפחה לבית משפט בדרישה לנתח את גופתה.

במהלך הדיון שהתקיים הבוקר בבית המשפט בפתח תקווה בפני שופט בית המשפט, טען נציג המחלקה המשפטית של זק"א כי המשטרה עושה עוול למשפחות בשעות כה קשות וטראגיות עבורם שעה שאין כל עילה על פי חק לבקש נתיחת גופתה מאחר ואין יסוד סביר כי המוות נגרם בעברה. מדובר במקרה מצער וטראגי ומשכך אין מקום לקבל את עמדת המשטרה.

נציג המשטרה עמד בדיון על בקשת המשטרה לנתח את גופת המנוחה כדי לקבוע את סיבת המוות. לאחר ששמע את טענות הצדדים החליט השופט כי אין מקום כלל לקבל את עמדת המשטרה והורה לשחרר את גופת המנוחה לקבורה מידית.

שוב עדים אנו לחוסר מקצועיות ורגישות משווע מצד קציני חקירות במשטרת ישראל ובפרקליטות, שלמרות נוהל ברור בעניין פעם אחר פעם גורמים למשפחות לצער וסבל מיותר, אנו שמחים שבית המשפט הוכיח שוב את העקרון בו יש להצמד לחוק ולנהלים, חבל שנגרם סבל ועיכוב למשפחה בשעה קשה שכזו בהבאתה למנוחת עולמים. הלויתה תתקיים עוד היום.

אילוסטרציה
לאחר כשבועיים: נמצאו שתי גופות ללא רוח חיים
ירושלים: ילד חרדי בן שמונה נפגע מרכב
בסיור בקריית קאליב: האדמו"ר הודה לראש העיר
הפרקליטות: האמירה להזרים גז ולהרוג חרדים - נכללת בחופש הביטוי
התפללו לרפואתו: איש מירון נפצע בתאונה בגליל
בפעם השלישית: צפירת יום הזיכרון
תאונה קשה בכביש 90: מסוק נחלץ לפינוי פצועים
רכבת ישראל מרחיבה את עבודות החישמול: שינויים בלו"ז
מנוף בטון פגע במתח גבוה - הנהג חושמל
כאוס בכותל: הח''כ הרפורמי הכניס ספר תורה לכותל