גמזו "ניצחון על הנגיף - מחייב חוזה חדש בין האזרחים לממשלה"

פרופ' גמזו הציג את תוכניתו - "מגן ישראל" ואת תכנית הרמזור: "בלי הגבלות ללא היגיון"

גמזו "ניצחון על הנגיף - מחייב חוזה חדש בין האזרחים לממשלה"

null

ללא

"מאוד חשוב שנתקדם קדימה ונציית להנחיות", הוסיף ואמר עוד גמזו "אנחנו צריכים לבצע קטיעה יותר אפקטיבית של ההדבקה. היום זה לא קורה. התהליך לא מסודר. זה לא רפואה, זו אופרציה, ואני שמח שצה"ל לקח את זה עליו. זה הלב של עצירת המגיפה. לאורך זמן צריך למנוע תהליך שאדם לא חש בטוב ולא מגיעים אליו".


"אנחנו עושים את הכל באמון גדול, באמינות, עם הגבלות שכולן עם היגיון ומקצועיות. ההתלכדות היא קריטית. זה דבר שאפשר לעשות בזמן אפס. המשטרה במשמעת האזרחית היא לשים את המסיכה. בארה"ב, במדינות עם שיעור עטיית מסיכה נמוך הייתה עלייה בתחלואה ולהפך. זה עובד. זה מאמץ אישי קטן להישג לאומי אדיר", אמר עוד.


"האזרחים משתפים יותר ויותר פעולה אבל זה לא מספיק, אנחנו רוצים להגיע למאה אחוז", פנה גמזו לאזרחי ישראל.


"המסכה מגנה עלינו, ועל הקשישים. הריחוק החברתי - עדיין לא עובד טוב. התקהלויות גורמות להדבקות. קיבלתי את כל הגיבוי והעזרה. החוזה החדש הוא בלב ליבה של התוכנית. מינימום הגבלות, מקסימום משמעת. לא אתן שהגבלה לא תהיה ברורה. בנוסף, מידע אחיד וקבוע לציבור, לא יום אחד נתון כזה ולמחרת נתון אחר. אני אחראי שזה יהיה מסודר, אחיד ומעורר אמון".


סיכם את דבריו גמזו במילים הבאות: "אני באמת מבקש תנו לנו להוביל הלאה ולמגר את הקורונה. בנוסף, יש עוד תוכנית גדולה וארוכה, אבל אני בטוח בדבר אחד - ישראל תצליח. אפשר להוריד את ה-R. אני מתחייב שאמשיך עם החוזה ונמשיך בדרך הזו".


תוכנית ה"רמזור" של גמזו להלן:


פרופ' גמזו, חיים ביבס ואלוף פיקוד העורף אורי גורדין ונציגי המל"ל, יציעו קריטריונים לחלוקת הערים לפי צבעי רמזור - ערים: 'אדומות', 'צהובות' ו'ירוקות', לפי מצב תחלואת הקורונה בהן.


על פי התוכנית, בערים ירוקות לדוגמא - יוכלו להיפתח כל העסקים, כולל אולמות אירועים ומערכות החינוך באוטונומיה ניהולית מלאה. המשתמע מהתכנית הוא אין דין רשות אחת כרשות אחרת ומודל הרמזור יאפשר ניהול דיפרנציאלי לערים בישראל יותר ירוקות - יותר סמכויות.

פרופסור גמזובימה - המעודכנים מעדכניםבימה - המעודכנים מעדכנים

פרויקטור [מנהל פרויקט] הקורונה פרופסור רוני גמזו הציג הערב (יום שלישי) את התוכנית למיגור הקורונה - "מגן ישראל". האירוע התקיים במשרד החוץ בירושלים, בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון בני גנץ, ושר הבריאות יולי אדלשטיין.


בפתח הדברים, אמר ראש הממשלה נתניהו: "אנחנו פועלים בכמה וכמה חזיתות. בחזית הביטחונית עיניכם הרואות. בחזית הכלכלית - הרבה פעולות, הארכת חל"ת, סיוע לעצמאיים, המענקים, ועוד הרבה בדרך. אבל הכל מתחיל בחזית הבריאותית. בשבוע שעבר מינינו יחד את פרופ' גמזו לפרויקטור, והוא יציג היום את התוכנית. אם הייתי צריך לתמצת את התוכנית למילה אחת היא "ביחד". לא סתם בני גנץ פה וגם שר הבריאות. אני מצפה מכל אזרחי ישראל לשתף פעולה עם התוכנית. יחד ננצח את הקורונה".


שר הביטחון גנץ הוסיף ואמר את אלו הדברים: "מזה מספר ימים, ובתיאום עם הרמטכ"ל, החלה העבודה בצה"ל להקמת מפקדה שתעסוק בקטיעת שרשרת ההדבקה. המעבדה תעמוד לרשותך, פרופ' גמזו, לכל דבר שתצטרך. צה"ל יודע לנצח מלחמות והוא ידע לנצח גם את המערכה הזו. שיהיה בהצלחה".


שר הבריאות אדלשטיין המשיך ואמר את הדברים הבאים: "על מנת לנצח במלחמה צריך לאסוף ניצחונות בקרבות. בקרב הבלימה הצלחנו, לא במספרים טובים אבל עצרנו את העלייה. היום אנחנו יוצאים לקרב נוסף, להוריד את העקומה כלפי מטה. אנחנו יוצאים לקרב עם יסודות טובים. עם מערכת בריאות חזקה יותר, כולל רופאים ואחיות נוספים שנקלטים בימים אלה, עם ניסיון שצברנו ועם צוות מקצועי שהצטרף אליו פרופ' גמזו. יחד עם כל הגורמים, בסיוע שיקבל מכל צמרת משרד הבריאות, אני בטוח שנצליח. המרכיב הנוסף הוא שיתוף הציבור. יחד עם כלל אזרחי ישראל נוכל לנצח".


בסוף הדברים, שטח פרופסור גמזו את תוכניתו והקדים: "לפני כארבעה ימים קיבלתי את המנדט להכין תוכנית למיגור הקורונה במדינה. הייתי חייב להכין אותה מהר, לבצע הערכת מצב ולחשוב מה צריך לעשות. בבתי החולים בהחלט מתחילה מצוקה, ועל אף כל המאמצים המגיפה עדיין מתקדמת. חייבים לבצע את המהלכים מאוד מהר. יכול להיות שבתי החולים יגיעו לאי ספיקה. מקדם ההדבקה מראה כמה נדבקים מיום ליום. אני רוצה שנביא אותו מתחת ל-1".


"אפשר לעשות את זה רק ביחד" - אמר גמזו והמשיך: "אי אפשר אחרת. זה תהליך שכל אזרחי ישראל צריכים לעשות, להקטין הדבקות. זו מעין משיכת חבל שכולנו צריכים לעשות. הבשורה היא שהרבה מאוד יחזרו אל העבודה. הרבה אזרחים במצוקה של איבוד עבודה, עסקים נופלים, אבל אנחנו יכולים לנצח. זה דורש את כולניצנו במאמץ אחד, חוזה חדש. מצד הממשלה - שקיפות, מקצועיות, ענייניות, שיתוף. יש ירידה באמון הציבור. מצד האזרחים - אמון, התלכדות, התגייסות להורדת ההדבקה, ציות להנחיות. לא ניתן יותר הנחיות שאין בהן היגיון. לא אתן שיהיו הגבלות שיפגעו בכלכלה ואין בהן היגיון".

הפרויקטור נחמן אש: "אנחנו במצב חירום"
עדכון הקורונה: העלייה ממשיכה
המרכז הרפואי הרצוג בירושלים: חנוכת בנין אשפוז מפואר, בן 8 קומות
הוא הספיק להגיד "יש לי כאבים בחזה" - והתמוטט בפתח הבית
נתניהו: למנוע את החרפה • צפו בדברי רה"מ הבוקר
למרות ההתקררות ומזג האוויר החורפי, היתושים עדיין כאן
ח"כ אזולאי בביקור בשערי צדק: "משבר תקציבי חריף"
מה גרמה מכה מספסל?
עדכון הקורונה: עלייה עקבית באחוזי המאומתים
'איים ירוקים'? 10 עובדים התגלו כחולים בקורונה