ניסיון חיסול הישראלי בקולומביה: "המתכננים - אנשי כוח קודס"

בניגוד לפרסום הראשוני בבוגוטה, מדובר בפעילים איראניים ולא באנשי חיזבאללה • גורמים הבקיאים בנושא: מדובר בדפוס פעולה חוזר של משמרות המהפכה

ניסיון חיסול הישראלי בקולומביה: "המתכננים - אנשי כוח קודס"

סערת פרשת ניסון חיסול הישראלי בקולומביה ממשיכה: על פי הפרסום ב"ישראל היום" עולה כי מאחורי האירוע הביטחוני על אדמת בוגוטה עומד כוח קודס של משמרות המהפכה, כלומר איראן - ולא חיזבאללה כפי שפורסם תחילה.

גורמים הבקיאים בנושא מתעקשים כי יש דפוס פעולה שחוזר על עצמו, ובמרכזו שיתוף פעולה בין ארגונים פליליים מקומיים לבין גורמי טרור בינלאומיים. בראשם, כוח קודס של משמרות המהפכה - זרוע טרור של המשטר באיראן.

הדבר מצטרף לשורה ארוכה של ניסיונות התנקשות שנמנעו לאחרונה על אדמת אפריקה, כאשר על הכוונת היו אנשי עסקים ישראליים בסנגל, בגאנה ובטנזניה. זאת כתגובה לחיסול המדען האיראני מוחסן פחריזאדה בנובמבר אשתקד. הגורמים עוד מציינים כי מדובר בפגיעה בריבונות המדינה, ומבהירים כי זאת איראן אשר שולחת חוליות מרצחים לרצוח ישראלים על אדמה זרה.

כזכור, שר ההגנה הקולומביאני דייגו מולאנו חשף במהלך ראיון לעיתון "אל טיימפו" כי "לפני כחודשיים נדרשנו לטפל במצב שבו היינו חייבים ללכוד ולגרש שני פושעים של חיזבאללה שתכננו לבצע פשע בתוך קולומביה".

על פי הדיווח, המזימה כללה חוליה אשר עקבה מקרוב אחרי כמה אישים זרים, לא רק ישראלים אלא גם אמריקנים, בשגרתם במדינה הדרום-אמריקנית - כולל ביקורים בחדר כושר ומפגשים עם מקורבים, כך נכתב בדיווח הראשוני. בקולומביה מאשימים את משטרו של ניקולס מדורו בוונצואלה השכנה, שלטענתם נותן מקלט מדיני לגורמי טרור כדי שיפעלו משטחה.

"דורשים הסרת סנקציות"

בתוך כך, יש גם התפתחויות בתחום המדיני, לאחר שנשיא רוסיה ולדימיר פוטין ומקבילו האיראני אברהים ראיסי, שוחחו בטלפון. במוקד השיחות עמד חידוש המשא ומתן הגרעיני בווינה ב־29 בנובמבר. בטהרן מתעקשים על "הסרת הסנקציות", ובמוסקבה מצפים "לרצון הצדדים כדי להיחלץ מה המצב הקיים", כך עולה מהשיחה שנערכה בין השניים.

בהודעה שפרסם הקרמלין נכתב כי "רוסיה ואיראן עומדות על יישומו המלא במסגרת ההסכמות שהושגו בהתחלה", בכוונה להסכם המקורי מ־2015. בהקשר זה הוסיף ראיסי כי "איראן רצינית מאוד לקראת השיחות בווינה על הסרת כל הסנקציות נגד האומה האיראנית".

לפי הודעת שתי המדינות, שיתוף הפעולה מול מגפת הקורונה והטיפול של רוסיה ואיראן במצב בסוריה "הובילו לשמירה על המדינה ולחיסולה של חממת טרור בינלאומי גדולה".

חיילי היחידה המובחרת בקולומביה
ביידן לפוטין: "נגיב בצעדים חזקים במקרה של הסלמה צבאית"
תוך 3 שבועות: מושל ניו-יורק מחייב את העובדים להתחסן - זעם בעיר
סמוך לציון: צעיר ישראלי נכווה
מדינות המפרץ מתקרבות לאיראן: "ביידן ערער את הברית האזורית"
5 הרוגים ועשרות פצועים באירוע דריסה בוויסקונסין
הדוב הלבן: קטעים משעשים מהיצור הענק • צפו
שניים במכה: אוסטריה הודיעה על סגר מלא וכפיית חיסונים
בריטניה תכריז על חמאס כארגון טרור
רוסיה: התגלו שרידי בית כנסת בחצי האי-קרים
בעקבות ההסלמה: משרד החוץ מזהיר מפני נסיעה לאתיופיה