סמוטריץ' תוקף את נתניהו: "מתחשב יותר מדי בארה"ב"

הטונים וההאשמות בין הצדדים מתחממים • יו"רסמוטריץ': "ציבור בוחרי הימין לא יגלה סבלנות לכניעה לאמריקנים" • ח"כ קרעי: "השיטות של בצלאל הן שיטות של השמאל"

סמוטריץ' תוקף את נתניהו: "מתחשב יותר מדי בארה"ב" סמוטריץ'

קרוב לשלושה שבועות מאז הבחירות, הסכם קואליציוני עדיין לא נחתם והמתיחות בין הליכוד והציונות הדתית עולה. כך דווח ב'ישראל היום'.

במרכז המחלוקת עדיין עומדת דרישתו של יו"ר הציונות הדתית, בצלאל סמוטריץ', לתיק האוצר או הביטחון אך לא מדובר בקרב על תיקים אלא באידיאולוגיה עמוקה יותר בין תפיסתו של סמוטריץ' שמבקש לקיים ולהוציא לפועל אג'נדות ימניות לבין נתניהו שמבקש להתחשב בשיקולים אמריקניים.

בהידברות בין נתניהו לסמוטריץ' ביקש האחרון להכניס להסכם הקואליציוניים סעיפים הקשורים לפיתוח ובנייה בהתיישבות. נתניהו השיב כי לפחות בשנתיים הקרובות יצטרכו לפעול בצורה מרוסנת בכל הקשור להתיישבות עד לשינויים בממשל האמריקני, וסמוטריץ' זעם וטען כי ההתחשבות בדעתם של האמריקנים צריכה להיות בצורה מוגבלת ותוך עמידה איתנה על האינטרסים הישראליים. הוא טען כי ציבור בוחרי הימין לא יגלה סבלנות לכניעה לאמריקנים.

בליכוד מכחישים שנתניהו אמר את הדברים.

מתקשרים דרך הטוויטר

בעקבות קריאות ברשתות החברתיות נגד סמוטריץ' מצידם של תומכי ליכוד, צייץ אתמול סמוטריץ' בטוויטר וכתב: "לא ייתכן שבכל פעם שאנחנו לא עומדים דום מול דרישות הליכוד יהיו מי שיהפכו אותנו לאויבים, יסיתו נגדנו ויכפישו אותנו. הציונות הדתית היא שותפה מלאה של המחנה הלאומי ושל הליכוד. נעמוד על הדרישות שלנו כדי להבטיח הקמת ממשלה טובה ויציבה במהירות האפשרית שתעשה טוב ותוביל מדיניות ימין אמיתית".

רעשי רקע

ח"כ שלמה קרעי מהליכוד הגיב לו ואמר: "בצלאל הוא שותף מצוין, ראוי, נאמן וחבר טוב. אבל מה שהוא עושה בציוץ הזה, אלו שיטות של השמאל... לקחת ציוץ (שאני דוחה ומגנה בתוקף) של איזה בוט במקרה הטוב ולהפוך אותו למראית הכל... לא מתאים לך ידידי היקר. בוא נתמקד במה שחשוב כרגע ולא ברעשי הרקע".

חילופי הדברים נמשכו בתגובה של ח"כ שמחה רוטמן מהציונות הדתית שהגיב לדבריו של קרעי וכתב: "שלמה, אתה חבר ושותף מצוין, וגם אידיאולוג. אתה יודע היטב שכמו הציוץ הזה יש רבים מאוד, ולא בוטים אלא פעילים ודוברים מרכזיים שמטנפים על בצלאל ועל הציונות הדתית כמגזר וכמפלגה. נראה לי שכדאי לכבות את סופת ההשמצות, האיומים והתדרוכים, במקום לבוא בטענות לבצלאל שמתלונן על כך", תגובת רוטמן.

לאחר שהתפטר מההמשלה ומהכנסת: בנט יוצא למסע הרצאות בעולם
דרעי יקבל את הפנים והבריאות, בסביבתו דוחים את הביקורת
גנץ: נתניהו יוצר לבן גביר צבא פרטי ביו"ש ומסכן את הפעלת הכוח
נחתם נספח תפקידים להסכם קואליציוני בין הליכוד לעוצמה יהודית
'אור לאחים' קורא להביא לחקיקת חוק נגד המיסיון
דוד ביטן נגד נתניהו: "חושב שהוא עבר את הגבול"
בן גביר דורש: השב"כ יסייע למשטרה להיאבק בפשיעה במגזר הערבי
גולדקנופף: "באתי לייצג את ציבור שולחיי ולעמוד על זכויותיהם"
נתניהו על גולדקנופף: "מה שאמרת כאן לא יישאר כמילים ריקות"
אולמרט יפצה את משפחת נתניהו ב-62 אלף שקלים