מפקד הפלוגה במג"ב שניטרל את המחבל בפיגוע בחווארה משחזר

"במאבק עם המחבל אני מבין שאם הוא מצליח לחטוף את הנשק יהיה פה פיגוע משמעותי יותר. אני מצליח לשלוף את האקדח ואני יורה במחבל עד שהוא מנוטרל". צפו בשחזור

מפקד הפלוגה במג"ב שניטרל את המחבל בפיגוע בחווארה משחזר

מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן, הגיע לזירת האירוע ושוחח עם מפקד הפלוגה והלוחמים ואמר: "המאבק הנחוש של מפקד הפלוגה עם המחבל וניטרולו המהיר, מנעו פגיעה משמעותית באזרחים חפים מפשע שנעו בציר דקות ספורות לפני כניסת השבת. אני מגבה באופן מלא את תיפקוד הלוחמים באירוע. לוחמי משמר הגבול, פועלים נגד הטרור מידי יום בכל רחבי הארץ במטרה לשמור על ביטחונם וחייהם של אזרחי מדינת ישראל".

גם שר הביטחון גיבה את מפקד הפלוגה ומסר: "אני מבקש לשבח את קצין מג״ב שניטרל אתמול מחבל. אני מגנה בתוקף את הניסיונות להציג את האירוע באופן שקרי ומניפולטיבי, ואת אמירתו של שליח האו״ם למזרח התיכון כנגד הלוחם, שפעל בנחישות ובמקצועיות. לקצין שניטרל את המחבל, ולכל לוחמי צה״ל ולוחמי מג״ב יש את הגיבוי המלא להמשיך ולפעול מול הטרור ולמען השמירה על ביטחון אזרחי ישראל".

ח"כ איתמר בן גביר והמיועד לתפקיד השר לביטחון לאומי שוחח הערב (מוצאי שבת) עם לוחם מג"ב שחיסל את המחבל. בשיחתו עם הלוחם מסר לו את הערכתו ואמר: "כל הכבוד. פעולה מדויקת, ממש מילאת את הכבוד של כולנו ועשית מה שמוטל עליך ברוך השם, הגנת על עצמך, על אנשים שם, ממש ממש כל הכבוד, מעריכים את הפעולה הזו מאוד".

הלוחם השיב תודה לבן גביר ואמר: "שמח שהצלחנו לעשות מה שמצופה מאיתנו וזה נגמר ככה".

בן גביר הוסיף ואמר ללוחם: "בעזרת השם שכל מחבל יידע שאם הוא רוצה לחטוף נשק ולרצוח לוחם, ככה הלוחמים פועלים. ממש עשית את המצופה, חתרת למגע, פעלת מדוייק, ממש מה שמצפים מכם. מעריך וביקשתי גם ממפקד מג"ב להגיד לך יישר כוח ובאמת עלה והצלח, אני גאה שיש לוחמים כמוך".

הלוחם הודה בסיום השיחה לח"כ: "תודה רבה, מעריך מאוד". ובן גביר השיב: "שבוע טוב ושמרו על עצמכם, אוהבים אתכם".

מפקד הפלוגה במג"ב שניטרל את המחבל בפיגוע בחווארה משחזר

צילום: דוברות המשטרה

מבקר המדינה פרסם דו"ח מיוחד הטיפול בשבויים והנעדרים
השלכת מטענים, בקבוקי תבערה ואבנים: 13 מבוקשים נעצרו | צפו בתיעוד
בלב קלקיליה: 8 מבוקשים נעצרו הלילה ברחבי יו"ש | צפו
החרימו כספי טרור: הלילה נעצרו עשרה מבוקשים ברחבי יו"ש
למרות לקחי שומר החומות: המשמר הלאומי נכנס להקפאה
מהנדס ערבי מירושלים הוא המחבל שביצע את פיגוע המטענים
נעצר בגין השלכת בקבוק תבערה - ותבע את המשטרה על מעצר שווא
סוכל פיגוע מטען נפץ בתוך ישראל שהוכוון ע"י פעילי טרור
תרגיל צבאי יחל מחר בגבול לבנון
הערכת אמ"ן ל-2023 נחשפת: אלו האיומים על ישראל