ועדת הכלכלה אישרה: גם חברות אמריקאיות יפעילו טיסות לישראל

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ יעקב מרגי, אישרה היום את התיקון לתקנות העוסקות בהגבלות על פעילות שדות תעופה וטיסות בשל הקורונה התיקון המרכזי, שנכנס לתו...

ועדת הכלכלה אישרה: גם חברות אמריקאיות יפעילו טיסות לישראל אילוסטרציה

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ יעקב מרגי, אישרה היום את התיקון לתקנות העוסקות בהגבלות על פעילות שדות תעופה וטיסות בשל הקורונה

התיקון המרכזי, שנכנס לתוקף כבר היום, נועד להסדיר מחדש את ההגבלות על כניסת כלי טיס לישראל ויציאתם ממנה. אחד התיקונים נוגע לביטול ההגבלה שאפשרה רק לחברות התעופה הישראליות להמריא ולנחות בארץ, כך שגם החברות האמריקאיות תוכלנה לעשות זאת, בהתאם להסכמם התעופה בין ישראל לארה"ב.

כמו כן, ניו יורק נוספה גם היא כיעד ממנו אפשר להיכנס לישראל, ושרת התחבורה, בהסכמת שרי הבריאות והחוץ, תוכל לאשר טיסות מיעדים נוספים. עוד אושר כי טיסה לא תוכל להגיע לישראל כטיסת מטען ולצאת עם נוסעים ולהפך.

כמו כן אושר כי מספר חלונות הטיסה המרבי יהיה כזה המאפשר שמספר הנוסעים הנכנסים לא יעלה על 2,000 ביום, וכך גם מספר היוצאים.

עוד אושר להסמיך את שר הבריאות להורות על ביטול טיסה, אם קיומה יוצר סיכון של ממש לבריאות הציבור ולאחר התייעצות עם שרת התחבורה ושר החוץ. תוקפן של התקנות יהיה עד 10 במרץ 2021 וכל עוד תקנות הגבלת הכניסה לישראל והיציאה ממנה בתוקף.

היו"ר מרגי "איים": "אם לא תבוטל זכות הערעור בשדה התעופה למי שחתם במועד על הסכמה לבידוד במלונית – לא אאשר תקנות נוספות".

טיפים עסקיים לתקופת החגים‎‎
אל תהיו שליליים: על דירוג אשראי והדרך לשפר אותו
הפיקוח על הבנקים: עמלה תפעולית אחת בעת פירעון מוקדם של משכנתא
לקראת סוכות: חלוקת סכך בחינם
לקראת חג סוכות: מומחי מכון התקנים בטיפים לבטיחות בסוכה
שופרסל מזהירה מניסיון הונאה של לקוחות
אופניים לילדים? דעו את הסיכונים
בעקבות חשמול הרכבות: שאטלים בחינם
נוסעים לראש השנה? בדרכים הללו עלולים להיות פקקים
קניתם מוצר חשמלי? אתם זכאים לפינוי המוצר הישן מביתכם בחינם!