מחסום שועפט: נעצר חשוד שהחזיק ברכבו נשק מסוג M-16

לוחמי משמר הגבול ולוחמי המעברים של גדוד ארז של צה״ל המוצבים במעבר שועפט בעוטף ירושלים עצרו מוקדם יותר היום חשוד פלסטיני שהחזיק ברכבו נשק ארוך מסוג M-16

מחסום שועפט: נעצר חשוד שהחזיק ברכבו נשק מסוג M-16 מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן יחד עם מפקד מג

מוקדם יותר היום (ראשון) בפעילות שגרתית של לוחמי מג״ב עוטף ירושלים במעבר ולוחמי המעברים של גדוד ארז במעבר שועפט עצרו לוחמי המעברים רכב לבדיקה. במהלך הבדיקה תפסו הלוחמים של צה"ל בתא המטען של הרכב נשק מסוג M-16 ומחסנית תואמת.

החשוד, בן 21 תושב מחנה הפליטים שועפט יחד עם הממצאים הועברו לחקירה במשמר הגבול.

היום כאמור, לאחר הסיכום של המפכ"ל ומפקד מג"ב עם הרמטכ"ל להחליף את הכוחות המבצעיים הפועלים במעבר, סיימו את פעילותם במעבר לוחמי גדוד המעברים של צה"ל אשר הוחלפו בלוחמי משמר הגבול. האחריות הפיקודית והמבצעית במעבר הייתה ונשארה של משמר הגבול, האחריות לטיפול באמצעים טכנולוגיים ובסל אמצעים נוספים למעבר היא של צה"ל.

מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן יחד עם מפקד מג"ב עוטף ירושלים, תת-ניצב עמרם נידם ועם מפקד גדוד ארז, סא״ל חגי סין איציק ביקרו היום במעברי מג"ב עוטף ירושלים.

מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן: "לוחמי המעברים של גדוד ארז ביצעו פעילות מקצועית וסייעו למשמר הגבול ומשטרת ישראל בתפיסת עבריינים ודרושי חקירה רבים. היום כחמש דקות לסיום התעסוקה של הגדוד במעבר שועפט תפסה לוחמת נשק m16 שעלול היה להגיע לגורמי טרור או גורמים פליליים.

סיום מוצלח לתעסוקה מקצועית וערכית רבת שנים משמר הגבול יתפוס את המחסום ויבצע פעילות עומק על מנת לאפשר מרקם חיים וביטחון לאזרחים במדינה."

מפקד מג"ב מסייר במחסום שועפט

צילום: דוברות המשטרה

מבקר המדינה פרסם דו"ח מיוחד הטיפול בשבויים והנעדרים
השלכת מטענים, בקבוקי תבערה ואבנים: 13 מבוקשים נעצרו | צפו בתיעוד
בלב קלקיליה: 8 מבוקשים נעצרו הלילה ברחבי יו"ש | צפו
החרימו כספי טרור: הלילה נעצרו עשרה מבוקשים ברחבי יו"ש
למרות לקחי שומר החומות: המשמר הלאומי נכנס להקפאה
מהנדס ערבי מירושלים הוא המחבל שביצע את פיגוע המטענים
נעצר בגין השלכת בקבוק תבערה - ותבע את המשטרה על מעצר שווא
סוכל פיגוע מטען נפץ בתוך ישראל שהוכוון ע"י פעילי טרור
תרגיל צבאי יחל מחר בגבול לבנון
הערכת אמ"ן ל-2023 נחשפת: אלו האיומים על ישראל