לאחר מעצר בחור ישיבה: הכניסה לירושלים נחסמה ונפתחה

לאחר שבחור ישיבה עריק נתפס ונכלא הוחלט על הפגנה רבתי תוך חסימת הכניסה לירושלים. כאשר במהלך אסיפת חירום שהתקיימה אמש במעונו של מרן הגאב"ד רבי צבי פרידמן,...

לאחר מעצר בחור ישיבה: הכניסה לירושלים נחסמה ונפתחה

לאחר שבחור ישיבה עריק נתפס ונכלא הוחלט על הפגנה רבתי תוך חסימת הכניסה לירושלים. כאשר במהלך אסיפת חירום שהתקיימה אמש במעונו של מרן הגאב"ד רבי צבי פרידמן, אמר כי ההפגנה היא נגד גזירת הגיוס, ומעצרו של אסיר עולם התורה, הינה "היכי תימצי להפגין נגד הגיוס. זו סיבת ההפגנה. בתקופה כזו שיש שקט גמור הקב"ה אינה לידינו שדווקא עכשיו בעשרת ימי תשובה אפשרות לזכות במצווה ".

עוד הוסיף כי "אין עם ישראל בלי תורה, כל עם ישראל בנוי רק על התורה והאמונה ושמירת המצוות. אם יש גיוס, אז כל החיים לא שווים, פה באים לפגוע במלך, עכשיו זה הזמן, ההפגנה בירושלים להרעיש עולם ומלואו שכל העולם ידע שבלי תורה אין לנו שום חיים".

מנגד מהמשטרה נמסר: "בהמשך להפרת הסדר וחסימת צירים שהיו בשעות האחרונות בירושלים, כלל המפגינים העתיקו בשלב מסויים את מקומם אל הכניסה לעיר סמוך לגשר המיתרים וחסמו במהלך השעה האחרונה את הכניסה והיציאה מהעיר. כוחות משטרה פעלו במקום לפיזורם תוך שימוש באמצעים לפיזור הפרות סדר, זאת לאחר שניתנה הוראת פיזור על ידי קצין המשטרה ללא הואיל. לפני זמן קצר הפרת הסדר פוזרה וכביש הכניסה והיציאה לירושלים נפתח לתנועה".

המפגינים חוסמים את הכניסה לעיר
נתיב פלוס בכביש 1 יצא לדרך, כך זה נראה מהרחפן
תחנות ניטור איכות האוויר הישנות של חברת החשמל ב'אלון תבור' הוחלפו
סוכלה הברחה של 20 ק"ג זהב שהוסתרו ברכב במעבר אלנבי
לוחם גבעתי שהתבטא פוליטית שוחרר הבוקר מהכלא הצבאי
מזג האוויר: מעונן חלקית עד בהיר בעננות גבוהה ובינונית
דרמה בנתב"ג: פלסטיני שב"ח ניסה לפרוץ את המחסום ונורה
זוועה: פלסטינים השפילו עוברי אורח חרדים בעיר העתיקה ונעצרו
מהיום: "נתיב פלוס" יחל לפעול בכביש 1
מזג האוויר: בהיר וחם מהרגיל
החובש יואל סוויסה ז"ל נהרג בתאונת דרכים קטלנית בדרום