כך נמנעת הקלת העומס של בתי החולים ב30%

הפקידות הממשלתית מעכבת את אישור התקנים הדרושים בדחיפות להמשך פעילות מד"א במשבר הקורונה ומעכבת את אישור הפרויקט הצפוי להפחית את העומס ב-30% בחדרי המיון

כך נמנעת הקלת העומס של בתי החולים ב30% מחלקת קורונה. אילוסטרציה

מגן דוד אדום מזהיר מפני פגיעה קשה בחולים ומפרסם כי הפקידות הממשלתית, אשר התחייבה להוסיף תקנים לטובת פעילות הארגון בקורונה, לא עומדת בהתחייבויות ובכך מובילה לפגיעה קשה וחמורה במאבק הלאומי בנגיף הקורונה ובהתנהלות מד"א בשגרה.

היעדר התקנים משמעותו הגדלת זמן התגובה: נוכח משבר הקורונה, הצוותים נדרשים להתמגן - פעולה המכפילה את זמן ההתארגנות בעת הקריאה ולעיתים קרובות אף נדרשים ע"י משרד הבריאות לפנות את המטופלים לבתי חולים מרוחקים. העומס הרב במערכת הבריאות, יוצר מצב בו למשל חולים מירושלים מפונים לבתי חולים מרוחקים במרכז הארץ וזאת בשל הצפיפות הגדולה שנוצרה בבתי החולים הסמוכים ועקב וויסות החולים המאומתים בין בתי החולים בארץ.

כפתרון לעומסים בבתי החולים - הציע מד"א את פרויקט "מד"א בקהילה", במסגרתו נרכש ציוד רפואי ב-20 מיליון שקלים, אשר מטרתו להביא את חדרי המיון לביתו של המטופל ובכך להפחית את העומס בחדרי המיון ב-30%. הציוד הרפואי עומד במחסן למעלה משמונה חודשים וממתין לאישור הפקידות, בעוד העומס בחדרי המיון גובר מדי יום. במד"א לא מבקשים כסף לפרויקט – אלא אור ירוק להפעלתו.

תוספת התקנים אמונה בידי הפקידות הממשלתית, אשר התחייבה לטפל בנושא. במד"א פנו בבקשה להרחיב את התקנים עוד בראשית משבר הקורונה וכעת, לאחר התעלמות ואטימות מצד הפקידות – עומד הארגון בפני מצב חירום בו מטופלים עלולים להיפגע.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מגן דוד אדום ניצב מיומה הראשון של מגפת הקורונה בקו האש הראשון וסייע בכל הנדרש, מסביב לשעון ברחבי הארץ – ע"י ביצוע דגימות, פינוי חולים מאומתים, מערכי בדיקות בבתי אבות".

עוד ציינו: "יודגש, כי זאת בנוסף לאירועי השגרה הכוללים טיפול בחולים ופצועים ללא קשר למשבר הקורונה. כעת, אנו עומדים בפני מצב חירום בשל אי תוספת התקנים. אנו מניפים דגל אדום וקוראים לאשר את התקנים הנוספים ולאשר לאלתר את הפעלת תכנית מד"א – שמטרתה להעניק טיפול רפואי מורחב בביתו של המטופל, במקום לפנותו לבית החולים. בראשית המשבר פנינו בנושא, אך לא זכינו לתגובה – וזאת על חשבון אזרחי ישראל".

המלאכים בלבן הקפיצו את חולי הקורונה
מבקר המדינה חילק משלוחי מנות במחלקת הקורונה
בני ברק: תגבור של נוכרים לבקשת הרבנים
"כאילו קיבלנו עשרות שנות חיים במתנה"
הד"ר התברך אצל מרן שר התורה
בצל הקורונה: התכנית הלאומית למיגור נגיף הפטיטיס סי יוצאת לדרך
אבנים בכיס המרה: כל מה שחשוב לדעת
ניתוח לייזר ראשון מסוגו לטיפול בחסימה בשק הדמעות
מהצפון לדרום: שני תינוקות נכוו מרותחים
משרד הבריאות נגד רופאים המסרבים להתחסן: מפיצי פייק ניוז