המכפ''ל מבעיר את השטח: "טרוריסטים משני הצדדים"

מפכ''ל המשטרה מאשים מצא את האשמים בפרעות: "מבחינתי זה טרוריסטים משני הצדדים" • השר לביטחון פנים השיב: "מפה ועד "שני צדדים" ארוכה 'מאוד' הדרך"

המכפ''ל מבעיר את השטח: "טרוריסטים משני הצדדים" המפכ''ל בביקור בלוד

מפכ"ל המשטרה, יעקב שבתאי הבעיר הערב את השטח. בהצהרה לתקשורת אשר נערכה בלוד אמר המפכ''ל: "מבחינתי, כל מי שהיה מעורב בהפרות הסדר שהיו בערים המעורבות הוא טרוריסט".

עוד התריס: "אנחנו נמצה את הדין עם כל הטרוריסטים. מבחינתי זה טרוריסטים משני הצדדים. זה אנשים שהפרו את השלווה של כולנו וכרגע התפקיד שלנו להוקיע אותם מהחברה, משני הצדדים".

בנוסף, הציג המפכ''ל תוכנית למיגור הפשיעה על ידי מעקב אחד האוכלוסיה: "זה אומר שאנחנו הולכים על עיקרון של ערים בטוחות עם מערכת טכנולוגית שתדע לעקוב, לראות, להתריע. עם אמצעים טכנולוגיים מתקדמים שיידעו להגיע למוקדים בעייתיים במידת הצורך".

דבריו של המפכ"ל אשר האשים את היהודים בטרור והסיט את האש כלפיהם עוררו סערה עצומה. יו"ר הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב: "ככה נראה מפכ"ל שיורק בשידור חי בפרצופו של עם ישראל, שבמשמרת שלו מוכה ומותקף ונרצח, ורכושו נבזז ונשרף, והוא מאבד את הביטחון האישי שלו וחי במצור בישובים שלמים שנשארים מנותקים לילות שלמים".

עוד אמר כי: "היחס המעוות הזה ערכית ומעשית מסביר, כמובן, את כשלונה המהדהד של המשטרה בהשבת השקט והביטחון. דרג מדיני שמשאיר אותו בתפקידו ומפקיר את עם ישראל לאזלת היד שלו אחראי בדיוק כמוהו ולא ראוי להישאר בעצמו בתפקידו".

השר לבטחון פנים, אמיר אוחנה הגיב על דברי המפכ''ל: "התבטאות מקוממת של המפכ"ל שלא הייתה צריכה להיאמר. כדי לטפל בבעיה צריך להכיר בה: פורעים ערבים תקפו יהודים, שוטרים, בתי כנסת".

עוד הוסיף: "המדיניות היא לנהוג בתקיפות מול הפורעים הטרוריסטים. אין ולא הייתה סימטריה. כן, גם המעטים שתקפו ערבים – יטופלו בחומרה. מפה ועד "שני צדדים" ארוכה 'מאוד' הדרך".

ח"כ שלמה קרעי מהליכוד הגיב: "ממתי משטרת ישראל ועוד בפיקודו של מג"בניק הפכה להיות המרגיע הלאומי? עצוב וקצת מפחיד. אולי כדאי לזמן את כבוד המפכ"ל לדיון בכנסת. כמפקחים על זרועות הביצוע, נזכיר לו את ליבת תפקידו: הגנה! על תושבי ישראל מפני פורעים וטרוריסטים לפני הכל".

ח"כ מתן כהנא (ימינה) הגיב: "אדוני המפכ"ל. אתה מפקד משטרת מדינת ישראל. לא מפקד כח "שמירה על השלום" של האו"ם. הייתי בלוד וראיתי את הפרעות בעיניים. משטרת ישראל לא הייתה אמורה "לחצוץ בין הניצים" אלא להגן על היהודים מפני פורעים ערבים. כדי לנצח נצטרך קודם כל לדבר בטרמינולוגיה נכונה".

ח"כ איילת שקד מימינה הגיבה: "אדוני מפכ״ל המשטרה, ביקרתי היום בלוד. ההצהרה שלך בדבר ניצים משני הצדדים מנותקת מהמציאות בשטח. בתי כנסת שרופים, דירות שרופות של יהודים ותחושת פחד ואימה של תושבים יהודים מהשכנים בבניין. טאטוא הבעיות של הערים המעורבות מתחת לשטיח לא יפתור אותן, מבצע נחוש ותקיף של איסוף נשקים – כן".

ח"כ עמיחי שיקלי מימינה הגיב: "משטרת ישראל תחת הנהגתך הפקירה את תושבי הנגב, את תושבי ירושלים, עכו, לוד ומשגב. רבבות אזרחים איבדו את תחושת הביטחון. 'טרוריסטים משני הצדדים'?! 'הצטברויות של כעסים', זו תמונת המציאות שלך?! צר לי, נחלת כישלון חרוץ, שים את המפתחות ולך הביתה, עכשיו!".

בתוך טרקטור: ניסה להבריח אמל''ח בשווי חצי מיליון
שער שכם: בני מיעוטים יידו ירקות ואבנים לעבר חרדי
הח"כ והעוזרת הפרלמנטרית הותקפו ע"י ערבים
חברון: ניסיון פיגוע במערת המכפלה
מעצר אלים: צעיר חרדי נפצע, למרות התיעוד השופט האריך את מעצרו
ראשוני: ניסיון דריסה ליד חיזמא
רעידת אדמה הורגשה בדרום • הנחיות פיקוד העורף
לראשונה בממשל בנט: צה"ל תוקף כעת מטרות של ארגון חמאס ברצועת עזה
מפקד חדש לשייטת 13: אלוף-משנה א׳
בנט נועד עם ארגמן: כהונתו תוארך עד לחודש אוקטובר