דרעי: "אין מזרחים בין זוכי פרס ישראל"

דרעי דואג על פרס ישראל: "איום ונורא שכשמדברים על כישורים, בני עדות המזרח לא נמצאים שם"

דרעי: "אין מזרחים בין זוכי פרס ישראל" אריה דרעי

בשבועות האחרונים הוכרזו שמותיהם של הזוכים בפרס ישראל בתחומים שונים, רשימה של תשעה זוכים שמצא מקום "משמעותי" לתיקון במציאות החיים המורכבת מצא שר הפנים אריה דרעי, מקום לזעום על חוסר נציגות מזרחית. כך מתפרסם בישראל היום.

הזוכים בפרס היוקרתי והחשוב הם: יו''ר זק''א, יהודה משי זהב, ד"ר יוסף צ'חנובר, פרופ' אריאלה לבנשטיין, מיכל בת אדם, נורית זרחי, פרופ' יאיר זקוביץ, ניצה בן דב, פרופ' אלי קשת ופרופ' בן־עמי שילוני.

דרעי קובל על החלטות השופטים: "שוב חילקו פרסים ושוב אין ביניהם ספרדים, זאת בושה". לדבריו, ההסבר כי מדובר בפרס שניתן על סמך כישורים בלבד מכעיס עוד יותר. ונותן חשיבות עילאית ל15 דקות של תהילה בפרס ישראל: "מפתיע שתמיד כשמדברים על כישורים, אנחנו, בני עדות המזרח, לא נמצאים שם. זה איום ונורא. הגיע הזמן להפסיק עם זה".

זו אינה הפעם הראשונה שבה דרעי נלחם על הבחירה העדתית סביב בחירתם של זוכי פרס ישראל. גם בשנה שעברה, בסמיכות לקיום טקס הענקת פרס ישראל, קבל דרעי על כך שאין בין זוכי פרס ישראל אפילו אחד מהמגזר הערבי: "עשרה זוכי פרס ישראל נבחרו לרגל יום העצמאות, ואף אחד מהם לא מזרחי או ערבי".

גורמים הקשורים לוועדה הסבירו כי: "לוועדת פרס מפעל חיים מונו שלושה שופטים ממוצא מזרחי, מתוך חמישה אשר כיהנו בוועדה זו, שבחרו פה אחד להעניק את הפרס ליוסף צ'חנובר וליהודה משי זהב".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "ועדות פרס ישראל פועלות באופן מקצועי ובלתי תלוי. הן מעניקות את הפרס למועמדים אשר נמצאו ראויים ביותר לקבלתו מבין כל המועמדים אשר הוגשו".

זוכה פרס ישראל, יו''ר זק''א, יהודה משי זהב
ח''כ אייכלר: "לעשות שיימינג לראשי הערים שלא רוצים חרדים"
"מתחנן בפני נפתלי בנט - תתיר לי את הנדר ותפתח מה היה בפגישה"
צפו: ח''כ ארבל בפיוט על הממשלה
ח''כ מקלב דורש: דיון עם בנט על תקציב המדינה
ממשלה מיותרת: הקואליציה הקימה 5 וועדות נוספות
דרעי: "הממשלה הזאת מחריבה את ההישגים הגדולים שהבאנו לפריפריה"
נתניהו: "הממשלה מעלה מיסים כדי לתת 50 מיליארד ש״ח למנסור עבאס"
"שם על הכוונת את משפחות ברוכות הילדים, הציבור החרדי ועולם התורה"
אייכלר על ימינה: התרחקו מהרבנים שלהם ונלחמים נגד אותה יהדות נאמנה
בנט לליברמן: מוביל בבטחה את התקציב