נדחה בשנה החוק לחובת התקנת מערכת לשכחת ילדים

שרת התחבורה מיכאלי דחתה בשנה אחת את החוק המחייב להתקין בכל רכב בו נוסעים ילדים את המערכת היקרה לשכחת ילדים. בתגובה שרת התחבורה והבטיחות בדרכים לשעבר, חב...

נדחה בשנה החוק לחובת התקנת מערכת לשכחת ילדים אילוסטרציה

שרת התחבורה מיכאלי דחתה בשנה אחת את החוק המחייב להתקין בכל רכב בו נוסעים ילדים את המערכת היקרה לשכחת ילדים.

בתגובה שרת התחבורה והבטיחות בדרכים לשעבר, חברת הכנסת תא"ל (במיל') מירי רגב עשתה מצפון לשרה: "ההחלטה של שרת התחבורה מיכאלי מסוכנת ועלולה לעלות לצערי במחיר חייהם של פעוטות חסרי ישע, שימצאו את מותם הטראגי ברכבים הלוהטים. כל פעוט שימצא את מותו הטראגי ברכב החל מאוגוסט יהיה רשום על שמך, השרה מיכאלי. איך לא רעדו לך הידיים לדחות את התקנות מאוגוסט השנה ליוני שנה הבאה?".

עוד אמרה כי: "מדובר בתהליך שנעשה בצורה המקצועית ביותר והובל על ידי גורמי המקצוע במשרד התחבורה, בוועדת הכלכלה ולמול משרדי הממשלה הרלוונטיים. תיקונים קוסמטיים ניתן לעשות תוך כדי ולא צריך לדחות את כל התהליך. התקנה היא מצילת חיים וכפי שאמרתי כל פעוט שימצא את מותו הטראגי ברכב או ייפגע יהיה רשום על שמך".

מ״מ יו״ר הקואליציה ויו״ר ועדת המשנה לקידום הבטיחות בדרכים לשעבר, ח״כ בועז טופורובסקי, בתגובה להחלטת שרת התחבורה: ״דחייה של שנה בחובת התקנת המערכות למניעת שכחת ילדים ברכב, תעלה בחיי ילדים. הכי קל לדחות. במקום זאת על המדינה לקדם סבסוד של המערכות, פתרון שיסייע בהורדת הנטל הכלכלי על המשפחות וימנע מוות צפוי ומיותר של ילדים כבר בקיץ הקרוב".

עוד אמרה: "חיי ילדים הם הדבר היקר מכל. טוב היתה עושה שרת התחבורה והבטיחות בדרכים אם טרם קבלת ההחלטה על הדחייה היתה מתייעצת עם מי שקידמו את הנושא. עם מי שעמדו במוקדי קבלת ההחלטות בכנסת ובוועדת המשנה לקידום הבטיחות בדרכים. יחד עם זאת עדיין לא מאוחר והקואליציה יכולה וצריכה להירתם לקידום מהלך שימנע מהורים לקבור את ילדיהם״.

השרה להגנת הסביבה: "פועלים להכרזה על מצב חירום אקלימי"
ח''כ ביטן: "נהיינו מדינה עשירה שהורגת את הדיור הציבורי"
שריפה סמוך לשורש: כביש 1 נחסם
אושרה הארכת ההכרזה על מצב חירום
צפו: חילוץ מלב הכנרת
בעקבות מזג האוויר: מאסר על הדלקת מדורות
ירושלים: אותרו פצצות מלפני 60 שנה
ח''כ מקלב: "אסור שמקרים מעין אלו יעבור לסדר היום"
ארבע מדינות נכנסו לרשימת מדינות בסיכון גבוהה
תחזית מזג האוויר: חם מהרגיל