שרת התחבורה מקדמת חוק לחילול שבת המוני

שרת התחבורה מקדמת מנגנון חדש על מנת לאפשר חילול שבת המוני באמצעות תחבורה ציבורית בשבת • ח''כ אזולאי: "הכרזה זו אינה אלא כדי למחוק את הסטטוס קוו"

שרת התחבורה מקדמת חוק לחילול שבת המוני אילוסטרציה

רמיסת השבת: שרת התחבורה החדשה, מרב מיכאלי מתכננת הפעלת תחבורה ציבורית בשבת קודש תוך רמיסת השבת והסטטוס קוו.

נוסף על כך, על פי הדיווח בחדשות 12, שרת התחבורה זוממת להעניק סמכויות מיוחדות לכל הרשויות על מנת לאפשר את רמיסת השבת במרחב הציבורי במורה החוקית ביותר.

ח״כ יעקב ליצמן (יהדות התורה) הגיב על הודעת השרה מרב מיכאלי להפעלת תחבורה ציבורית בשבת: ״צעדי ההרס לצביונה היהודי של המדינה ופגיעה במסורת ישראל יצאו לדרך, בהכרזה מבישה של שרת התחבורה להנהגת תחבורה ציבורית בשבת וחג. מר בנט שסיפר לנו על וטו של ׳ימינה׳ לנושאי דת מאפשר את הפגיעה בסטטוס קוו, תוך חילול יום המנוחה הלאומי. בושה וחרפה״.

חה"כ אוריאל בוסו בתגובה על הודעת שרת התחבורה על הפעלת התחבורה ציבורית בשבת: "חלק מההסכמים ומהמחטפים שנחתמו מתחת לשולחן בכדי להגשים לבנט את חלומו, זו הפגיעה בסטטוס קוו וחילולי השבת, לא מפתיע שמירב מיכאלי יוצאת בבשורה לתומכיה ממדינת תל אביב, המפתיע הוא איפה קולם של רבני הציונות הדתית, נוכח חילולי השבת הצפויים להתרחש עם הקמת הממשלה, שהערב נחשף החלק השני בהונאה הגדולה של ממשלת השמאל".

עוד ציין כי: "שקד הצהירה שהם ישלטו ויהיה להם וטו בנושאי הדת, אם ככה נראה הוטו שלהם על תחבורה ציבורית בשבת מדאיג יהיה לראות את הוטו שלהם בנושאים בטחוניים מול השמאל".

ח״כ ינון אזולאי (ש"ס) על יוזמת השרה מיכאלי להפעלת תחבורה ציבורית בשבת: "הכרזה זו אינה אלא כדי למחוק את הסטטוס קוו הקיים מזה עשרות שנים ולחלל את יום המנוחה היהודי, לפגוע בקדושת השבת שהינה זכר לברית עולם. מיעוט אלים וצעקני מנסה לכפות את דעתו על רוב העם אשר רוצה לשמור שבת ורוצה לשמור על הזהות היהודית כאן במדינת ישראל. אני קורא לראש הממשלה נפתלי בנט: אל תיתן ידך לדבר. המשך במורשת קודמך אשר לא אפשרו לכבות את נר השבת".

באמצע הכביש: המשטרה עצרה חרדים והאשימה אותם
מכת הזיופים: נתפסו נערים שביצעו קניות בשטרות מזויפים בב''ב
עצורים בהתפרעויות במזרח ירושלים: "נפעל ביד קשה"
אלו השינויים בתנועה בעקבות הילולת רשב''י
פעם שלישית בשלושה ימים: גבר במצב קשה בעקבות הכשת נחש
יהודי נפצע קל לאחר שהותקף בעיסאוויה על ידי פלשתינים
שוב: נציב הכבאות אוסר להדליק מדורות בל''ג בעומר
הובא למנוחות לוחם הימ''מ נועם ז''ל
בג״ץ קבע: פרויקט הרכבל ייצא לדרך
החל ממחר: תרגילי התרעות ברחבי הארץ