"הציבור הישראלי אינו בן ערובה לא ביחס למועד הבחירות ולא לתקנות"

יו"ר הוועדה ח"כ גלעד קריב בתום דיון הוועדה על "חוק הנאשם": "יו"ר האופוזיציה נתניהו הוא שתמך כרה"מ, בחוקי הצינון לבכירים בשירות הציבורי ולמפקדים בכירים ב...

"הציבור הישראלי אינו בן ערובה לא ביחס למועד הבחירות ולא לתקנות" יו''ר וועדת החוקה, ח''כ גלעד קריב

יו"ר הוועדה ח"כ גלעד קריב בתום דיון הוועדה על "חוק הנאשם": "יו"ר האופוזיציה נתניהו הוא שתמך כרה"מ, בחוקי הצינון לבכירים בשירות הציבורי ולמפקדים בכירים בצה״ל מתוך רצון למנוע מדמויות ספציפיות להיכנס לזירה הפוליטית, לכן הטענות שנשמעו כאן הן אלה המשקפות את העניין הפרסונאלי שיש למפלגתו של יו״ר האופוזיציה במניעת החוק".

בהתייחסו לחקיקת התפזרות הכנסת אמר: "לא יהיה מצב שאין הבנות וגם שמים אבן ריחיים על צווארה של ועדת החוקה לבצע את מלאכתה בתחום חקיקת היסוד של מדינת ישראל"; "הציבור הישראלי אינו בן ערובה לא ביחס למועד הבחירות ולא לתקנות שאם יפוגו בשישי הזה מאות אלפי אזרחים ישראליים לא ידעו מה מצבם המשפטי, וגם לא בעניין של חקיקת הבחירות".

היו"ר ח"כ גלעד קריב (העבודה): "מספר חברי הכנסת שנכחו כאן שהיה חסר תקדים, מעיד שהדיון נתפס ע"י הח"כים כדיון חשוב, ולא בכדי כי הוא לא צץ בחמישי האחרון אלא נושא חוקתי המלווה אותנו לאורך זמן, המתכתב עם פסיקת העליון לגבי כהונת שרים. החוק הישראלי מחיל הגבלות משמעותיות על הזכות להיבחר- אם זה לנושא תקופות הצינון, ללא קשר למתי חוקקו, ולכך שנועדו לחסימת דרכם של אנשים ששירתו את מדינת ישראל ולא כאלו המואשמים בפלילים. אז כשהולכים לרמטכ״ל ששירת את מדינת ישראל נאמנה במשך עשרות שנים ומונעים ממנו התמודדות על תפקיד ראש הממשלה במשך מספר שנים, זה דבר ראוי, למרות שהיה מדובר בחקיקה פרסונאלית, אבל כשבאים ואומרים לא שנדיח ראש ממשלה ברגע שמגישים נגדו כתב אישום, אלא שאחרי בחירות, כשמתגבשת תמיכה של קבוצת מפלגות בהטלת תפקיד על מועמד, לא ניתן יהיה להטיל את הרכבת הממשלה על מועמד שנמצא בעיצומו של הליך פלילי, ותתכבד מפלגתו ותציג מועמד אחר, לבוא ולטעון שזו חקיקה פרסונאלית זה אבסורד".

עוד אמר: "יו"ר האופוזיציה נתניהו תמך בחקיקה זו כשהיה מדובר ברה"מ מכהן, הוא שתמך בחוקי הצינון לבכירים בשירות הציבורי ולמפקדים בכירים בצה״ל מתוך רצון למנוע מדמויות ספציפיות להיכנס לזירה הפוליטית* לכן הטענות שנשמעו כאן הן אלה המשקפות את העניין הפרסונאלי שיש למפלגתו של יו״ר האופוזיציה במניעת החוק".

עוד אמר: "החוק הזה לא יועבר במחטף, לא העברנו ולו חוק אחד בוועדה על דרך המחטף, אבל לא יהיה מצב שגורמים יחזיקו את המקל בשני קצותיו. מן הצד האחד יטענו אנחנו בראשיתה של מערכת בחירות ובאותה נשימה ימנעו את קידום החקיקה של התפזרות הכנסת".

בהתייחסו להצ"ח התפזרות הכנסת אמר: "הציבור הישראלי אינו בן ערובה לא ביחס למועד הבחירות ולא לתקנות שאם יפוגו בשישי הזה מאות אלפי אזרחים ישראליים לא ידעו מה מצבם המשפטי, וגם לא בעניין של חקיקת הבחירות. ככל שהכנסת תאשר את הצעות החוק הפרטיות שנידונות היום בוועדת השרים לחקיקה, הן צריכות להגיע לוועדה שלנו ואני מתכוון לקדם אותן. אם יהיו הבנות משותפות לכל סיעות הבית, אז אנחנו נוטים לכבדן. לא יהיה מצב שאין הבנות וגם שמים אבן ריחיים על צווארה של ועדת החוקה לבצע את מלאכתה בתחום חקיקת היסוד של מדינת ישראל".

"הזוי": יעקב אשר על "התכנית למאבק בהדרת נשים בתח"צ"
"בבחירות נדיר אותה ממשרד התחבורה": אבוטבול על מירב מיכאלי
"נתונים מטורפים, הון שלטון": קרעי על יוקר המחיה • צפו
ביבי על המחירים ששוברים שיאים: "הכל עולה" • צפו
פרשת גלעד קריב: נאום האזהרה מהשחיתות של הרפורמים • צפו
יעקב אשר עקץ את גדעון סער: "המחנה הממלכתי הפך למחנה פליטים" • צפו
בן גביר פותח מפלגה - סמוטריץ׳ נלחץ
סופית: בנט התפלג מימינה
"גזענות ואפליה": בן גביר מסר בתגובה להרס הבתים ברמת מגרון
חברי הכנסת על מינוי מני מזוז ליו"ר הועדה למינוי בכירים