אלפים פונו מבתיהם: שטפונות ענק במזרח אוסטרליה

גשמים עזים גרמו להצפות במערב העיר סידני, העיר הגדולה במדינה, וכוחות ההצלה פינו אזרחים שנתקעו במים העולים • בעוד התחזיות צופות את המשך הגשמים בימים הקרובים

אלפים פונו מבתיהם: שטפונות ענק במזרח אוסטרליה

אלפי תושבים בדרום מערב סידני, העיר הגדולה באוסטרליה, נקראו היום (ראשון) להתפנות מבתיהם בשל מערכת גשמים אדירה שפקדה את חופה המזרחי של היבשת וצפויה להמשיך להמטיר ממטרים כבדים ביומיים הקרובים.

על פי הפרסום ב'ישראל היום', כמות המשקעים הגדולה בחוף המזרחי של היבשת באזור מדינת ניו סאות' וויילס, עמודת על כ-200 מ"מ ברוב המקומות ובאחדים מהמקומות כמות הגשמים הכבדה הגיעה לכדי 350 מ"מ.

ירידה כזו של 20 סנטימטרים גשם ביממה מאיימת להציף את האזור ולגרום לשטפונות גדולים כשבמקביל רוחות זעף מהים עלולות לגרום להצפות לאורך החוף. חשוב לציין כי מדובר באזורים שנפגעו כבר מגל גשם כבד כזה בחודש מרץ האחרון.

שרת שירותי החירום של ניו סאות' ויילס, ערכה מסיבת עיתונאים מיוחדת והזהירה בה מההצפות ואמרה כי "אנו עומדים כעת בפני סכנות בחזיתות מרובות - שיטפונות, הצפות נהר וסחף חופי".

גם קרלין יורק, הנציבה של שירותי החירום הממשלתיים פרסמה הודעה בנושא בה היא אמרה: "אין לנו את האפשרות להיות שאננים למעשה כרגע אין מקום למים להישאר בסכרים. הם מתחילים להישפך. הנהרות זורמים מהר מאוד ומסוכנים מאוד. ואז יש לנו סיכון לשיטפונות, תלוי איפה הגשמים ירדו".

האזהרות האלו מפני הגל הנמשך של הגשם לוו גם במצבי חירום שונים בהם חולצו כבר 29 אזרחים מתוך השיטפונות. במקרה אחד ניצול עמד בתוך השיטפון על עמוד במשך שעה עד שהמחלצים הצליחו להגיע אליו.

בתוך כך הממשלה המרכזית בסידני כבר התערבה וסיפקה לממשלת וויילס 100 לוחמים, שקי חול וכן גם שני מסוקים וזאת כדי לסייע בחילוצים הרבים ובהתמודדות עם השטפונות. כך מסר שר ההגנה של אוסטרליה ריצ'רד מרלס.

שיטפון - אילוסטרציה
לראשונה: הרצוג המריא הבוקר לביקור בבחריין
אמבולנס ממוגן ירי יועבר לשימוש כוחות ההצלה האוקראינים
"מרכז רבני אירופה" בקול קורא על משמר הדת וחיזוק הקהילות היהודיות
מאסק ערך סקר: האם טראמפ יחזור בקרוב ל'טוויטר'?
בהזמנת המלך: הרצוג יצא לביקור ממלכתי בבחריין
קבר אחים ענק מתקופת השלטון הקומוניסטי נמצא בטרנסניסטריה
ביידן: "לא סביר שהטילים שפגעו בפולין שוגרו מרוסיה"
טראמפ הכריז על מועמדותו לנשיאות ארה"ב ב-2024: "הקאמבק מתחיל"
דרמטי: שני בני אדם נהרגו בעיר פרזבודו שפולין מפגיעת טיל רוסי
פרשת מות העיתונאית: ה- FBI האמריקני פתח בחקירה פלילית נגד ישראל