צפירה חדשה: התרעה על חדירת מחבלים

מעתה, הצופרים ויישומון פיקוד העורף יתריעו על חשש לחדירת מחבלים ביישובי יהודה, שומרון והבקעה. ביישובי יהודה, שומרון והבקעה התרחשו בעבר נסיונות ואירועי חד...

צפירה חדשה: התרעה על חדירת מחבלים צופרים, אילוסטרציה

מעתה, הצופרים ויישומון פיקוד העורף יתריעו על חשש לחדירת מחבלים ביישובי יהודה, שומרון והבקעה. ביישובי יהודה, שומרון והבקעה התרחשו בעבר נסיונות ואירועי חדירת מחבלים, שחלקם הסתיימו באובדן טראגי של חיי אדם. מעתה, אמצעי ההתרעה של פיקוד העורף יספקו התרעה גם על חשש לחדירת מחבלים, כדי שהתושבים יוכלו לפעול ולהגן על חייהם, בהתאם להנחיות מצילות חיים.

אמצעי ההתרעה על חדירת מחבלים

עד היום, ההתרעה על חשש לחדירת מחבלים הופעלה בחלק מיישובי יהודה, שומרון והבקעה בלבד באמצעות אזעקה עולה ויורדת בצופרים הזהה להתרעה המתקבלת בעת התרעה על ירי רקטות וטילים. מעתה, תתקבל התרעה על חשש לחדירת מחבלים בצופרים וביישומון פיקוד העורף באמצעות צליל ייעודי, במטרה לאפשר לתושבים להבחין בין ההתרעות השונות.

הפעלת ההתרעה תתבצע בהתאם לפירוט הבא:

יישומון פיקוד העורף - מספק התרעה אישית לנייד בהתאם למיקום שבו אתם נמצאים (יש להפעיל את שירותי המיקום) וכן ב-10 אזורי עניין לבחירתכם.

בקבלת התרעה על חשש לחדירת מחבלים, יופיע על המסך הכיתוב "חדירת מחבלים" בתוספת צליל קצר שנשמע כמו אזעקה כדי לעורר את תשומת הלב לכך שקיימת סכנה, המלווה בכריזה: "חשש לחדירת מחבלים" והנחיות כיצד לנהוג כדי להגן על עצמכם. המלל והכריזה יתקבלו בהתאם לשפה שהוגדרה ביישומון או בטלפון הנייד - עברית, אנגלית או רוסית. אם היישומון טרם הותקן בנייד - הורידו אותו עכשיו.

כך נשמעת ההתרעה לחדירת מחבלים ביישומון פיקוד העורף:

צופרי פיקוד העורף - ההתרעה על חדירת מחבלים תופעל באמצעות צליל קצר שנשמע כמו אזעקה כדי לעורר את תשומת הלב לכך שקיימת סכנה, בתוספת כריזה שחוזרת מספר פעמים: "חדירת מחבלים".

ההתרעה תופעל בכל זיהוי של חדירה ליישוב- ההתרעה על חשש לחדירת מחבלים תופעל בעת זיהוי חדירה ליישוב על ידי גורמי הביטחון. ההתרעה תפעל בכל מקום שעלול להיות נתון בסכנה ותאפשר לכם לפעול בזמן בהתאם להנחיות מצילות חיים בעת חדירת מחבלים: מייד למבנה, לסגור ולנעול דלתות וחלונות, ולכבות את האורות. אין לצאת מהמבנה עד לקבלת הודעה על סיום האירוע. בכל אירוע חריג - יש לעדכן את גורמי הביטחון ביישוב.

תחת מתקפת אש כבדה: נעצרו 17 מבוקשים
ביידן לא מחכה: לפיד רמז שיקשיח עמדות מול איראן
עצוב: פעוטה נחנקה ונפטרה בשכונה החרדית
סיכום חדשות השבת: איראן הודיעה על חידוש שיחות הגרעין
ריססה גרפיטי על בית כנסת ונעצרה
ניצול הלינץ' תחת חקירות קשות ומניעת שינה: "אודה בשב"כ ברצח היטלר"
עשרות ח''כים למפכ"ל וראש השב"כ: אפשרו לעצור הלינץ' לפגוש עו''ד
מורים בתיכון בעכו הסיתו ברשת נגד ישראל - וזומנו לשימוע
ארבל: "יש רגעים שבהם אי אפשר לשתוק"
הכירו: דחפור על שלט בצה''ל