אמש: הוקם מאחז יהודי בנגב, הבוקר: המשטרה החריבה אותו

במקביל הלילה, המדינה החריבה את מגורי המשפחות בישוב חומש בשומרון. בן גביר עלה למאחז בנגב להפגין משילות

אמש: הוקם מאחז יהודי בנגב, הבוקר: המשטרה החריבה אותו

על רקע התנהלות ממשלת ישראל והפקרת הנגב להשתלטות הבדואית הוקמה הלילה נקודת התיישבות חדשה בנגב - ‘מעלה פולה’.

הנקודה החדשה הוקמה בסמוך לרהט על אדמות מדינה. המקימים - תושבי נגב ובוגרי ישיבות ההסדר בדרום אמרו כי מדובר במימוש חזון בן גוריון שאמר ״בנגב נבחן״ ועל כן קראו לנקודת ההתיישבות החדשה - ׳מעלה פולה׳ ע״ש אשת דוד בן גוריון, פולה.

לדברי המארגנים מעלה פולה הינה נקודה ראשונה בשרשרת נקודות התיישבות בנגב וזוהי תגובה לחוסר המשילות והריבונות בנגב אל מול התפשטות הפזורה הבדואית והלבנת הבניה הבלתי חוקית במרחב ע״י הממשלה. בנקודה החדשה שעלתה הלילה הוקמו מספר מבנים והחלו עבודות תשתית לביסוס נקודת ההתיישבות החדשה.

הקמת ׳מעלה פולה׳ מתרחשת על רקע הפרסומים כי הממשלה נכנעה שוב לתכתיבי רע״מ לקראת אישור הקמת שלושה יישובים בדואים חדשים ותכנית חומש. על פי הפרסומים בתכניות ההסדרה החדשות שיאשרו בממשלה אין אכיפה כלפי בניה בלתי חוקית, אין תכנית סדורה לצמצום השטח של ההשתלטות הבדואית ובוטל סעיף שימור הקרקעות באמצעות נטיעות קק״ל.

מדוברות ׳מעלה פולה׳ נמסר: "כשבמדינת ישראל אסור לטעת עצים ולהקים ישובים ישראלים בשנת 2022 זה אומר שצריך לחזור על הראשונות - לימי החלוצים של חומה ומגדל. אין הבדל בין דגניה ב או הקמת מעלה פולה".

במקביל, מאות חיילים פשטו הלילה על אזור הישוב בחומש בצפון השומרון יחד עם כלי הריסה כבדים וכיתרו את מבני הישיבה בחומש לקראת הריסת המבנים. בשלב זה הרסו הכוחות את מבנה פנימיית הישיבה ושאר המבנים מכותרים לקראת הריסה.

במקום שוהים עשרות תלמידי ישיבת חומש ומספר משפחות המתגוררות במקום, שהתעוררו באמצע הלילה על ידי הכוחות והוצאו מהמבנים. נכון לשלב הזה לא נהרס מבנה בית המדרש והתלמידים ערכים בו לתחילת יום הלימודים.

בישיבת חומש מדגישים כי בניגוד להבטחות דוברים מטעם הממשלה מאז רצח יהודה דימנטמן הי"ד הכוחות פועלים להרוס את מבני הישיבה שנבנו לפני רצח יהודה דימנטמן ולא מדובר על מבנים חדשים מהתקופה האחרונה. כזכור חברים בקואליציה, אמרו במספר הזדמנויות כי הממשלה לא תהרוס מבנים שנבנו לפני הרצח וגם שר הביטחון בני גנץ התייחס לעובדה שיש לקחת בחשבון את רצח תלמיד הישיבה בחומש בשיקולים שלא להרוס את הישיבה במקום.

נכון לעכשיו מתאפסים תלמידי הישיבה במבנה בית המדרש על מנת שלא להתעמת עם כוחות הצבא במקום.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן תוקף הבוקר בחריפות את הממשלה על הריסת פנימיית ישיבת חומש: "ההרס הקשה הבוקר בישיבת חומש, הוא אכזריות ורוע של ממשלת ישראל כלפי משפחתו של יהודה דימנטמן הי"ד, כלפי חבריו בישיבת חומש, חלקם גם נפצעו בפיגוע בו הוא נרצח, כלפי עם ישראל כולו".

כזכור שבוע בלבד לאחר רצח יהודה דימנטמן הי"ד, תלמיד ישיבת חומש שנרצח עי מחבלים בפיגוע ירי כשהיה בדרכו חזרה מהישיבה - הרסו כוחות הבטחון מבנים של משפחות המתגוררות בחומש, וכן ניתקו את אספקת החשמל לישיבה. ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר אז: "הממשלה הזו נותנת פרס לטרור, במקום להרתיע את המחבלים היא נותנת להם את מה שביקשו - הרס התיישבות יהודית".

רוטמן וקרעי ליד המבנים שהוקמו בגבעת פולה טרם הריסתםהקמת ישוב ל'עילוי נשמת' בן גוריון, אשר נחרב בן לילההקמת מאחז פולהבני המיועטים ששים להרוס בתי יהודים בחומש
לוחם גבעתי שהתבטא פוליטית שוחרר הבוקר מהכלא הצבאי
מזג האוויר: מעונן חלקית עד בהיר בעננות גבוהה ובינונית
דרמה בנתב"ג: פלסטיני שב"ח ניסה לפרוץ את המחסום ונורה
זוועה: פלסטינים השפילו עוברי אורח חרדים בעיר העתיקה ונעצרו
מהיום: "נתיב פלוס" יחל לפעול בכביש 1
מזג האוויר: בהיר וחם מהרגיל
החובש יואל סוויסה ז"ל נהרג בתאונת דרכים קטלנית בדרום
ביהמ"ש שיחרר ממעצר פורעים שביצעו לינץ' במשפחה יהודית
הפעוט יאיר צפירה ז"ל בן 3 חודשים נמצא הבוקר ללא הכרה בביתו
רשות המסים והמשטרה סיכלו ניסיון הברחה של 20 ק"ג תכשיטי זהב בנתב"ג