ליברמן: "אובדן משילות ב-3 מגזרים: בדואי, ערבי וחרדי"

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן התייחס למצב הביטחוני בארץ בפתח ישיבת הסיעה: "אם אני צריך לדבר על השלכות הכי חמורות, מדאיגות ומטרידות זה כל מה...

ליברמן: "אובדן משילות ב-3 מגזרים: בדואי, ערבי וחרדי" יו''ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן התייחס למצב הביטחוני בארץ בפתח ישיבת הסיעה: "אם אני צריך לדבר על השלכות הכי חמורות, מדאיגות ומטרידות זה כל מה שקורה בתוך מדינת ישראל פנימה".

ליברמן התייחס לכך כי כאשר כתבי האישום מופנים ליהודים חוזרים המאפיינים הלאומניים כביכול למעשה: "צערי מצד אחד כשמסתכלים על הלינץ' ביהודים שנעשה רק לפני שבועיים ביפו, על השריפות בעכו, על ניסיונות לינץ' בעכו, על הרג יהודי בלוד, על שריפת תחנות משטרה וניידות משטרה ומצד שני קוראים את כתב האישום שהגישה הפרקליטות בסעיפים על תקיפה וגניבת פלאפון זה יותר מזעזע מהתמונות של הלינץ' עצמו".

"זה מזעזע במיוחד וזועק במיוחד על רקע כתב האישום שהוגש נגד הפורעים בבת ים שהם מואשמים בטרור וניסיון לרצח ואני חייב לבטא את תחושתי ואני מניח שככה חשים רבים מאזרחי ישראל, תחושה של השפלה, בושה ואי נוחות" הוסיף ליברמן.

מהצד השני של המפה, לא הוגשו כתבי אישום כנגד פורעים בני מיעוטים כיוון שכביכול קשה להוכיח את המניעים הלאומניים. עם זאת, "רק אתמול המשטרה עצמה הודיעה שהיא אוסרת על כניסת קהל למשחק כדורגל בין מכבי יפו למועדון ספורט טירה כי היא פוחדת ממהומות ומחיכוך שיהיה בין האוהדים, כלומר היא מודיעה שיש חשש מכל האירועים על רקע לאומני ומצד שני במקרה של לינץ' ביפו היא משדרת חולשה שגורמת לאובדן הרתעה, אובדן משילות ואובדן ריבונות. מדיניות של בת יענה שראינו אצל הפרקליטות זה כמו לשפוך דלק לתוך המדורה".

עוד ציין מהי החוליה הקשה ביות בסיפור: "החוליה החלשה ביותר לדעתי נמצאת בטיפול המשפטי, ולכן אני לא רואה מנוס מהקמה בחזרה של בתי משפט צבאיים כמו שהיה עד שנת 2000 גם בלוד, גם בגליל וגם בבאר שבע".

ליברמן הציע פתרון: "חייבים להקים יחידות מיוחדות שיטפלו בפשיעה המאורגנת שהולכת יד ביד עם הפשיעה הלאומנית שמבוססת על אותן משפחות פשע ועל אותו פשע מאורגן בלוד, בדרום, בצפון ובשאר חלקי הארץ. הפשע הזה חייב להיות מטופל בבתי המשפט צבאיים מתוקף תקנות לשעת חירום. כשתוקפים את השוטרים, כששורפים ניידות ותחנות משטרה, כשמבצעים לינץ' זה טרור וזה פגיעה בביטחון המדינה ולצערי היום המערכת לא ערוכה לטפל בתופעה הזאת".

לסיום, ליברמן תקף כהרגלו את הציבור החרדי: "אנחנו הגענו למצב שבו יש אובדן ריבונות ומשילות לפחות בשלושה מגזרים - גם במגזר הבדואי בדרום, גם במגזר הערבי בצפון וגם במגזר החרדי".

ח''כ כהנא על בנט: "מעוניין להפסיק את תפיסת העולם החרדית"
הליכוד על בנט: "משסה הורים אלו באלו"
בנט: "אני רוצה שההורים יריבו אחד עם השני"
לקראת חקירת פרשת הצוללות? בנט נפגש עם יו״ר התנועה לאיכות השלטון
בן גביר: "ההר הוליד עכבר, בנט צריך להתנצל"
חה"כ אבי מעוז הגיש בג"צ נגד ניר אורבך ומיקי לוי
בנט: "למדנו שהטלת הספק היא תנאי הכרחי לניהול חיינו"
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
כאסח בין ימינה ולציונות הדתית
גרמניה תעביר 100 מיליון יורו לרשות הפלסטינית