ראש מועצת בנימין לאלקין: "ההסכמים הקואליציוניים פוגעים בהתיישבות"

ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ פנה אחר הצהרים לאלקין ואמר לו כי בשל הפגיעה הנרחבת בהתיישבות, הוא קורא לו להצביע נגד הממשלה שתקום

ראש מועצת בנימין לאלקין: "ההסכמים הקואליציוניים פוגעים בהתיישבות" זאב אלקין

לקראת כינון הממשלה ולאחר שעיין בהסכמים הקואליציוניים ובהשלכתם על ההתיישבות ביהודה ושומרון, שיגר ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ מכתב לח"כ זאב אלקין מ'תקווה חדשה' בדרישה כי יצביע נגד הקמת הממשלה.

גנץ מסביר ומפרט את הפגיעה בהתיישבות. לדבריו, "בניגוד לכל ההבטחות, כולל שלך, ההסכמים הקואליציוניים מתעלמים מהצורך בהסדרת התיישבות הצעירה ביהודה ושומרון. וכך עשרים אלף תושבים ביו"ש ימשיכו לחיות בתנאים מחפירים וכאזרחים שווי חובות וחסרי זכויות. הדבר חמור שבעתיים כשבאותם הסכמים בדיוק נקבע מתווה ברור הכולל לוח זמנים להסדרה נרחבת מאד של יישובי הבדואים בנגב. ליהודים לא ולבדואים כן? אי אפשר לקבל זאת!" כותב ראש מועצת בנימין.

בשנתיים האחרונות קידמה הממשלה באמצעות משרד התחבורה את תכנית האב לכבישים ביו"ש. מדובר בכבישים חדשים שיחברו בין גושים ואזורים וכן הרחבה מסיבית של כבישים מרכזיים כמו כביש 60.

ראש מועצת בנימין כותב לאלקין: "מסתמן שבמסגרת גיבוש הקואליציה, תכנית האב לתחבורה ביהודה ושומרון תיבלם. התכנית קודמה בשנתיים האחרונות על ידי הממשלה ומטרתה לחלץ את יהודה ושומרון ממשבר התחבורה החריף. משמעות גניזת או קיצוץ התכנית היא עצירה בפועל של תכנון וסלילת כבישים שהם תנאי להתפתחות ולחיי היומיום ביישובים".

גנץ מתריע כי "פגיעה בתכנית האב לתחבורה תגרום להתיישבות לסגת לאחור בכל התחומים. זו למעשה מעין תכנית שמנתקת את יהודה ושומרון ממדינת ישראל ופוגעת באופן אקטיבי ובלתי נסבל במאות אלפי תושבים. התנתקות 2021".

אי לכך קורא ישראל גנץ לחברו זאב אלקין להצביע נגד כינון הממשלה. אתה מחוייב להתיישבות ולתושבים, כך הצהרת לכל אורך הדרך, כך גם פעלת ואני יודע ומאמין שלא תרצה להפנות לכך עורף. "זאב, אל תתן יד למהלכים המסוכנים הללו. אלו לא ערכיך. הייה נאמן לארץ ישראל ולשגרת יומם של מאות אלפי מתיישבים. בידך הדבר!" נכתב.

ח"כ דוד אמסלם: "התפקיד של השמאל זה להכחיד את החברה מבפנים"
הסתה חמורה ברשת נגד בן גביר • קצין הכנסת מתנער מהאחריות
בכפוף לרביזיה: ח"כ אלכס קושניר נבחר ליו"ר ועדת הכספים הזמנית
כחול לבן: שלושה חברי כנסת חדשים מצטרפים
סופית: גפני יודח מוועדת הכספים
ח"כ מעוז: הרובע המוסלמי הוא לא מוסלמי - זהו חלק מחלקיה של ירושלים
הכוורת של ראש הממשלה: מינויים ראשונים בלשכה
גזרות ממשלת השמאל: אין חוקים חדשים במשך חודש
סמוטריץ' משיב האם בדיעבד עדיף היה להקים ממשלת ימין שתישען על רע"מ
שי מימון התפטר מימינה "לא אפנה עורף לחבריי ממשפחות השכול"