חדירה לפרטיות: נחשף מידע אישי על 140,000 חולי קורונה ללא ידיעתם

יו"ר ועדת החוץ הביטחון, פנה הערב בדחיפות לשר הבריאות לאחר שפרטיהם של כ-140 אלף חולי קורונה מאומתים הועברו לשירות הביטחון ללא ידיעתם

חדירה לפרטיות: נחשף מידע אישי על 140,000 חולי קורונה ללא ידיעתם חולה קורונה, אילוסטרציה

משרד הבריאות הודיע הערב ליו"ר ועדת החוץ הביטחון, ח"כ צבי האוזר, כי בשל תקלת מחשוב שמקורה במשרד הבריאות, לא נשלחה לכ-140 אלף חולי קורונה מאומתים הודעה על כך שפרטיהם הועברו לבדיקה באמצעים טכנולוגים בשירות הביטחון הכללי.

העברת הפרטים ללא מסירת הודעה מפורטת לחולה מנוגדת לחוק שהסמיך את שירות הביטחון הכללי לסייע למאמץ הלאומי לצמצום התפשטות נגיף הקורונה.

התקלה נמשכה כחודש ימים ואותרה רק היום. משרד הבריאות עדכן את יו"ר ועדת החוץ הביטחון כי בכוונת המשרד לידע רטרואקטיבית חלק מחולים על מסירת פרטיהם כאמור. יו"ר ועדת החוץ והביטחון רואה בחומרה תקלה זו ובעיקר את העובדה שהתקלה נמשכה כחודש ימים ולא אותרה.

יו"ר ועדת החוץ הביטחון, ח"כ צבי האוזר פנה הערב בדחיפות לשר הבריאות על מנת לקבל פרטים נוספים באשר למהות התקלה, לצעדים שבכוונת המשרד לנקוט כדי לצמצם את הפגיעה הבלתי נסבלת באמון הציבור כתוצאה רשלנות זו, ולצעדים שינקטו על מנת למנוע הישנותה של תקלה דומה בעתיד.

ח"כ האוזר: "לא ייתכן שבמשך חודש ימים המשרד לא ישים לב לפגיעה בציבור ולפגיעה בחוק. זהו נושא בעל רגישות ציבורית עצומה שהופקד בידי משרד הבריאות. כל תקלה שכזו מעמיקה את משבר האמון אל מול הציבור. חבל שגם עניין זה מתנהל בברדק בלתי נתפס".

חופשת קיץ במוזיאון גוש קטיף בירושלים • 50% הנחה לגולשי 'בימה'
חשיפת חוק ההסדרים: יבוטל הערך צבור ברב-קו
הגב כואב מהכבישים? כך תשבו בצורה נכונה • צפו
לקראת עונת הרחצה: כיצד להינצל מטביעה בים
"חברות הסלולר יחויבו לפרסם מספרים חסומים בקווים הכשרים, ולנמק"
המרכיב הסמוי באחזקת הרכב יוצא לאור
בג''ץ: הערת האזהרה על הנכס תהפוך את בעליה לנושים מובטחים
לקראת בין הזמנים: העו"ד מסביר כיצד ואיך להגיש תביעות נזיקין
העתיד כבר כאן: חנות אוטונומית לקנייה ללא קופה ותור
טיפים של מומחי מכון התקנים הישראלי לבחירה נבונה של ילקוט