סמכות בתי-הדין לדון במקרי עגינות בין-לאומיים תהפוך להוראת קבע

בהסכמה עם השר לשירותי דת אושר הנוסח שהציע יו"ר הוועדה ח"כ גלעד קריב, הכולל חובת דיווח לוועדת החוקה למשך חמש שנים, אודות יישום הוראת הקבע; עוד הוסכם לבקש...

סמכות בתי-הדין לדון במקרי עגינות בין-לאומיים תהפוך להוראת קבע בית דין

בהסכמה עם השר לשירותי דת אושר הנוסח שהציע יו"ר הוועדה ח"כ גלעד קריב, הכולל חובת דיווח לוועדת החוקה למשך חמש שנים, אודות יישום הוראת הקבע; עוד הוסכם לבקשת היו"ר ח"כ קריב כי במקרים של תביעות הנוגעות לסמכות הבין-לאומית לדון בתיקים אלו, ניתן יהיה לערער בזכות לביה"ד הרבני הגדול; היו"ר ח"כ קריב הגיש הסתייגות על הצעתו לחובת דיווח ליועץ המשפטי לממשלה על כל צו עיכוב יציאה מהארץ שמוצא נגד נתבע שמקום מושבו אינו בארץ; זאת כדי לאפשר להגיע להסכמות עם משרד המשפטים בנושא

היו"ר ח"כ גלעד קריב: "עגונות אין רק בתפוצות, זו לא תופעה ששייכת רק לגלויות ולכן בכוונתי להתמקד בנושא כל חודש".

ח"כ אורי מקלב שתמך בחוק: "החוק הצליח מאוד על אף הניסיונות של ארגונים שונים המונעים משנאת ההלכה והיהדות. אחרי תקופה שהחוק לא בתוקפו ולא ניתן לסייע לעגונות אנחנו שמחים להמשיך את החקיקה שיזמנו בקדנציה הקודמת".

חברת הכנסת לשעבר עליזה לביא, יוזמת החוק המקורי: "יש הרבה מה לתקן בבתיה"ד הרבניים אבל כל המתיר עגונה כאילו תיקן אחת מחומות ירושלים".

ועדת החוקה אישרה (ד') לקריאות שנייה ושלישית את הצעת חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) (תיקון מס' 4 והוראת שעה) (תיקון) (הפיכת הוראת השעה להוראת קבע), התשפ"א-2021. יו"ר הוועדה ח"כ קריב שב ואמר כי סוגית מסורבות הגט היא אחת מסוגיות הדגל שבכוונתו להוביל וכי הדיונים בחוק מצטרפים לדיוני המעקב שהוא מקיים בתכיפות בנוגע לחוק הסנקציות על סרבני גט.

מוצע להפוך את הוראת השעה להוראת קבע תוך ביצוע ההתאמות הנדרשות לכך בחוק.

החוק אשר נחקק כהוראת שעה בשנת 2018 לשלוש שנים, הסמיך את בתי הדין הרבניים בישראל לדון בתביעת הגירושין של מי שאינם אזרחי המדינה ותושביה ואף אינם עונים לתנאי הזיקה הקבועים בסעיף 4א לחוק, במקרים שבהם הנישואין נערכו לפי דין תורה והאישה לא קיבלה גט מנישואין אלה בבית דין מחוץ לישראל.

תמכו בחוק: היו"ר ח"כ גלעד קריב (העבודה) והח"כים איתן גינזבורג (כחול לבן), בני בגין (תקווה חדשה), גבי לסקי (מרצ), אורי מקלב (יהדות התורה)

חוצפה: סירב למכור תצלום - המיסיונרים תובעים את הצלם
ניקו את בורות הטבילה - לא תאמינו מה מצאו בפנים
השוטר העליל תקיפה על העצור - מח''ש סגר את התיק
דרישה: לפתוח בחקירה פלילית נגד הפרופסור שהסתיר את שולחיו לכנסת
קרה באמת: חתול פלש לרכב ונעל את עצמו מבפנים • צפו
אושר בקריאה ראשונה: הוצאה לפועל לא תבטל החזקת רישיון נהיגה
היכונו לקראת סופת חול חזקה
חוק הרכב העצמאי: יאפשר 400 מוניות אוטונומיות בישראל
מס על מיצים טבעיים? משרד הבריאות מציג נתונים בניגוד לדעת המומחים
כמה תלונות יש על הדואר? תלוי את מי תשאלו