נתניהו לבריאן: "יש לנו סוגיות רציניות לדון בהן"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש כעת עם השליח האמריקני המיוחד לענייני איראן בריאן הוק, בלשכת רה"מ בירושלים

נתניהו לבריאן: "יש לנו סוגיות רציניות לדון בהן" בימה - המעודכנים מעדכנים

ראש הממשלה נתניהו באת השליח לענייני אירן: "ברוך הבא לירושלים שוב, בריאן. יש לנו סוגיות רציניות לדון בהן. הן כל כך רציניות שהן אפילו לא יכולות לחכות עד חלוף הקורונה. אני מודה לך על ביקורך בישראל היום. אתה איש הקשר במערכה שמנהל הנשיא טראמפ להפעלת לחץ מקסימלי על איראן".

נתניהו הגדיר את מערכת היחסים עם אירן: "המערכה הזאת מבוססת על עקרון אחד פשוט, אם איראן רוצה שיתייחסו אליה כאל מדינה נורמלית, עליה להתנהג כמו מדינה נורמלית. אבל היא לא עושה זאת. היא מוליכה שולל את הקהילה הבינלאומית, היא משקרת כל הזמן, היא משקרת לגבי הבטחות ומחויבויות משמעותיות שהיא נטלה על עצמה מול הקהילה הבינלאומית, היא ממשיכה בתכניתה החשאית לפתח נשק גרעיני והיא ממשיכה בתכניתה החשאית לפתח את האמצעים לשיגור נשק גרעיני".

ראש הממשל חשף את אחד עוולות אירן והעולם: "איראן מונעת מפקחי סבא"א גישה לאתרים חשובים, שאת חלקם אנחנו חשפנו באמצעות הפעילות שלנו. היא ממשיכה בתוקפנותה המשתוללת ברחבי המזרח התיכון ומעבר לו. היא מחמשת, מאמנת, מממנת ושולחת טרוריסטים. איראן עושה את כל זה, ורוב הקהילה הבינלאומית לא עושה דבר כדי לטפל בזה. גרוע מכך, מדינות רבות שותפות לתוקפנות הזאת".

נתניהו גיבש את התוכנית נגד אירן: "אלמלא הנחישות להפעיל כוח צבאי נגד אלה שמתכננים לתקוף אותך, הסכנה פשוט הולכת ומתעצמת. זוהי מדיניות, בריאן, שגם אנחנו אימצנו. אנו נחושים לחלוטין למנוע מאיראן להתבסס צבאית בסביבתנו הקרובה ביותר. אנחנו נוקטים בפעולות צבאיות חזקות שוב ושוב נגד איראן ובני חסותה בסוריה ובמקומות אחרים, עפ"י הצורך".

ראש הממשלה התריע את אירן: "אני אומר לאייתוללות בטהראן: ישראל תמשיך לנקוט בפעולות הללו שהן הכרחיות כדי למנוע מכם לייצר עוד חזית טרור וצבא נגד ישראל בסוריה. ואני אומר לבשאר אל-אסד: אתה מסכן את עתיד המדינה שלך והמשטר שלך. ישראל לא תאפשר לאיראן להקים נוכחות צבאית בסוריה.

בריאן חיזק את דבקי ראש הממשלה: "בתגובה לפרובוקציות והפרות חוזרות ונשנות מצד איראן, נקטתם בפעולות חשובות, ואני מאמין שהגיע הזמן ליישם לאלתר את מנגנון הסנקציות האוטומטיות (snap back sanctions). אני לא חושב שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו להמתין. אסור לנו להמתין שאיראן תתחיל את הפריצה שלה לעבר נשק גרעיני, כי כשזה יקרה, זה יהיה כבר מאוחר מדי לסנקציות. ולכן, העמדה שלי נותרה ברורה. אנחנו נעשה את כל הנדרש כדי למנוע מאיראן לפתח נשק גרעיני. אני יודע שזוהי גם עמדתכם. זה חלק מהשותפות והברית הגדולה בין שתי מדינותינו. ושוב, אני מבקש להודות לך על ידידותך, על התנגדותך לתוקפנות ועל תמיכתך בברית בינינו."

הראשון לציון מרן הגר״י יוסף בתפילה מיוחדת לעצירת מגפת הקורונה
איראן וסוריה חתמו היום על הסכם כולל במישור הצבאי והביטחוני
הג׳יהאד האיסלאמי בתגובה למות האסיר סעדי אלגרבלי:
טרור האבנים: נתפסו חשודים, אך התיק נסגר
אסיר ביטחוני המשוייך לחמאס מת הבוקר
חולון: השוטרים מנעו אסון - עצרו רוכבי אופנוע כשברשותם אקדח טעון ודרוך
צפו: שיגור הלוויין אופק 16
נתניהו על הלוויין: אבל המגפה מתפשטת
מאסר עולם למחבל שרצח את אברהם חסנו הי"ד - אשתו רותי התעלפה בבימ"ש
גנץ לחמאס: יש לנו שני אינטרסים! נגיב בעוצמה!