מאשימים את החרדים: לא נענים להסכמון

המדען הראשי במשרד לבט"פ: "מתוך 22 אלף חבי בידוד באוכלוסייה החרדית יש לנו 1426 טלפונים נייחים בלבד ורק 86 החזירו מענה"

מאשימים את החרדים: לא נענים להסכמון

ועדת החוקה אישרה היום (ה') את צירופן של דנמרק ובריטניה לרשימת המדינות האדומות החל מהלילה בחצות ואת הארכת איסור היציאה למדינות האדומות עד ל29.12.21.

עוד אישרה הוועדה כי חובת הבידוד במלוניות תחול רק על מי שאינו מחלים או מחוסן בעלי תעודות תקפות; חוזר שאינו מחלים או מחוסן ישהה בבידוד במלונית עד קבלת תשובה שלילית לאומיקרון בבדיקה שבוצעה עם כניסתו לישראל.

אם יצא חיובי לאומיקרון- ישהה במלונית עד קבלת אישור לסיום הבידוד; התיקון מבטל את התנאי שחייב את כל החוזרים לשהות בבידוד במלונית עד קבלת תוצאות שליליות של כלל נוסעי הטיסה; חייב בבידוד ממדינה אדומה שלא הסכים לפיקוח טכנולוגי- יקיים את הבידוד במלונית

בנוסף, אישרה הוועדה כי הבידוד בפיקוח טכנולוגי של ההסכמון יוארך עד ל-12.1.21.

ח"כ אוסאמה סעדי (הרשימה המשותפת): "צעד כמו תו ירוק בקניונים יש בו פגיעה קשה מאוד בעסקים. שוב שומעים משר האוצר שיש לעשות הסבה ובינתיים העסקים קורסים. העסקים לא קיבלו מאז יוני 21 כל פיצוי"

ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה): "מדווח שיש התפרצות של שפעת במוסדות תורניים במספרים של 80%, כשדובר על כך שהחיסונים עלולים להביא להתפרצות שפעת. ייתכן והתחלואה הרבה מטעה אותנו כי יש הרבה בדיקות וזה מראה אחוז נמוך של נדבקים".

גדי פרישמן, המדען הראשי של המשרד לבט"פ האשים את החרדים: "תמונת המצב באשר לחברה החרדית בהשוואה לאוכלוסייה הכללית ישנו איכון תקין של כ-50% לעומת האוכלוסייה החרדית שם יש 6% בלבד".

עוד אמר: "נשאלת השאלה מדוע מתוך 22 אלף חבי בידוד מהאוכלוסייה החרדית יש לנו 1426 טלפונים נייחים בלבד? והתשובה לכך היא שמכיוון שרוב רובם מאותם 22 אלף חבי בידוד לא ציינו את המספר הקווי שלהם ורק 86 החזירו מענה לגבי הקו הקווי שלהם. ולכן, אם לא צוין המספר הקווי, באופן אוטומטי משטרת ישראל הפעילה את התעדוף הגבוה לאכיפה פרונטלית. גם בסקר של עמדות ציבור לגבי שיתוף מיקום באמצעות ההסכמון, ראינו פער של כמעט 20% בין הציבור החרדי לחילוני".

ועדת החוקה
מכת הזיופים: נתפסו נערים שביצעו קניות בשטרות מזויפים בב''ב
עצורים בהתפרעויות במזרח ירושלים: "נפעל ביד קשה"
אלו השינויים בתנועה בעקבות הילולת רשב''י
פעם שלישית בשלושה ימים: גבר במצב קשה בעקבות הכשת נחש
יהודי נפצע קל לאחר שהותקף בעיסאוויה על ידי פלשתינים
שוב: נציב הכבאות אוסר להדליק מדורות בל''ג בעומר
הובא למנוחות לוחם הימ''מ נועם ז''ל
בג״ץ קבע: פרויקט הרכבל ייצא לדרך
החל ממחר: תרגילי התרעות ברחבי הארץ
בני ברק: תקציב התברואה והניקיון קוצץ והועבר לתקציב החגיגות