לצד השרים: בנט סיכם את פעולות הממשלה החדשה

ראש הממשלה החדש נפתלי בנט כינס היום את שרי הממשלה וסיכם את הפעולות והצעדים הבאים

לצד השרים: בנט סיכם את פעולות הממשלה החדשה

ראש הממשלה נפתלי בנט אמר היום בפתח ישיבת הממשלה: "בוקר טוב לכולם. בשעה טובה אנחנו יוצאים לדרך. כל אחד מהשרים והשרות כבר התחילו לעבוד, יצא לי לדבר עם כל אחד מכם בימים האחרונים. הכניסה למשרדים הייתה בסך הכל חלקה וטובה, שרי הממשלה מלאים בעשייה ורצון להתקדם.

כבר הבוקר ועדת השרים אישרה את הצעתו של שר החוץ, יאיר לפיד, לאישור מינויים של 36 דיפלומטים בתפקידי מפתח בשירות החוץ. זה משהו שהיה תקוע הרבה מאוד זמן, פתחת את הפקק (לפיד) ויוצאים לדרך.

בנט הדגיש כי בשל אופי הממשלה והמגוון של חבריה, המפתח להצלחה שלנו זה אמון, אמון הדדי, והדרך להגביר אמון היא שכשיש אי הבנות, פשוט להרים טלפון אחד לשני ולפתור את זה בשקט, בלי דרמות. אנחנו באנו לשרת את העם. אני חושב שכולנו, כל חברי הממשלה, שותפים להבנה - אנחנו לא הבוסים של אזרחי ישראל, אנחנו עובדים אצל אזרחי ישראל. זו הרוח ששורה אצל כל חברי הממשלה.

בנט הזכיר כי באיראן נבחר בסוף השבוע נשיא חדש, איברהים ראיסי. מכל האנשים שחמינאי היה יכול לבחור, ושלא יהיה ספק - זה לא הציבור בחר אלא חמינאי רק אפשר להם לבחור, הם בחרו את "התליין מטהרן". זה איש שידוע לשמצה בקרב העם האיראני ובעולם כולו בשל התפקיד שלו בוועדות המוות שניהלו את ההוצאות להורג של מתנגדי המשטר.

ראיסי אחראי באופן אישי לרציחתם של אלפים רבים של אזרחים איראנים חפים מפשע. הבחירה בראיסי היא איתות למעצמות להתעורר, איתות אולי אחרון רגע לפני חזרה להסכם הגרעין, להבין עם מי הן עושות עסקים ואיזה סוג של משטר הן בוחרות לחזק. מה שברור לכולנו זה שמשטר של תליינים - אסור שיחזיק בנשק להשמדה המונית. זו העמדה הברורה והעקבית של מדינת ישראל.

כמו כן הודיע ראש הממשלה בנט כי כפי שהובטח אנחנו מעלים לאישור הממשלה את הצעתם של ידידיי - שר הביטחון, בני גנץ ושר האוצר, אביגדור ליברמן, להקמת ועדת חקירה ממלכתית לאסון בהר מירון. 45 אנשים איבדו את חייהם באסון הנורא ועל כתפינו מוטלת האחריות להפיק את הלקחים ולמנוע את האסון הבא. הוועדה לא תוכל להשיב לחיים את אלו שאינם, אבל הממשלה כן יכולה לעשות הכל כדי למנוע אובדן מיותר בעתיד. כפי שאמרנו, ועדת חקירה קום תקום.

לצד הוועדה, חשוב לומר למתפללים ולכל האנשים שמגיעים למירון - אנחנו נעשה הכל כדי שמסורת החגיגות בל"ג בעומר, ובכל ימות השנה, תמשיך. למירון מגיעים אנשים מכל המגזרים: חרדים, ציונות דתית, מסורתיים, ספרדים, אשכנזים, חילוניים. האחריות שלנו היא להבטיח את ביטחונם, זה תפקיד הממשלה וכך נעשה.

נקודה לפני אחרונה אמר בנט - בשבוע החולף אנחנו עדים להתפרצויות קורונה בשני בתי ספר ולהדבקה של עשרות תלמידים. זה נבע מחוסר הקפדה על בידוד, אלה ששבו מחו"ל, והערכת גורמי המקצוע, וזה עוד לא ודאי, שמדובר בוריאנט ההודי. אתמול בלילה קיימנו דיון נקודתי והיום תתקיים הערכת מצב עם השרים הרלוונטיים, גורמי המקצוע והמל"ל גם בנוגע לוריאנט ההודי, גם בנוגע לסדרי הכניסה והיציאה מהארץ, ואנחנו נעדכן את הציבור.

אני רוצה להבהיר - האסטרטגיה הלאומית צריכה להישען לא רק על רגל אחת של חיסונים, כי אם מחר יש וריאנט עוקף חיסון, הכל מתמוטט. אנחנו גם עם החיסונים אבל גם תחת הנחה שלא לכל מגפה או וריאנט בהכרח יהיה חיסון. אנחנו צריכים, על ידי ניהול נכון, להימנע ממצב של אובדן שליטה.

נקודה אחרונה סיים ראש הממשלה בנט, היום אנחנו מציינים תשע שנים לפטירתו של ראש הממשלה השביעי, יצחק שמיר ז"ל. כולם מכירים את יצחק שמיר כאיש ארץ ישראל השלמה, איש חזון ועשייה, שהקדיש את חייו בכל התחנות למען המדינה - בלח"י, במוסד, בכנסת ובממשלה. אבל, יש נקודה שפחות שמים לב.

שמיר, יחד עם פרס, הקים לראשונה ממשלת אחדות שנשענה אגב על רוטציה ב-1984, והם ידעו להביא ניצים אידיאולוגיים לשבת סביב שולחן ממשלה ולהציל - אין מילה אחרת, את מדינת ישראל מאינפלציה של מעל 400% אז, ולהוציא את צה"ל מעומק לבנון.

גם ב-1988, נדמה לי שאז הוא לא היה חייב, אבל גם בלי האילוץ הפוליטי הוא בחר להקים עוד ממשלת אחדות - וזה יצחק שמיר, שלכל הדעות היה איש ימין מובהק.

מה שאנחנו למדים מזה - זה שעת לכל דבר. עכשיו עת לאחדות, והאחדות כשלעצמה היא מטרה קריטית. גם היום, מדינת ישראל נמצאה עד לפני שבוע בסחרור, וכל האנשים פה בחדר וציבור רחב בחוץ יודעים שהיכולת שלנו לעבוד ביחד תאפשר לנו לעשות דברים טובים. אז אנחנו נלך בהשראת יצחק שמיר. תודה רבה ובהצלחה".

בנט בישיבת הממשלה
השרה להגנת הסביבה: "פועלים להכרזה על מצב חירום אקלימי"
ח''כ ביטן: "נהיינו מדינה עשירה שהורגת את הדיור הציבורי"
שריפה סמוך לשורש: כביש 1 נחסם
אושרה הארכת ההכרזה על מצב חירום
צפו: חילוץ מלב הכנרת
בעקבות מזג האוויר: מאסר על הדלקת מדורות
ירושלים: אותרו פצצות מלפני 60 שנה
ח''כ מקלב: "אסור שמקרים מעין אלו יעבור לסדר היום"
ארבע מדינות נכנסו לרשימת מדינות בסיכון גבוהה
תחזית מזג האוויר: חם מהרגיל