לאחר הסערה: סוכם על הקמת מלון לתושבי ביתר

לאחר הסערה בעקבות הטלת סגר על העיר ואי פינוי החולים. סוכם על פינוי החולים תוך 48 שעות

לאחר הסערה: סוכם על הקמת מלון לתושבי ביתר הישיבה הצהריםהסגר בביתר

לאחר פניות חוזרות ונשנות מצידו של רה״ע מאיר רובינשטיין, נציגי המל״ל, פיקוד העורף ומשרד הבריאות הגיעו בצהרים לישיבת חירום. בישיבה סוכם על הקמת מלון ייעודי לחולים מביתר עילית, מלון ׳כינר׳, והוחלט על מאמץ פינוי מסיבי של חולים מהעיר ב 48 שעות הקרובות.


ראש העיר רובינשטיין אמר על ההחלטה: ״אני שמח שהרשויות מתעוררות. לצערי הסגר עדיין לא הוסר אבל נפעל בשילוב ידיים לפינוי החולים מהעיר, לצמצום התחלואה בתקווה שהסגר יוסר מעלינו בקרוב״.


כזכור אמש בשעת לילה מאוחרת הוחלט על הטלת סגר על העיר ביתר למשך שבעה ימים. הסגר היה אמור להיכנס לתוקפו הבוקר בשעה 8:00 לאחר סערה שהתעוררה, ולאחר שרובינשטיין שוחח עם ראש הממשלה נדחה הסגר לשעה 13:00 כדי שהציבור יוכל להיערך.


רה״ע הביע את תודתו על המחווה האנושית וההכרחית, אך שב וביקש שרוה"מ ומשרד הבריאות יאמצו את התוכנית המפורטת שהוכנה בעירייה למיגור התחלואה בעיר, ולבטל את הסגר באופן מיידי.


רובינשטיין אמר הבוקר לזיגמן ב׳קול ברמה׳ מה שקורה כיום זה שמחפשים טיפול ״פייק״. התקשר אלי פרופ׳ גרוטו שאני מכבד אותו כרופא, אבל בטיפול במגפה הם נכשלו בגדול. הם לא מציעים פתרונות, לא מדברים, רק מטילים סנקציות וסגר.


רובינשטיין הוסיף: נכנסתי אתמול למרן נשיא המועצת חכם שלום כהן שליט״א והפצרתי בו שיבקש מהשר אריה דרעי לקחת על עצמו שוב את הטיפול בקורונה במגזר החרדי. לדעתי שותפים כל ראשי הרשויות החרדיים.


עוד מרובינשטיין: הגשנו למשרד הבריאות תוכנית מסודרת לטיפול בתחלואה בעיר, ואני אומר לך באחריות שאם לא היינו עיר חרדית, התכנית הזאת היתה מתקבלת.


חבר מועצת העיר ביתר, יצחק הכהן תקף הבוקר: "ראש העיר רודף אחרי הרשויות כבר שלושה שבועות ולא מקבל שום עזרה ולכן קצב ההדבקה הלך ועלה. תושבים בעיר ממתינים ימים ארוכים לבדיקות ולתוצאות בדיקות ואין מי לדבר בקופות החולים. ראש העיר הכין תכנית עבודה – ואף אחד לא עוזר לו במשרד הבריאות"


כאמור הדברים עוררו סערה ולאחר ישיבה עם הגורמים סוכם על פינוי החולים למלונית כינר תוך 48 שעות.


בצל תחילת הסגר זינוק נוסף בנדבקים בעיר, משרד הבריאות עדכן הבוקר כי ביממה האחרונה אומתו בביתר 49 נדבקים חדשים בקורונה 83 ב-3 ימים האחרונים.עד כה אומתו 597 נשאים מתוכם 306 מחלימים - 291 נשאים פעילים

תאונת פגע וברח בחדרה רוכב אופניים חשמליים נפצע קשה המשטרה פתחה בחקירה
חיפושים נרחבים כעת אחרי שני ילדים שנעלמו עקבותיהם בדרום הארץ
הנשיא ריבלין בפנייה נרגשת להורים "אל תגידו לי זה לא יקרה״
תחזית מזג האויר -חם מהרגיל לעונה, בשבוע הבא ייתכן גשם מקומי
1,055 חולים חדשים מאתמול בחצות מספר הנפטרים עלה ל573
האם החל טרור חטיפות? ניסיון חטיפה היום ביו"ש
החל שוב טרור הבלונים מעזה לעבר העוטף
מכונית עלתה באש במנהרת תל חדיד בכביש 6 ליד בן שמן
בני ברק: מעמד חלוקת קונטרסי חידושי תורה של תלמידי התלמודי תורה בעיר
תחמושת ואמלחים רבים נמצאו בישוב יפיע בצפון