רבה הראשי של איראן בראיון: סולימאני הוא היה אדם ממש נערץ בארצנו והביס את דאעש

הרב יהודה גראמי, רבה הראשי של איראן, מכנה בראיון נדיר את קאסם סולימאני, מפקד כוח קודס שחוסל לפני מספר חודשים, "גיבור לאומי ואדם נערץ", על ישראל אמר "אין קשר בינה לדת וליהדות"

רבה הראשי של איראן בראיון: סולימאני הוא היה אדם ממש נערץ בארצנו והביס את דאעש

הרב יהודה גראמי, רבה הראשי של איראן, מכנה בריאיון נדיר את קאסם סולימאני, מפקד כוח קודס שחוסל לפני מספר חודשים על ידי ארצות הברית, גיבור לאומי ואדם נערץ.. כך פורסם הערב ב 'ישראל היום'.


בראיון נרחב שהעניק לאתר אל מוניטור הוא התנער מהציונות, הביע שאיפה לשלום וטען כי יש חופש דת באיראן. "מה שהעולם המערבי לא מבין הוא שסולימאני הוא גיבור לאומי איראני, הוא ממש אדם נערץ בארצנו", הסביר בתשובה לשאלה מדוע יצא לביקור תנחומים בביתו של המנהיג האיראני שחוסל. "הוא גילה אומץ רב במלחמת איראן-עיראק ובמלחמה בסוריה, והביס את דאעש. זה חשוב מאוד לתושבי איראן. הביקור שלנו, נציגי כל הדתות, היה במטרה לכבד את זכרו אחרי כל מה שעשה. כל הנציגים, כולל הנוצרים, רצו להדגיש שלא מדובר במלחמת דת", הוסיף.


הרב גראמי טען כי מצבם של היהודים במדינה טוב, אך הודה בחצי פה כי ישנה בעיה להסתובב עם כיפה ברחוב, זאת למרות שטען כי הדבר אינו מסוכן. הוא פתח ואמר כי "אתה יכול להסתובב עם כיפה, ויש כאלו, אבל זה פשוט מושך תשומת לב. מכיוון שמדובר באקט יוצא דופן וזה יכול להפוך ללא נעים. עם זאת, זה לא מהווה סכנה לאדם. תחושת הביטחון של היהודים מצויינת ואנחנו לא מרגישים מאויימים בדרך כלשהי".


לא זאת ועוד, אלא שהרב גראמי טען כי מצבם יותר בטוח מאשר היהודים באירופה. "לשכננו המוסלמים יש כבוד רב כלפינו. שלא כמו באירופה, למשל, אין לנו שומרים מחוץ לבתי כנסת. כמובן שלפעמים אנו נתקלים באנטישמיים, אבל זה נכון בכל מקום. באיראן אין תופעה של התקפות מאורגנות על יהודים", אמר.

ללא קרדיט

 קאסם סולימאני עם מנהיג באיראן
נחשף: איראן וסין מתכוונות לחתום על הסכם סחר אדיר, חשש כבד במערב
משעשע: קוף משגע טיגריסים
הילד מ-וורשא שהרים ידיו כאות מצוקה, עדיין מרים את ידיו
לראשונה: שרת התפוצות תשלב את הציבור החרדי בפרויקטים של משרד התפוצות
מטורף: אדם נלחם באריות רק עם נייר טישו. צפו
שר הבריאות: מקווה שבעוד שבוע לא נכריז על סגר!
כל בריטי חמישי מאמין כי היהודים גרמו להתפרצות המגיפה
טייגר סיבירי תקף והרג את השומרת
האם בחולצת הקמפיין של טראמפ יש סמל נאצי?-צפו
מי מפחד מפצצת האטום?