מעוז: "הרחבה הדרומית של הכותל המערבי קדושה בדיוק כמו שאר הכותל"

 בזמן דיון בכנסת בנושא הרחבה הדרומית של הכותל המערבי, חה"כ אבי מעוז, יו"ר מפלגת נעם, השתתף בתפילת מנחה היומית שמתקיימת במקום עם עשרות משתתפים ומחיצה

מעוז: "הרחבה הדרומית של הכותל המערבי קדושה בדיוק כמו שאר הכותל" ח''כ אבי מעוז

חה"כ אבי מעוז, יו"ר מפלגת נעם וחבר סיעת הציונות הדתית, הגיע אתמול (ד') לרחבה הדרומית של הכותל המערבי, והשתתף בתפילת מנחה עם מחיצה במקום. תפילת המנחה מתקיימת מידי יום בהשתתפות עשרות מתפללים.

הגעתו של מעוז לרחבה התקיימה בזמן שבכנסת נערך דיון בנושא הרחבה. לאחר התפילה חיזק חה"כ מעוז את המתפללים והמתפללות אשר שומרים על קדושת הכותל המערבי לכל אורכו.

מעוז דיבר על קדושת הכותל לכל אורכו "קדושת הכותל המערבי היא לכל אורכו, הרחבה הדרומית קדושה בדיוק כמו שאר הכותל שנמצא צפונה מכאן, ואנחנו באים לכאן מתוך אהבה לאותה קדושה. את הקדושה לא ניתן לחלל, כמו שאי אפשר לחלל את לב האדם".

"יש אבנים לב אדם" נאמר על האבנים האלה. הכותל המערבי, האבנים האלה הן הלב הפועם שלנו, אפשר לחלק לב ולהישאר בחיים?", הסביר הח"כ.

ח''כ מעוז מתפלל ברחבת הכותל הדרומי

עוד הוסיף חה"כ מעוז במקום כי "אומרים לנו כל הזמן שלא חרבה ירושלים אלא משום שנאת חינם, זה נכון, אבל אנחנו באים לפה מתוך אהבת חינם. אהבת חינם לכל אחד מעם ישראל, לכל אדם שנברא בצלם. אין בנו שנאה לאף אחד, יש בנו רק אהבה כי אנחנו רואים בכל אדם את המקור הנשמתי שלו, לשם אנחנו מביטים לא אל המעשים החיצוניים".

"אבל יש עוד מאמר חז"ל – לא חרבה ירושלים על שהשוו בה קטן וגדול", הוסיף ח''כ מעוז ואמר: "השיוויון, ההשוואה הזאת זה הטשטוש בין כל דבר שיש בו הבדלה. בין קודש לחול, בין קודש לקודש, טשטוש בין איש לאישה, טשטוש בין ישראל לעמים. אנחנו נגד הטשטוש הזה, נגד מגיפת הפוסט-מודרנה שחדרה לכל המערכות הציבוריות שלנו. על הטשטוש חרבה ירושלים".

לסיום הוסיף כי הרבנות הראשית היא הגוף היחיד שמוסך לקבוע את הכללים בכותל המערבי לכל אורכו "הרבנות הראשית היא הגוף המוסמך היחיד לקבוע את מנהגי המקום בכותל המערבי לכל אורכו, ולכן צריך לחזק את הרבנות הראשית".

"דבריו של אבו מאזן בזויים ושקריים": גנץ על דברי אבו מאזן • צפו
"די, נחנקנו!": דרעי על עליית המחירים • צפו
סערת "50 השואות": אבו-מאזן על היחס של ישראל לפלסטינים • צפו
"הזוי": יעקב אשר על "התכנית למאבק בהדרת נשים בתח"צ"
"בבחירות נדיר אותה ממשרד התחבורה": אבוטבול על מירב מיכאלי
"נתונים מטורפים, הון שלטון": קרעי על יוקר המחיה • צפו
ביבי על המחירים ששוברים שיאים: "הכל עולה" • צפו
פרשת גלעד קריב: נאום האזהרה מהשחיתות של הרפורמים • צפו
יעקב אשר עקץ את גדעון סער: "המחנה הממלכתי הפך למחנה פליטים" • צפו
בן גביר פותח מפלגה - סמוטריץ׳ נלחץ