במעמד ה'פסקי תשובות': נחנכה דירת 'עלי שיח' החדשה ברמת שלמה

הדירה ע"ש הרה"ח הרב יששכר קנר וזוג' הגב' הינדא רבקה זצ"ל • הדירה החדשה מצטרפת ל-75 הדירות של 'עלי שיח' בכל רחבי הארץ

במעמד ה'פסקי תשובות': נחנכה דירת 'עלי שיח' החדשה ברמת שלמה חנוכת דירת 'עלי שיח' ברמת שלמהחנוכת דירת 'עלי שיח' ברמת שלמה

מעמד מרומם ומרגש, התקיים בשכונת רמת שלמה בירושלים, בחנוכת הבית לדירה החדשה של 'עלי שיח' בשכונה. דירה שתשמש למגורי נשים. נשים עם מוגבלות שחוו את מאורעות החיים ועכשיו רוצים בית חם שיתן להם את השקט השלוה ואת איכות החיים שהם כל כך זקוקים להם. הדירה מצטרפת ל-75 דירות שמפעילה עמותת 'עלי שיח' בכל רחבי הארץ. הדירות משמשות למגורים למתבגרים, שמועסקים במקביל במרכזי התעסוקה שמפעילה 'עלי שיח'. מרכזי התעסוקה, מותאמים לאורח החיים התורני של המתבגרים ופועלים על פי סדר יום המשלב עבודה בהתאם ליכולות, עם תפילות ושיעורי תורה. המתבגרים נהנים בדירות מעצמאות מלאה, תחת הכוונה מקצועית של הצוות הטיפולי ב'עלי שיח'.

את מעמד חנוכת הבית כיבדו בנוכחותם רבני ופוסקי רמת שלמה. במעמד קביעת מזוזות לדירה כובדו הגאון הגדול רבי שמחה רבינוביץ שליט"א מח"ס 'פסקי תשובות'. וכן הגאון הגדול רבי מתתיהו דייטש רב שכונת רמת שלמה וראש מכון יד הרמ"ה.

הדירה המיועדת למגורי נשים עם מוגבלות נתרמה לעילוי נשמתם הטהורה של הרה"ח הרב יששכר קנר ורעייתו הגב' הינדא רבקה זצ"ל. בני המשפחה הנרגשים השתתפו בטקס חנוכת הבית ונשאו דברים בשבחה של עמותת 'עלי שיח', אשר פועלת רבות לקידום איכות חייהם של מתבגרים עם צרכים מיוחדים ועם מוגבלויות.

הרב יצחק ריזמן הי"ו נציג המשפחה העלה דברים לזכר הרב קנר וזו' הצדקנית, והזכיר כי הסבא והסבתא היו אנשי חסד שביתם היו פתוח לרווחה לכל נדכא ונתנו מפיתם לאחר, כמה סמלי הדבר שבמלאות 70 שנה בדיוק להקמת ביתם שלהם לאחר שעברו את השואה האיומה, הוקם בית נוסף לעילוי נשמתם.

יו"ר 'עלי שיח' הרב חיים פרקל, הודה לתורמים המשפחה החשובה משפחת קנר, על התרומה הנכבדה שתהיה נחת רוח להוריהם הרה"ח הרב יששכר קנר ואשתו היקרה הגב' הינדא רבקה זצ"ל. 'זכות גדולה היא עבורם, שהדירה לזכרם, תהיה דירה שכולה חסד, דירה שכולה נתינה, דירה שבכל רגע ובכל שעה לאורך כל ימות השנה, היא בית עבור הנשים שעברו כמה וכמה טלטלות בחיים עד שהגיעו לבית המיוחד הזה.

לא יגבה תשלום על פינוי באמבולנס בפטירה טרם אשפוז והנחה לקשישים
הצוותים הרפואיים פתחו בשביתה: "נחריף את הצעדים עד שמישהו יתעורר"
"רופאים מספקים מרשמים לתרופות ממכרות תחת איומים"
המחקר קבע: העלייה בדלקת קרום ושריר הלב אינה במחלימי הקורונה
מחקר חדש: עלייה דרמטית במספר ליקוי ראייה לאחר תקופת סגרים
סכנה לאנושות מתחת לקרח: האם המגפה הבאה תגיע מאנטרקטיקה?
"החיסיון על תביעות רשלנות רפואית פוגע בכולנו"
מקרה שני של אבעבועות הקוף התגלה בישראל
80 נדבקים ב-12 מדינות: נגיף אבעבועות הקוף ממשיך להתפשט
ההזנחה בביה"ח העמק: בדיקות ריאה שמסכנות את חיי החולים